Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Před pěti lety, 25. dubna 2005, byla do rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného krajským soudem v Ostravě, zapsána společnost Liberix. Již pět let společnost podporuje rozvoj open source softwaru, pořádá osvětové akce a zvyšuje povědomí o otevřených technologiích.
V minulosti pořádal Liberix konference Openchange či Open Workshop Olomouc, v současnosti se podílí na organizaci akcí, jako jsou LinuxAlt nebo LinuxExpo. Má nezastupitelnou roli na webu, kde spravuje obsah magazínů LinuxEXPRES, OpenOffice.cz, MandrivaLinux.cz a vydává zdarma dostupný elektronický časopis openMagazin.
Své aktivity zaměřuje Liberix také na školství. Stal se členem Jednoty školských informatiků, připravil katalog výukových open-source aplikací, účastní se odborné diskuze (účastí na konferencích, konzultacemi, odbornými články). Na svých portálech informuje o školách a učitelích, kteří používají open source, např. v rubrice Používají OpenOffice.org.
Společnost v současné době připravuje množství novinek, ať už se jedná o webové aktivity nebo vývoj a propagaci open source softwaru. Hledáme motivované zájemce o spolupráci. Přihlaste se, pokud chcete oblasti open source pomoci. My víme jak a dáme vám směr. Jde například o následující:
Děkujeme všem podporovatelům a partnerům. Sledujte náš web nebo přijímejte newsletter, máme vám co sdělit. Informujte své přátele, řekněte jim o nás. Kontakt na nás: info@liberix.cz.
Tiskni
Sdílej:
potřebovalo by placeného vývojářeAni ne tak vývojáře jako spíš ekonoma a právníka (kvůli neustálým změnám v legislativě).
Společnost v současné době připravuje množství novinek, ať už se jedná o webové aktivity nebo vývoj a propagaci open source softwaru. Hledáme motivované zájemce o spolupráci. Přihlaste se, pokud chcete oblasti open source pomoci. My víme jak a dáme vám směr.
Je někde nějaký ToDo list? Za takové dva tři týdny budu mít baňa času a možná bych něco* udělal, ale bylo by to nárazově podle nálady.
* překlady, možná nějaký patch, návod/dokumentace
Přeložit výukové aplikace dostupné v Edubuntu, které ještě přeložené nejsou.A že nic taky neřekneš, třeba bych i někoho sehnal.
Liberixu gratuluji k výročí a přeji hodně sil do budoucna.
Už chápu, proč zpravodajské weby omezují diskuse pod články. Toto je pěkný zápisek o neziskovce, která pro linux něco skutečně dělá, a i tady mají někteří anonymové potřebu rejpat a tajemně cosi naznačovat .