Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Tak predpokladam, ze ten jeho server tu postu taky prijima.Polovina problémů je způsobena tím, že někdo něco předpokládal, a ono to bylo jinak.
A predpokladam, ze se tu bavit s dospelymi lidmi, kteri dokazou myslet, ale zda se, ze kde nic neni, ani smrt nebere. Poprosim spravce, at zrusi cely tenhle blog, je to ztrata casu.Poprosit můžete, dostane se vám odpovědi, že komentáře jste nepsal vy, takže nemáte právo o nich rozhodovat, tudíž blog ani zápisek se zrušit nemůže. Můžete maximálně změnit obsah zápisku. Vaše jediné argumenty se omezují na to, že hezké reverzní záznamy jsou povinnost, MX záznam pro odesílající server je povinnost (mimochodem, když odesílající server je identifikován IP adresou, a MX záznam patří doméně, jak to spárujete?), a pak následují jen výpady o tom, že jsou tu všichni nemyslící. To je chování třináctiletého dítěte, u kterého by to snad mělo ještě nějaký výchovný efekt. U vás už je ale nejspíš pozdě. Tak alespoň záloha vašeho původního příspěvku, ať vám ušetřím práci s mazáním obsahu blogu:
SPAM - Jak na něj, co používat a jak vlastně dál
V současné době řeším otázku spamu. Chci se zeptat širší odborné veřejnosti, kam bych podle vás až měl zajít. Cílem je čistá schránka bez SPAMu.
Nyní používám následující postupy:
- Greylisting
- Blokuju poštu, když odesílatelova doména nemá nastaven MX
- Blokuju poštu z ip adres, jejichž reverzní záznam obsahuje IP adresu (v různých podobách)
- Blokuju poštu z ip adres, které nemají vůbec reverzní záznam
- Nějaká ta RBL: zombie.dnsbl.sorbs.net, dul.dnsbl.sorbs.net, bogons.cymru.com
- Poslední instance je spamassassin, v současné době dost nemá co dělat
Neříkám, že mám whitelist prázdný, ale funguje to docela dobře (v současné chvíli 0 SPAMů). Chci se zeptat, jaký máte hlavně názor na blokování SMTP serverů bez reverzů a různých ADSLek. Možná jsem přísný, ale ať používají relay svého providera. Kdyby to udělali jako já všichni, tak budeme mít klid, protože SPAM přestane fungovat. 90 procent spamu přichází právě z různých zavirovaných počítačů.
Co si o tom myslíte vy?
Ja proste potrebuju 100% reseni.To jako že potřebujete, aby se vám 100 % e-mailů nedoručilo? To jste na dobré cestě. Jinak bych zase obecenstvo na Abclinuxu nepřeceňoval, když si s tímhle problémem nedokázal poradit nikdo n acelém světě, těžko si nějaký čtenář Abclinuxu nechává svoje geniální řešení pro sebe a čeká, až se na to někdo zeptá v blogu…
Stacilo by, kdyby se ostatni prizpusobili a udelali to same reseni.
Takové uvažování jsem měl naposledy někdy ve 13 letech.
To je prostě daň za to, že je člověk trochu aktivní v open source a jeho adresa se válí na netu v tisících kopiích v changelozích.To je přesně ono. Z dob, kdy jsem se poněkud angažoval v dokumentaci PHP, je moje adresa na doméně php.net rozšířena po světě v nepředstavitelném množství kopií. Bohužel, mailserver pro php.net nemá téměř žádnou antispamovou ochranu. Proto se mi přes tuto adresu (přesměrování) valí obrovské množství spamu, které nelze eliminovat jinak než analýzou obsahu. Ano, mohl bych to všechno rovnou zahazovat (nebo adresu zrušit, pokud by se to povedlo), ale protože jsem v určitém období používal tuto "prestižní" (vypadá to opravdu dobře
Podle mne je tedy řešení blacklist na prokazatelné hříšníky, blacklist na ty, kdo pokazatelně na daných IP adresách SMTP klienta provozovat nechtějí ...Na ty rozsahy adres kde SMTP server nechtějí je potřeba křištálová koule, nebo i nějaký jednodušší způsob jak to zjistit?
Blokuju poštu, když odesílatelova doména nemá nastaven MXJenom pro jistotu, ať vím o co se hádáte, co si představujete pod odesilatelovou doménou? Doménu v reverse path, nebo doménu získanou DNS reverse lookupem?
Tiskni
Sdílej: