Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Přijde mi to jako jeden z příběhů Tolkienovy říše ... zrady, odchody, pýcha a pády ... poznám, jak moc se to bude této fikci přibližovat.
Co myslíte, že s tim můžou normální anonymní linuxáci dělat? Kupovat trička, distribuce ... co dál? Snažit se zapojit do tvorby, testování softwaru ... ?
SuSe mi je líto, o Xandros jsem nezavadil, Linspire mi znělo spíš jako ... vychcánci ... každej chce ukousnout z koláče Miscrosoftu, přiživit se na jeho velikosti. SuSe mi přijde jako Saruman, podle uzavření dohody, snaží se být silným. Snad ho čeká lepší osud.
Jediná moje osobní výhrada k SuSe bylo to, že se mi nelíbila jeho zelená . Jsem zvědavej, kam se v případě nouze vydam od Gentoo, možná začnu zkoumat Slax/Slack.
Jsem zvědavej, kam se v případě nouze vydam od Gentoo, možná začnu zkoumat Slax/Slack.To záleží na tvých podmínkách. Pokud chceš
dpkg-reconfigure
)Děkuji za slušný rozbor, zatím mám co dělat, pak se rozhodnu nebo aspoň prozkoumám situaci. Zatim mne na první pohled zaujal Debian From Scratch. Jsem občas hračička
Na to dojde určitě, na zápisek, zatím to vidím na horizont 3-6 měsíců.
Argumentujete moralkou? Tohle je obchod, zde na moralce nezalezi.Omyl, tohle je evoluce, a zalezi na vsem. Kazdemu na necem jinem, ale kdyz bude dost lidi/potencialnich uzivatelu, kteri firme strategii "zaplatit vypalne a sam mit pokoj bez ohledu na ostatni" odmitnou akceptovat, at uz z duvodu pragmatickych (a nemyslete, i takove se zde daji najit, i mnoho z tech trzne se chovajicich subjektu uvazuje v sirsich obzorech nez jen orientace na kratkodobe zisky) nebo subjektivne moralnich, bude to stacit na to aby se v evoluci ukazala jako neefektivni a jeji nositele "vyhynuli".
Windowsaci si mysli, ze linuxaciTak debilní větu jsem ještě nepotkal :D. Windowsáci (= pravděpodobně myšleno uživatelé windows) jsou z naprosté většiny obyčejní uživatelé (mainstream aplikace), kteří se Linuxem ani Windows nijak zvlášť nezaobírají. Aby měly fanaticky vyhraněné názory na uživatele nějakého programu, museli by být sami fanatici. A navíc co uživatelé obou operačních systému? Ti si už asi z principu sami o sobě myslí, že jsou fanatici, ne?
Tiskni
Sdílej: