abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Ako mať kvalitné prednášky?

    16.1.2006 03:21 | Přečteno: 1057× | Virtuálne

    Stále viac ľudí sa sťažuje na kvalitu prednášok na posledných lugconoch. Ja som pracoval v zákulisí lugconu, prednášal kde-kade, v poslednej dobe dokonca tlmočil na konferencii, ale stále nepoznám odpoveď. Dokážeme niečo spraviť pre prednášajúcich, motivovať ich, či im pomôcť sa ďalej zlepšovať?

    Pri všelijakých podujatiach, ktoré fungujú na amatérskej báze (všakovaké pivné piatky-stredy-pondelky, slovenské lugcony, či ostravské semináre) majú prednášajúcich rozličných kategórií. Niektorí sú experti v obore, iní vedia prezentovať, a niektorí to robia len preto, že nevedia o nikom lepšom a predsa lepšie keď to bude aspoň nejako. Na profesionálnejšie organizovanejších akciách (ako OpenWeekend) by to malo byť a skutočne aj je lepšie. Nie je ľahké odpovedať, čo je hlavnou príčinou. Zázemie, nutnosť zaslať paper dostatočne dlho vopred, zborník, kredit, ... ?

    Hlavnou témou k diskusii by mohlo byť, čo dokážu spraviť organizátori na prilákanie kvalitných prednášajúcich? Zabudnime na veci ako tradícia, pravidelný čas a miesto, ktoré nepochybne vplyv majú a zjednodušme to na: Čo sa dá urobiť v organizácii konferencie - lugconu - ..., tak aby sme nestrácali prednášajúcich a získavali nových kvalitných? Dokázali by ste si vypočuť prednášku v angličtine, alebo si myslíte, že je lepšie zostať pri bližších jazykoch?

    PS: Posledná otázka nie je náhodná, momentálne môže byť lacnejšie pozvať prednášajúceho z Londýna, či Paríža než z druhého konca republiky :)

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    16.1.2006 15:20 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako mať kvalitné prednášky?
    K tem jazykum, myslim, ze anglictina neni na skodu. Treba na Invexu jsem byl na konferenci o bezpecnosti s kolegou, ktery se anglicky nikdy neucil, ale diky nejake dobe prace s IT uz proste spoustu slov zna a rozumi, i kdyz sam neni schopny mluvit. Prednasku v anglictine (tusim, ze prednasel Juha Olliha z finskeho F-Protu, snad jsem jeho jmeno nezkomolil) zvladl v pohode, tu a tam se na neco zeptal, ale jinak OK, takze zahranicnich prednasejicich bych se fakt nebal. I kdyz nutno podotknout, ze anglictine v podani Fina je (nakolik muzu soudit) obvykle rozumet lip, nez v anglictine v podani Americana.

    K te kvalite samotnych prednasek - urcite by pomohlo, kdyby prednasejici byl opravdu pripraveny a zkusil si svoji prednasku odrikat predem samotnym poradatelum, kteri by mu rekli, co se jim nezda na forme.

    Priklad si vezmu z Linux Hall 2004, kde clen ceskeho vyvojoveho tymu OpenOffice.org (na jmeno si bohuzel nevzpomenu) mluvil o novinkach chystanych do OpenOffice 2. Obsah prednasky byl velmi zajimavy, tech novinek proti tehdy aktualni verzi bylo fakt hodne, ale chybela tomu forma.

    Za prvni bylo hodne videt, ze ma velkou tremu a neni zvykly promlouvat pred vetsim poctem lidi (a ze sal Morava byl skoro plny), za druhe (coz mozna do jiste miry souviselo s tou tremou), v podstate jen cetl slides, ktere se promitaly na projektor (jeste tak nestastnym zpusobem, ze pri kazdem posunu na dalsi slide vystupoval a sestupoval ze stupinku, coz znamenalo dost dlouhe mezery v projevu).

    Nechci aby to znelo jako rypani, nerikam, ze je snadne prednaset velkemu poctu lidi, ale prave to, ze si prednasejici to svoje odrika nekomu predem, by kvalitu prednasky mohlo dost zvednout (za predpokladu, ze ma o cem mluvit).
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.