Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
Jaký operační systém používají zrakově postižení? Windows.mno, když jsem onehdy náhodou zahlíd v televizi monitor počítače, na který připojovali jakési zařízení na vyťukávání brailova písma do prstu, měl jsem pocit, že to vypadá jako Jablíčko ...
Normální člověk nepotřebuje prohlášení o přístupnosti.mno, on nějaké prohlášení nepotřebuje ani ten postiženej
ve Fx 1.5 Alt+1 přepne nejenom jako klávesobou zkratku na daný odkaz, ale že se současně vybere i první otebřený tabkdyž jsem si rejpal do Firefoxu, ještě jsem tvůj komentář nečetl a netušil, že se to chová až tak debilně ... moje škodolibost vůči uživatelům (resp. věřícím ovečkám, jak by mohl říct JXP) FF plesá radostí
... myslenka XHTML (oddeleni vzhledu od semantiky) me docela zaujala a uvazuji, ze ho radeji budu pouzivat misto HTML.ehm, nic proti, ale tato myšlenka jest podstatně starší než XHTML, schválně se podívejte, kolik "deprecated" věcí týkajících se vizuálních stránky dokumentu je v HTML 4 a jak se tam prosazuje používání CSS ... jinak XHTML používám ... a proč si myslím, že je to paskvil (současná verze)? - mno, protože je to jen na půli cesty, není nijak inovativní, prostě jenom k HTML přidá XML hlavičku a vynutí striktnější pravidla pro zápis tagů (která stejně už každý slušný webmaster používal - uzavírání tagů, uvozovkování parametrů atp.)
no, nejsem příznivcem různých "emancipačních" kravin, nicméně formulace "Komikova sestra, která tam dělá kuchaře" mi fakt trhá oči ... ona tam ta Komikova sestra vaří v převlečení za chlapa?To se moc nevylučuje, neboť takto je to z feministického hlediska v pořádku (no, doufám)
Pro hodnoty atributů značkovací jazyka .. atd.
Jinak, stranky me prijdou celkem vkusny a prehledny.
No kdybych se chtel dostat na prvni misto na nejakou frazi, tak bych ji na tom webu alespon jednou umistil ;)no ... tuhle jsem dostal odkaz na jeden web kvůli písničce Stewball, tak jsem ji tam marně hledal, tak jsem nakonec použil google s parametrem "site", tož mi to tam ve výsledcích něco vypsalo, klikl jsem na archiv a - a) ten text, co to napsalo pod titulkem výsledku vůbec v té "archivní" verzi nebyl (kde se teda proboha vzal ve výpisu výsledků???) b) nahoře to vypsalo poznámku "tento text se vyskytuje pouze v odkazech na tuto stránku" ... takže google bomb evidentně stále fungují, a pro normální hledání je tato "super featura" spíše k zlosti