Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Virtuálne identity na internete sú vcelku zaujímavým fenoménom. Kedysi (a nebolo to tak dávno) mal každý jednu e-mailovú adresu, jednu identitu a jedinú anonymitu poskytovali talkre. Dnes už je to inak, ale to iste každý vie. Sám mám dve identity, sú ľudia ktorí vedia o oboch (a holt už nich nie je málo), ale každá je známa niekde inde. Tieto identity bežne používam (bez náznakov schizofrénie) a keďže sa líšia najmä na prvý pohľad, tak je to celkom v pohode.
Istú dobu som testoval ešte viacero identít s omnoho väčšími rozdielmi. Nie je problém zmeniť pohlavie (virtuálne, inak to skúšať nemienim), vek, záujmy, či jazyk. Najťažšie to je asi s tým jazykom a paralelným písaním do viacerých okien. Skúste písať dvoma podobnými jazykmi (slovensky a česky), to sa po chvíľke cviku dá. Skúste pridať angličtinu (čo je trošku iné, ale nevadí) a stále to ide. A teraz skúste nahradiť angličtinu za nejaký iný jazyk, ja som skúsil poľštinu a krútil som sa ako maďar v kukurici. Na prvý pohľad podobné slová, ale s iným významom a naviac inak sa píšuce (zvyknite si písať v jednom okne po k ypsilon a v druhom i).
Blog je jedna z ciest, ktorá by mala ukázať, že na druhej strane je reálny človek. Taký social engineering je celkom sranda. A prečo paralelný blog? Jeden už mám, ale ten je (a bude) pre väčšinu ľuďí nezaujímavý.
Koľko virtuálnych identít máte vy a čo všetko k nim patrí (mail, icq, web, blog, fotky, ...)?
Tiskni
Sdílej: