Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tiskni
Sdílej:
mkdir -p /chroot-skype/dev ; mount -o bind /dev /chroot-skype/dev
/dev/sda
…
Proste jsem skype-static rozbalil do nejakyho adresare a pak jako root (pripadne pod sudo) spustil chroot /chroot-skype /skype/skype.Když už chceš poučovat, jak něco dělat bezpečně, tak bys měl do toho chrootu nacpat
/dev
jenom s tím, co ten Skype potřebuje k fungování.
skypeisshit
a pod ním spouštěl skype. Tenhle uživatel by neměl práva číst můj domovský adresář a případně by se daly omezit další práva pomocí AppArmoru.
Linux nabízí dost prostředků, jak oddělit aplikace, aniž by se musela používat virtualizace. Po té bych sáhnul, až když by mi tohle nestačilo. Možná by šlo ten virtuální server spustit někde na síti, kde k němu bude mít přístup víc lidí a udělat takovou bránu pro Skype – člověk by se připojil přes SSH (obraz přes X, zvuk přes PulseAudio) a telefonoval by $ cat /usr/bin/sskype #!/bin/bash xauth extract /opt/skype/$HOME/.Xauthority $DISPLAY schroot -c sid -p skype rm -f /opt/skype/$HOME/.XauthoritySkript je odněkud vykraden...
chroot by měl být dostatečnýZáleží, co od toho očekáváš. Chroot nikdy nebyl dobrý bezpečnostní mechanismus, pokud vím. Za velmi specifických okolností se tak dá použít, ale musí člověk opravdu vědět, co dělá.
úplně zbytečný overkill.Opět, záleží na požadavcích, ne na náboženství.