Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
parada, tak to zapadam do bezneho platu :)
porovnavat iphone s low-end telefonom to chce vela odvahy.
Ja som donedavna fungoval na wildfire S, ktory ma stal ku pausalu 1ecko, a to bol jeden z najnizsich pausalov. Je to telefon pre nenarocnych. Teraz fungujem na desire 200 s androidom 4 - je to dost velky rozdiel, aj ked viem, ze to nie je nic extra. Ale oproti wildfire je podstatne sviznejsi, ma lepsi display...
Zabudas na jednu podstatnu vec, co sa tyka apple, ich sw je vyladeny na niekolko typov hw, ale android bezi na vsetkom moznom a vyladit ho pre vsetok hw je nemozne.
porovnavat iphone s low-end telefonom to chce vela odvahy.Ano, chce. Je to totiž naprosto nesrovnatelné. Například můj telefon za desetinu ceny iPhonu má klávesnici, vyndavací baterku a operátor mi na něm nemůže svévolně omezovat jak ho použiju.
pretoze ti cinania tam hodia default android, bez nejakych widgetov a predinstalovaneho bordelu, hlavne aby tam isli zakladne funkcie.
je to podobne ako predinstalovany windows vs cista instalacia z cd.
Co jsem viděl zkušenosti lidí kolem mě, číňani byli obvykle průser. Třeba ne hned ze začátku, ale postupem času ty telefony začínaly strašně zpomalovat, blbnout, nepřijímat hovory atd. Nebyl to jeden kus, bylo to více ruzných případů.Imho to není jen o číňanech, ale o levných telefonech obecně. Viděl jsem to několikrát u kolegů v práci, kteří měli sice značkové, ale levné androidy. Reinstall většinou pomohl.
No, právě že později už nepomáhal ani factory reset, a majitelé byli dost zoufalí/nasraní, podle povahy. Laciný android je většinou zlo - dostaneš co si zaplatíš, a zkratky neexistují, i když v ně každý věří.No proto píšu reinstall, ne reset. Já mám teď iPhone 5 a docela spokojenost.
Tiskni
Sdílej: