Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Pořiďte si sušičku prádla a bude se klepat i jistič
Ta spotřeba 9W zní opravdu skvěle. Byly by nějaké podrobnější informace o tom, jak toho dosáhnout? Docela jsem to u sebe na T61 ladil, ale pod 14W se nedostanu.
Aha, laptop-mode jsem neznal a vypadá to zajímavě. Vyzkouším to a uvidíme. Díky.
S R61 dosáhnu při delším klidném využití (žádné zběsilé přepínání oken, žádný flash...) tak 12 W, ale jak je baterka pod 30% tak to samo klesne pod 11 W.
Já na T61 vytáhl nejmíň 13.0 W... mám ho hodně vyladěný na spotřebu (laptop-mode, vlastní skripty atd). Je ale pravda, že jsem měl zapnutý jen powertop a nic nedělal :)
Btw. zajímavé zjištění, bez Xek ve fb mi notebook žere 18.0 W, s Xkama právě těch 13.0 W - asi to má co dočinění s nvidia driverem.
Já si ještě všiml, že je rozdíl i v různých okenních manažerech. Při použití KDE mi to žere o cca 1W méně než v GNOME.
Tak to jsem rád, že používám KDE ;)
A ještě jeden zajímavý poznatek, Firefox + JavaScript = watt killer
Tak jsem si s tím trošku hrál a dopadl jsem podobně. Na mé T61 dosáhnu 13W, když nic nedělám a je puštěný jen powertop. Když normálně browsuju a pracuju, tak je to kolem 14 až 15W. Myslím, že svoje udělá NVidia. Taky obvykle mám zaplou wifi a jas taky není úplně na minimu. No, míň z toho asi nedostanu.
U mě to taky pískalo... A potom to přestalo
Kurnik o pískání Levnoa čtu v poslední době pořád? To je nějaká sériová vada nebo šlo Lenovo pomalu do hajzlu?
Případně se jedná o Linuxový problém s Lenovem?
Jak jsi měřil spotřebu ?
acpitool -B | grep "Present rate"
Hezký nástroj je také powertop z dílny Intelu
Tiskni
Sdílej: