Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dneska jsem programoval. Nebyl jsem si jistý, na co se rozvine céčkové makro __LINE__. Tak jsem napsal __LINE__ do integrovaného vyhledávátka ve Firefoxu a ono nic, jen ve status baru se objevilo zlověstné Looking up google.com. Prostě google mi v tu chvíli nešel. Nevadí, řekl jsem si, zkusím Yahoo, v Americe to prej používají. Tak jsem to tam napsal a vyblilo to na mě odkazy typu New Line Cinema. Nepomohlo ani když jsem dal svůj výraz do uvozovek. Dobrá, říkám si, Yahoo je pro americké ženy v domácnosti a nezaměstnané. Na search.msn.com by třeba mohli mít pro geekovský dotaz víc pochopení. Ale nejrelevantnější tam bylo line.sourceforge.net - ten obsah tedy nic moc .
Jelikož jsem vyhledáváním zabil dost času, zariskoval jsem - napsal ten konstruktor pro int a riskl make, prošlo to.
Svěřoval jsem se s touto příhodou kamarádovi a ten to lakonicky okomentoval: „To se budou ještě dít věci, až vypnou Google.“
Teď jsem znovu zadal dotaz do Google. První odkaz poskytuje kýžený příklad použítí. Myslel jsem, že vyhledávače jsou vyrovnanější. Zatímco ostatní vyhledávače se snaží být chytřejší než uživatel, Google se snaží porozumět - když už se někdo kvůli podtržítku mačká se shiftem*, asi o něj stojí.
Myslím, že tak jako se traduje, že v Applu používají dvoutlačítkové myši a kodéři v Microsoftu mají rádi emacs, vývojáři v Yahoo používají Google.
* Tedy jeden můj známý má ve woknech hacklý driver klávesnice a píše podtržítko bez shiftu .
Tiskni
Sdílej:
Myslím, že tak jako se traduje, že v Applu používají dvoutlačítkové myši a kodéři v Microsoftu mají rádi emacs, vývojáři v Yahoo používají Google.Jasně
cpp
a jednoduše se podíval na výstup