Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »že samotný titulek "Microsoft konečně upřednostnil výkon před vzhledem" je v souvislosti s Windows Vista na první pohled nebetyčná krávovina
Právě to byla hlavní myšlenka, proto jsem také na závěr udělal narážku na Blesk, to bylo to, co mne vůbec přivedlo k tomuto článku. To, že ve Vistě je výkon až na posledním místě za DRM a vzhledem :)
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
progress bary jsem cpal, kde to jen šloPředevčírem mě výborně pobavil progress bar na displeji automatu na kafe (že by Windows Embedded?). Ale aspoň jsem věděl, jak dlouho to ještě bude trvat
Aurora
z Mandrake (bola to ktorási verzia z radu 8.x), ktorý robil presný opak - namiesto bootovacích výpisov systému mal zobraziť nejaký splash screen a ikonky, ktoré signalizovali bootovanie systému Tak mi to nedalo (sice mám paměť děravou, ale...).
Tohle je z článku na Živě (nikoli od Waice): Internet Explorer 1 Rok 1995 nebyl pro Microsoft přelomový jen díky Windows 95, ale též díky Internet Exploreru. To, že Microsoft z počátku potenciál Internetu a webových technologií hodně podcenil, je známá věc. V této době, kdy se objevuje první verze prohlížeče IE, má již konkurenční Netscape zcela dominantní postavení a ovládá 80 % trhu. První verze IE ještě nebyla přímo součástí první verze Windows 95, ale objevila se s uvedením Plus! Packu. Prohlížeč byl součástí balíku s názvem Internet Jumpstart Kit (později známý jako Internet Connection Wizard - Průvodce připojením k Internetu).
Tohle je z Wikipedie: S příchodem Windows 95 se objevuje tlačítko „Start“, Správce úloh a Plocha. S pozdějšími verzemi Windows 95 (OSR 2, OSR 2.1, OSR 2.5) byl také dodávan Internet Explorer (IE 3, poté IE 4). Nebyl však úzce integrován do systému jako v následujících Windows 98.
Ještě tu paměť zas tak moc děravou nemám
a neverim ze by to mohli myslet vazne. ikdyz schopnejch blbcu maji v americe dost a dost ...
Tiskni
Sdílej: