Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Jaký operační systém používají zrakově postižení? Windows.mno, když jsem onehdy náhodou zahlíd v televizi monitor počítače, na který připojovali jakési zařízení na vyťukávání brailova písma do prstu, měl jsem pocit, že to vypadá jako Jablíčko ...
Normální člověk nepotřebuje prohlášení o přístupnosti.mno, on nějaké prohlášení nepotřebuje ani ten postiženej
ve Fx 1.5 Alt+1 přepne nejenom jako klávesobou zkratku na daný odkaz, ale že se současně vybere i první otebřený tabkdyž jsem si rejpal do Firefoxu, ještě jsem tvůj komentář nečetl a netušil, že se to chová až tak debilně ... moje škodolibost vůči uživatelům (resp. věřícím ovečkám, jak by mohl říct JXP) FF plesá radostí
... myslenka XHTML (oddeleni vzhledu od semantiky) me docela zaujala a uvazuji, ze ho radeji budu pouzivat misto HTML.ehm, nic proti, ale tato myšlenka jest podstatně starší než XHTML, schválně se podívejte, kolik "deprecated" věcí týkajících se vizuálních stránky dokumentu je v HTML 4 a jak se tam prosazuje používání CSS ... jinak XHTML používám ... a proč si myslím, že je to paskvil (současná verze)? - mno, protože je to jen na půli cesty, není nijak inovativní, prostě jenom k HTML přidá XML hlavičku a vynutí striktnější pravidla pro zápis tagů (která stejně už každý slušný webmaster používal - uzavírání tagů, uvozovkování parametrů atp.)
no, nejsem příznivcem různých "emancipačních" kravin, nicméně formulace "Komikova sestra, která tam dělá kuchaře" mi fakt trhá oči ... ona tam ta Komikova sestra vaří v převlečení za chlapa?To se moc nevylučuje, neboť takto je to z feministického hlediska v pořádku (no, doufám)
Pro hodnoty atributů značkovací jazyka .. atd.
Jinak, stranky me prijdou celkem vkusny a prehledny.
No kdybych se chtel dostat na prvni misto na nejakou frazi, tak bych ji na tom webu alespon jednou umistil ;)no ... tuhle jsem dostal odkaz na jeden web kvůli písničce Stewball, tak jsem ji tam marně hledal, tak jsem nakonec použil google s parametrem "site", tož mi to tam ve výsledcích něco vypsalo, klikl jsem na archiv a - a) ten text, co to napsalo pod titulkem výsledku vůbec v té "archivní" verzi nebyl (kde se teda proboha vzal ve výpisu výsledků???) b) nahoře to vypsalo poznámku "tento text se vyskytuje pouze v odkazech na tuto stránku" ... takže google bomb evidentně stále fungují, a pro normální hledání je tato "super featura" spíše k zlosti