Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Malé neobjektívne porovnanie dvoch linuxových stretnutí (Cluster Summit CS vs FUDcon).
V istom momente je lepšie ak sa ľudia rozhodnú, že neexistujú veci, ktoré vyhovujú všetkým a tak sa začnú sústrediť na nejakú cieľovú skupinu. Konferencie pre amatérov (v pôvodnom čistom význame slova; FUDCON) sa konajú cez víkend, aby sa mohol zúčastniť každý. Tie pre profesionálov (tých ktorí to živí; zamestnancov) sa konajú cez týždeň.
Na tých prvých patrím určite k staršej polovice, na tých druhých patrím k tým najmladším.
Na FUDcone boli vidieť notebooky všetkých značiek, prelepené, onálepkované, strieborné aj čierne. Sprofesionálňovanie znamenia menší výber značiek notebooku (ich počet na osoby zostáva). Väčšina má IBM/Lenovo rady X,T; výrazné zastúpenie má Apple; DELL, HP po jednom kuse. Nikto nemá na notebooku nálepku tučniaka, dokonca ani tričko s tučniakom :) Nikto nemá tak špinavý notebook ako ja.
Na FUDcon prišlo x(?10+?)-násobne viac ľudí, na CS nás je okolo dvadsať. Na druhej strane sa miestami riešia problémy, ktoré by náhodného človeka fakt nebavili a nemal by śancu im rozumieť. Ak sa jedná o veci na ktorých nerobím, tak miestami nerozumiem ani ja :)
Tiskni
Sdílej: