Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Obzvlášť když ty aplikace mají v menu přímo svoje nicneříkající jména typu kaffeine?Možná je moje KDE nějak pokažené, ale já v menu vidím položky jako "Multimedia Player (mplayer)", což tam je pěkných pár let
Odstranění mountpointů z plochy není správná věc.He? Jasne, zasrani plochy nekolika (desitkami) nepotrebnych ikon (defaultne obludnych rozmeru, takze se na tu plochu uz skoro nic dalsiho nevejde) je ta jedina spravna vec ©™ a Gnome vyvojar to vi nejlepe, marne mu bude uzivatel vysvetlovat, ze ty ikony nechce a ze tam prekazeji.
Výběr destinace pro uložení souboru není správná věc.To je doufam uz opravdu jenom vtip?!?!
Není, myslím to smrtelně vážně. PalmOS třeba nemá v paměti souborový systém, jenom databázi. Aplikace si při vytváření souboru (záznamu v databázi) jenom nastaví atributy ("soubor aplikace DocToGo", "textový dokument", "Osobní") a to plácne do paměti. Když pak otevřu DocToGo, tak mi to nabídne všechny soubory pro tuto aplikaci a můžu dále specifikovat své požadavky - buď všechny, nebo jen texty, nebo jen osobní, nebo osobní texty apod. a nemusím prohledávat spousty složek, kam že jsem to asi dal. Je to velice elegantní, intuitivní a mnohem jednodušší, než souborový systém, který považuji pro ukládání dokumentů za zoufale zastaralý a neefektivní. Teď z praxe: Když se zeptám vedoucího výroby, kde má uložený kapacitní plán, tak z něj dostanu tak maximálně to, že má zástupce na ploše, když napíšu do expedice, že jsem jim plán kamionů uložil na server2 do složky obchod, tak bych vsadil pětistovku, že se mi do pěti minut ozvou, že tomu nerozumí.Výběr destinace pro uložení souboru není správná věc.To je doufam uz opravdu jenom vtip?!?!
Aha, vidim ze tady je opravdu dalsi debata uplne, ale uplne zbytecna.Není, myslím to smrtelně vážně.Výběr destinace pro uložení souboru není správná věc.To je doufam uz opravdu jenom vtip?!?!
Když pak otevřu DocToGo, tak mi to nabídne všechny soubory pro tuto aplikaci a můžu dále specifikovat své požadavky - buď všechny, nebo jen texty, nebo jen osobní, nebo osobní texty apod. a nemusím prohledávat spousty složek, kam že jsem to asi dal. Je to velice elegantní, intuitivní a mnohem jednodušší, než souborový systém, který považuji pro ukládání dokumentů za zoufale zastaralý a neefektivní.Nepsal jsi nahodou WinFS pro M$? Nebo ze by Hansuv kamarad? :-P Oboji melo asi stejny 'uspech'.
Teď z praxe: Když se zeptám vedoucího výroby, kde má uložený kapacitní plán, tak z něj dostanu tak maximálně to, že má zástupce na ploše, když napíšu do expedice, že jsem jim plán kamionů uložil na server2 do složky obchod, tak bych vsadil pětistovku, že se mi do pěti minut ozvou, že tomu nerozumí.No, tak byste jim asi meli zaplatit skoleni. Opravdu neni nad to, kdyz si vsichni vsechno narvou 'na plochu'. To fakt nema chybu. Takovy lidi bych na miste zastrelil.
A taky si myslím, že je nefér svádět chyby a nelogičnost softwaru na "blbost" uživatelů. "Nechápete tady těch dvacet tlačítek? To jste úplní idioti, běžte se nechat vyškolit, pak přijďte a můžete používat počítač."O zadnych tlacitkach nebyla rec. Uzivatel, ktery nechape, co to je adresar a rve vsechno na 'plochu', protoze nic lepsiho ho nenapadne, ten skutecne potrebuje skoleni. Nechapes? No, to mas blby.
OK, ty preferuješ školení uživalů, já (a doufám, že i tým Gnome) bychom jim dali jednodušší a intuitivnější nástroje, kterým by rozuměli bez školení...Ano, adresare jsou na hovno, mejme intuitivni plochu kam naserem vsechno! Nech se vysetrit.
Jestli BFU adresare nevyhovuji a daji prednost jinemu systemu, proc jim to beres?Zadny alternativni system jsi nenabidnul. Sorry, reiser4 to opravdu neresi. Narvat vsechno na plochu, takze se v tom pak nevyzna ani prase a kdyz dotycny uzivatel da/dostane vypoved, tak uz ty dokumenty nikdo nikdy nenajde je taky super "reseni".
Když se zeptám vedoucího výroby, kde má uložený kapacitní plán, tak z něj dostanu tak maximálně to, že má zástupce na plošePodle RedDoga se pravděpodobně učil na Linuxu, na Windows by se mu to nestalo
Ale plati to jen pro disky nebo i pro pripojitelne media???Tak to zkus ne!
nedaCo neda?
Jak? Tak, že z nich udělám oddíly připojené ručně.A pak intuitivne spustim gconf a tam intuitivne po nekolika hodinach hledani metodou pokus-omyl (pri kteremzto procesu rozeseru vsechno ostatni) intiutivne upravim polozku
/apps/nautilus/desktop/volumes_visible
Tohle vypne všechno...Intuitivne...
Jo, intuitivně, stačí si přečíst popis: "If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop."Jasne; regedit ve Windows je taky ohromne intuitivni BFU nastroj.
a když to nějakému pokročilejšímu uživateli vadí, tak si to v tom gconfu může vypnout. Mě to nevadí, naopak.Jasne, zatimco BFU to nikdy vadit nemuze, proste protoze vyvojari to vedi nejlip!!! A kdyby nahodou vadilo, tak plati bod jedna. A nedejboze aby na to bylo zaskrtavatko v nastaveni plochy, to by mohlo uzivatele fatalnim zpusobem zmast!!!111!
A nedejboze aby na to bylo zaskrtavatko v nastaveni plochy, to by mohlo uzivatele fatalnim zpusobem zmast!!!111!To je zaškrtávátko tady pro to, zaškrtávátko tam pro to a skončíme jako kontrol-centrum, nebo jak se to jmenuje. My, uživatelé Gnome, tam takové hovadiny nechceme!
naproti tomu pro "nezobrazování dynamicky mountovaných médií z uživatelského prostoru" bych si určitě nevsadil.Ano? Takže když jim někdo řekne o funkci "zobrazení výměnných médií na ploše", což je defakto to samé, bude to najednou v pořádku? Nebo když pojmenuješ síťový přenost jako "Transport paketů prostřednictvím síťového subsystému jádra do socketu v uživatelském prostoru aplikace", odstraní se z Gnome podpora sítě?
Tiskni
Sdílej: