abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1975 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Všichni je mají a já teď taky

    1.8.2007 14:33 | Přečteno: 1871× | poslední úprava: 1.8.2007 14:38

    Koho? Stránky :-)

    Leccos je tam provizorně, ale seriál o vodnicích bude patrně vycházet i tam ;-) a celé bych to chtěl možná směrovat k vodnicím a GNU/Linuxu. No uvidíme kam vítr zavane.

    www.lukas.nazory.cz
    Jediné co mě zatím trápí je ten hosting :-( Místo by někde nebylo? :-)        

    Hodnocení: 60 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Jak se líbí?
     (73 %)
     (29 %)
     (24 %)
    Celkem 59 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    |🇵🇸 avatar 1.8.2007 14:39 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Kontrastněnší písmo by to chtělo.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    1.8.2007 14:40 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    ááá.. Pan Kolibáč :-) Promiňte že jsem si vás vzal "do huby" v anketě... :-)
    |🇵🇸 avatar 1.8.2007 14:43 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Mně to nevadí, jsem celebrita. ^_^
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    freshmouse avatar 1.8.2007 15:12 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Ale nenominovaná na muže roku! :-)
    |🇵🇸 avatar 1.8.2007 15:13 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Vedle TOHO-JEHOŽ-JMÉNO-VYPÍPÁVÁME-NEBO-LÉPE-VŮBEC-NEVYSLOVUJEME bych tam být nemohl.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    1.8.2007 14:59 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Naopak, měl by být potěšen: v tuto chvíli nejméně 13 procent respondentů zaškrtlo možnosti "Ano! je to hezké" i "Zlatej Kolibáč!", takže pravděpodobně považují jeho stránky za výrazně lepší než "hezké". :-)
    eXces avatar 1.8.2007 15:10 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Kdyby se k tomu uvedlo, že tam bylo celkem asi 10 hlasů, tak to hned vypadá jinak:-)
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    pdp7 avatar 1.8.2007 17:02 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Muj MASAKR web :-D
    Václav 1.8.2007 17:10 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Tak ten ruluje :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    pdp7 avatar 1.8.2007 17:14 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    BTW lukasi tvuj web je pekny ale i invalidni! ;-)
    1.8.2007 20:48 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Sem s nedostatky :-)
    1.8.2007 21:52 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Tak sem trochu léčil a vyléčil to až na W3C CSS valid a W3C HTML 4.01 valid.. Jestli jste tady myslel konkrétně tohle :-)
    pdp7 avatar 1.8.2007 21:57 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Jeje, uz si to opravil. :-)
    1.8.2007 22:00 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Sem tušil že si myslel přesně tohle :-) Nicméně opraveno.
    1.8.2007 17:17 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    To jako ta myš křičí wow a běží si koupit windows vista? A proč ji sleduje ten formikofilní pakůň?
    pdp7 avatar 1.8.2007 17:21 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Ta mys jsem jako JA! Znamena to ze mam rad GNU, jen pri pohledu na Windows dostavam soky! :-D
    pdp7 avatar 1.8.2007 17:25 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Jako inspirace poslouzil tento web
    1.8.2007 17:25 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    len keby to nebol ujebany napad ;) povodne tam bolo stare logo windows a OS/2
    1.8.2007 17:47 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Super! Dost me to inspiroval, tady je moje verze ;-)
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    pdp7 avatar 1.8.2007 17:53 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    freshmouse avatar 1.8.2007 18:08 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Pánové, tohle všechno je houby oproti tomuhle! ;-)
    |🇵🇸 avatar 1.8.2007 18:31 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
     |
    =E

    <zdvižený palec> ^_^

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    freshmouse avatar 1.8.2007 18:37 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Davide, jak furt koukáš na to anime, tak už z toho píšeš úplně zvláštní smajlíky. Jen čekám, kdy začneš psát tohle:

    `o`

    :-D
    |🇵🇸 avatar 1.8.2007 18:43 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    To je čuník!

    A tamto moje, to byl malý, zdvižený palec v ASCII.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    |🇵🇸 avatar 1.8.2007 18:04 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Ja! Zupr!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    pdp7 avatar 1.8.2007 22:05 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Vypnul jsem to.

    PS: Bezelo to na mym stolnim PC (nemam server).
    teekey avatar 3.8.2007 21:22 teekey | skóre: 8 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    zrovna ted si asi davas pauzu? - nepremava :(
    2.8.2007 07:12 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    A já myslel, že Visty ;-) :-D
    Math, as Barbie says, is hard.
    |🇵🇸 avatar 2.8.2007 13:46 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Naivní.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    3.8.2007 09:10 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    Je to dobre az nato, ze celu pravu polovicu obrazovky mam ciernu :) PS: Pozeram nato v praci cez IE6 - wide monitor, mrknem este doma v linuxe.
    3.8.2007 12:27 madA | skóre: 12 | blog: fallout | electronic frontier
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    ad hosting zdarma: pokud jeste shanis posli mail, urcite se nejak dohodnem :)
    war is peace freedom is slavery ignorance is strenght Zabij komunistu, posílíš mír.
    3.8.2007 12:46 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    pokud jeste shanis posli mail, urcite se nejak dohodnem

    lfurik@gmail.com ;-)
    freshmouse avatar 3.8.2007 13:10 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    "Pošli mail" = máš mu poslat mail, ne ukázat, že máš mailovou schránku.
    3.8.2007 13:56 Lukas | skóre: 24 | blog: onemj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    A jo :-D :-D Sem si to letmo přečet a vidim že špatně :-D
    teekey avatar 3.8.2007 21:27 teekey | skóre: 8 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Všichni je mají a já teď taky
    hosting? A domenu mas? Jinak osobne vedu vsechny moje domeny u PSA (forpsi.com), ani uz nevim proc, asi nostalgie bo co. Ceny jsou luxusni, od nejakych 200 (bez DPH)/rok a potom tady mame hosting, takovy vylozene "blogovaci hosting" maji za 10kacek/mesic na gigaserver.cz a tam taky vyhradne sazim veskere sve snahy o web. Z blogu je to tedy - Laterp.Net :)). Myslim ze nejakych 350CZK/rocne neni nic moc na utahnuti, kdyz jsem jeste pomerne nedavno studoval (nedostudoval), tak sem dokazal daleko vice penez nechat v hospode, ale mozna najdes nejake servery, ktere by ti dokazali nabidnou hosting zdarma - ale asi jen s domenou 3.radu...

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.