Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Chodilo to asi takhle: oprav, pak se vyrovnáme -> Opravil jsem a nic nedostal.Zajímavé, to já zase vždycky dostal o dost víc než jsem chtěl :) Věděli, že kdyby to neudělali tak by příště museli shánět někoho jiného. :)
Vždycky jsem sehnal práci (jako programátor) tak nějak na černym trhu.+1, tohle se mi (bez vlastního přičinění) podařilo v patnácti, trvá to do teď a přineslo mi to hodně.
Chodit na VŠ jen pro ten papír se sice dá taky, ale svým způsobem je to promarněných 4-5 let (ačkoli, na některých jsou prý moc hezké holky).To si piš - u nás na pedáku je radost pohledět
Najit lidi je skoro stejne tezke jako najit praciJa ted na leto hledam do plzne par lidi z FAVky co zvladnou obsluhu traceroute, ping a tomu nejaky ten script v shellu nebo pythonu a nezda se, ze by jich byla plna skola.
Kdyby jsi hledal třeba v Kladně, nezlobil bych se ^__^
Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně si představuješ...
Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně si představuješ...
Tohle je IMHO blbost. Neměl by si naznačovat že na to nemáš, ale měl by si být schopen se to v rozumnym čase naučit ovládat nebo apsoň aby si věděl o čem je řeč. Budeš mnohem užitečnější jako někdo kdo neumí ale bude schopen hledat a učit se než člověk zakrnělej na jednom bez chuti do dalšího vývoje svého vzdělání.
Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně si představuješ...Tohle je IMHO blbost. Neměl by si naznačovat že na to nemáš, ale měl by si být schopen se to v rozumnym čase naučit ovládat nebo apsoň aby si věděl o čem je řeč. Budeš mnohem užitečnější jako někdo kdo neumí ale bude schopen hledat a učit se než člověk zakrnělej na jednom bez chuti do dalšího vývoje svého vzdělání.
To, že z popisu hned nepoznám, co přesně by ta brigáda obnášela, ještě neznamená, že se po upřesnění detailů nemůžu doučit, to co mi nejde. S ping, traceroute, pythonem a bashem se dá dělat tolik různých věcí, že si nejsem jistý, co přesně je úkol.
Tak umim toho docela dost. Lidem kolem mě opravuju PC, dělal sem i web jedné skupiněNevím jestli tomuhle bych říkal "umím toho docela dost". Ale jistě záleží na tom, co znamená opravování PC...
Moje zkušenosti s brigádou. Maturitu ještě nemám (jsem ve 3. ročníku) a pracuji v OBI za 55 kč hrubého. To je myslím dobré, protože se tam nenadřu, doplňuji zboží. Sice jako brigádník nesmím používat ani štafle abych nespadl či jezdit na ještěrce abych něco nerozbil a nemám na ní papíry, to vůbec nevadí. Na štafle lezu kdy potřebuji a elektriku používám také, přece se neservu.
Dále si přividělávám na webu (adsense) ale to jsou hodně malé přijmy (zatím nic neposlali) nebo programuji v php nějaké weby pro známé (zrovna dělám web pro sjezd lhot (ve výstavbě link ) a to je práce tak na 20 hodin, je to pro známého tak to dělám za litra. Takže asi tak
Tiskni
Sdílej: