Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hledám tuner, který jede v Linuxu a má následující parametry.
Samozřejmě projíždím shopy, ale většinou se tam nepíše, jestli funguje v Linuxu. Tak bych si chtěl nechat poradit. Chtěl bych něco takového:
Zatím jsem našel: Typhoon DVB-T Duo, sekce na digizone.cz, Technisat AirStar 2, PCTV Hybrid Pro Card, Cybex. Nechci USB.
Uvítal bych více info (článek?) o této problematice. Díky za relevantní info.
Tiskni
Sdílej:
Tohle mi ještě nikdo nevysvětlil, teletext je v 16. řádku (aspoň u PALu) a analogu a tedy by neměl být problém ho dostat ze signálu a stačí sw podpora? Jdu pátrat po netu.
Jediný, co jsem zatim našel - nedoporučování sdílených grafik. Aver Hybrid na TvFreaku.
(a vybrat těch správnejch 5 megabitů z 25mbitů širokýho proudu každou vteřinu neni zrovna sranda)to je vtip ze
Podbora cestiny a teletextu je u DVB-T urcite jenom softwarova ( napr kaffeine uz umi ceske EPG). S podporou MPEG4 je to takhle, muzete mit hloupou kartu, ktera pouze naladi kanal pripadne vyfiltruje zadany audio a video PID a o zbytek se postara software (karta nema zadny MPEG dekoder). Kdyz tedy bude potreba MPEG4 staci aby to umel software. A pak jsou karty, ktere maji MPEG2 dekoder zabudovany (dokonce jsou snad i drazsi) a ty rovnou poskytuji obraz, u techto karet bude s prechodem na MPEG4 problem.
S vyuzitim procesoru je to takto. Kdyz se na televizi moc nedivam (bezi na pozadi) tak se vyplati vypnou deinterlacovani (DVB-T vysila prokladane) a to byva zatez dost nizka, kdyz se divam (napr sport) tak se zapnuta deinterlace hodi (nema to zubate hrany) a to pak zatez vyskoci.
S PCMCI kartami nemam zkusenosti (mam PCI). Muzu se zeptat proc nechcete USB?
Výhoda usb řešení je, že se dá připojit i ke stolnímu počítači a o jeden tuner se tak může dělit i více lidí.Presne proto jsem se ptal, co ma pisatel proti USB