Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Za studenty je hrazeno státem zdravotní pojištění až do dovršení věku 26 let. V případě, že při studiu pracujete na ŽL, je nutné nahlásit Vaší zdravotní pojišťovně tuto skutečnost, přihlásit se jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a do osmi dnů po podání daňového přiznání provést vyúčtování zdravotního pojištění na formuláři "Přehled o úhrnu záloh na pojistné zaplacených OSVČ na rok 2004" a výši vypočteného pojistného do těchto osmi dnů uhradit. V prvním roce tohoto souběhu nejste povinna hradit zálohy na zdravotní pojištění. V druhém roce podnikání jste povinna platit zálohy ve výši, vyčíslené "Přehledem..." Při souběhu SVČ a státní kategorie neplatí minimální vyměřovací základ, tzn., že vypočtená záloha nemusí dosáhnout minimální výše pojistného určené zákonem pro daný rok.Problém je zřejmě jen v tom ŽL - mám za to, že bez něj bych pravděpodobně neplatil nic.
Vypada to celkem slozite, ale myslim si, ze to za to stoji
- studenta se netýká tzv. minimální daň
- i když vyděláš milion, sji stále osoba vyživovaná
- danění příjmů: buď výdaji nebo paušálem 25%
- odečitatelná položka 38 040, - Kč jako každý jiný + 11 400,- Kč jako student
- je třeba se přihlásti : na FÚ, na sociálce a na zdravotní pojišťovně
Prakticky to vypadá tak, že pokuď vyděláváš okolo 5000,- měsíčně, tak je to výhodný, protože s trochou snahy na konci roku zaplatíš státu akorát nějakou symbolickou částku za zdravotní pojištění. (Já tenkrát platil asi 120Kč)
Pokuď bys měl vydělávat víc, tak už to tak výhodný neni, spíš na tom proděláš (nevim teda jak je to pokuď bys vydělával skutečně velký peníze - to bohužel nemám v praxi ověřený )
Bohužel je to tak. Funguje to u nás asi takhle: Máš živnosťák?, tak koukej solit ty hnusnej kapitalisto! A to i když jsi zároveň student...
Zdravotní pojištění je pro OSVČ studenty zanedbatelná položka, stejně tak jako daňe (pokuď teda nevyděláváte extra velký prachy), ale sociální pojištění je fakt síla. Na druhou stranu má člověk možnost si "vygenerovat" nějaký ty náklady (HW, SW, telefonní účet, doprava, internet, ...). Když jsem jednu dobu dělal na živnosťák a na konci roku jsem zjistil, že buď nacpu 8000,- Škromachovy, nebo si "vygeneruju" přibližně stejně velký náklady, hádejte co jsem zvolil (bez pořádnýho monitoru se přece programovat nedá, že...)
A proč si myslíš, že všechny počítačový obchody ke konci roku praskaj ve švech? Snad né kvůli Vánocům ))