Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V poslednej dobe sa mierne pritvrdzuje boj medzi vyhľadávačmi. Na trhu sú prakticky len traja veľký hráči a to Google, MSN a Yahoo. Rozdiely medzi nimi sú stále menšie a tak si prísun nových duší riešia po svojom.
MS má Internet Explorer, kde je MSN prednastaveným vyhľadávačom. Google tvoril viac než tretinu príjmov tvorcom Opery a po zrušení platenej verzie sa dohodli na ešte o kúsok vyšších číslach. Takisto si Google kúpil Firefox, kde je za pár miliónov ročne (ak sa vychádza z podielu Opery, tak skôr niekoľko desiatok) opäť prednastavený na každom oficiálnom release. Samozrejme, že aj tam kde lokálne vyhľadávače poskytujú lepšie výsledky.
Yahoo má oproti nim podstatnú nevýhodu. Na trhu s browsermi už nie je žiaden reálny hráč a tak to chce novú taktiku. Jednou z mála vecí na ktoré používateľ počúva je rýchlosť. Samozrejme, že treba zrýchliť to čo je najpomalšie a tak sa zameriame na linky. A presne toto sa stalo. Yahoo bolo obvinené, že prístup na jeho servery je rýchlejší ako na Google, samozrejme len v sieťach niektorých veľkých ISP. Niektorí ľudia sa hneď oháňali network neutrality, tj. že nikto by nemal byť preferovaný. IMHO na druhej strane je logické, že ak to spravím férovo, zaplatím peniaze ISP a budem mať k nemu priamu dedikovanú linku, tak by vlastne (okrem kecov konkurecie) nemal byť žiaden problém. Alebo áno?
Tiskni
Sdílej: