Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
Hledám tuner, který jede v Linuxu a má následující parametry.
Samozřejmě projíždím shopy, ale většinou se tam nepíše, jestli funguje v Linuxu. Tak bych si chtěl nechat poradit. Chtěl bych něco takového:
Zatím jsem našel: Typhoon DVB-T Duo, sekce na digizone.cz, Technisat AirStar 2, PCTV Hybrid Pro Card, Cybex. Nechci USB.
Uvítal bych více info (článek?) o této problematice. Díky za relevantní info.
Tiskni
Sdílej:
Tohle mi ještě nikdo nevysvětlil, teletext je v 16. řádku (aspoň u PALu) a analogu a tedy by neměl být problém ho dostat ze signálu a stačí sw podpora? Jdu pátrat po netu.
Jediný, co jsem zatim našel - nedoporučování sdílených grafik. Aver Hybrid na TvFreaku.
(a vybrat těch správnejch 5 megabitů z 25mbitů širokýho proudu každou vteřinu neni zrovna sranda)to je vtip ze
Podbora cestiny a teletextu je u DVB-T urcite jenom softwarova ( napr kaffeine uz umi ceske EPG). S podporou MPEG4 je to takhle, muzete mit hloupou kartu, ktera pouze naladi kanal pripadne vyfiltruje zadany audio a video PID a o zbytek se postara software (karta nema zadny MPEG dekoder). Kdyz tedy bude potreba MPEG4 staci aby to umel software. A pak jsou karty, ktere maji MPEG2 dekoder zabudovany (dokonce jsou snad i drazsi) a ty rovnou poskytuji obraz, u techto karet bude s prechodem na MPEG4 problem.
S vyuzitim procesoru je to takto. Kdyz se na televizi moc nedivam (bezi na pozadi) tak se vyplati vypnou deinterlacovani (DVB-T vysila prokladane) a to byva zatez dost nizka, kdyz se divam (napr sport) tak se zapnuta deinterlace hodi (nema to zubate hrany) a to pak zatez vyskoci.
S PCMCI kartami nemam zkusenosti (mam PCI). Muzu se zeptat proc nechcete USB?
Výhoda usb řešení je, že se dá připojit i ke stolnímu počítači a o jeden tuner se tak může dělit i více lidí.Presne proto jsem se ptal, co ma pisatel proti USB