Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Virtuálne identity na internete sú vcelku zaujímavým fenoménom. Kedysi (a nebolo to tak dávno) mal každý jednu e-mailovú adresu, jednu identitu a jedinú anonymitu poskytovali talkre. Dnes už je to inak, ale to iste každý vie. Sám mám dve identity, sú ľudia ktorí vedia o oboch (a holt už nich nie je málo), ale každá je známa niekde inde. Tieto identity bežne používam (bez náznakov schizofrénie) a keďže sa líšia najmä na prvý pohľad, tak je to celkom v pohode.
Istú dobu som testoval ešte viacero identít s omnoho väčšími rozdielmi. Nie je problém zmeniť pohlavie (virtuálne, inak to skúšať nemienim), vek, záujmy, či jazyk. Najťažšie to je asi s tým jazykom a paralelným písaním do viacerých okien. Skúste písať dvoma podobnými jazykmi (slovensky a česky), to sa po chvíľke cviku dá. Skúste pridať angličtinu (čo je trošku iné, ale nevadí) a stále to ide. A teraz skúste nahradiť angličtinu za nejaký iný jazyk, ja som skúsil poľštinu a krútil som sa ako maďar v kukurici. Na prvý pohľad podobné slová, ale s iným významom a naviac inak sa píšuce (zvyknite si písať v jednom okne po k ypsilon a v druhom i).
Blog je jedna z ciest, ktorá by mala ukázať, že na druhej strane je reálny človek. Taký social engineering je celkom sranda. A prečo paralelný blog? Jeden už mám, ale ten je (a bude) pre väčšinu ľuďí nezaujímavý.
Koľko virtuálnych identít máte vy a čo všetko k nim patrí (mail, icq, web, blog, fotky, ...)?
Tiskni
Sdílej: