Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Docela se zacinam divit, kolik spolecnosti uz "kapitulovalo" a pristoupilo na patentovou dohodu s Microsoftem. Po Novellu a Xandrosu je to ted nove i Linspire... Ano, ten Linspire, ktery svymi "Lindows" tak iritoval Microsoft... Zatim jsou to same americke firmy, takze by nam to melo byt putna... Zatim....
Tenhle jev ma le jeden zaporny aspekt... Vsechny tyto firmy (at uz chtely nebo nechtely) velmi silne podporily podporily ten zapach hnoje, ktery k nam vane z Redmondu.... a kteremu rikame FUD.... Ono "paktovani se s Dablem" , jak je tomu s nadsazkou rikano neni nic az tak spatneho... Ale podpora tohohle FUDu, to je velka zrada na komunite...
Velmi nerad se dockam doby, kdy mi nezbude nic nez volba mezi Microsoft Winux a DEBIENem.....
Tiskni
Sdílej:
Přijde mi to jako jeden z příběhů Tolkienovy říše ... zrady, odchody, pýcha a pády ... poznám, jak moc se to bude této fikci přibližovat.
Co myslíte, že s tim můžou normální anonymní linuxáci dělat? Kupovat trička, distribuce ... co dál? Snažit se zapojit do tvorby, testování softwaru ... ?
SuSe mi je líto, o Xandros jsem nezavadil, Linspire mi znělo spíš jako ... vychcánci ... každej chce ukousnout z koláče Miscrosoftu, přiživit se na jeho velikosti. SuSe mi přijde jako Saruman, podle uzavření dohody, snaží se být silným. Snad ho čeká lepší osud.
Jediná moje osobní výhrada k SuSe bylo to, že se mi nelíbila jeho zelená . Jsem zvědavej, kam se v případě nouze vydam od Gentoo, možná začnu zkoumat Slax/Slack.
Jsem zvědavej, kam se v případě nouze vydam od Gentoo, možná začnu zkoumat Slax/Slack.To záleží na tvých podmínkách. Pokud chceš
dpkg-reconfigure
)Děkuji za slušný rozbor, zatím mám co dělat, pak se rozhodnu nebo aspoň prozkoumám situaci. Zatim mne na první pohled zaujal Debian From Scratch. Jsem občas hračička
Na to dojde určitě, na zápisek, zatím to vidím na horizont 3-6 měsíců.
Argumentujete moralkou? Tohle je obchod, zde na moralce nezalezi.Omyl, tohle je evoluce, a zalezi na vsem. Kazdemu na necem jinem, ale kdyz bude dost lidi/potencialnich uzivatelu, kteri firme strategii "zaplatit vypalne a sam mit pokoj bez ohledu na ostatni" odmitnou akceptovat, at uz z duvodu pragmatickych (a nemyslete, i takove se zde daji najit, i mnoho z tech trzne se chovajicich subjektu uvazuje v sirsich obzorech nez jen orientace na kratkodobe zisky) nebo subjektivne moralnich, bude to stacit na to aby se v evoluci ukazala jako neefektivni a jeji nositele "vyhynuli".
Windowsaci si mysli, ze linuxaciTak debilní větu jsem ještě nepotkal :D. Windowsáci (= pravděpodobně myšleno uživatelé windows) jsou z naprosté většiny obyčejní uživatelé (mainstream aplikace), kteří se Linuxem ani Windows nijak zvlášť nezaobírají. Aby měly fanaticky vyhraněné názory na uživatele nějakého programu, museli by být sami fanatici. A navíc co uživatelé obou operačních systému? Ti si už asi z principu sami o sobě myslí, že jsou fanatici, ne?