Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »For one of my projects, I needed to authenticate script against service on remote IIS server - and unfortunately, only NTLM authentication was supported. So I spent pretty long time trying to make it work - and when I finally succeeded, I decided to share working program with the world .
There are several things you need to know to use this:
Firstly, the connection you open is persistent (even when you don't use pfsockopen), because you don't use Connection: Close but Connection: keep-alive. This means that you must not read even single byte from the stream if it hasn't been already sent; if you do so, you will wait for a minute until connection timeouts.
Secondly, after you successfully authenticate youself, you can send as many requests as you want in the connection that is already opened, without further authentication.
You need mcrypt and mhash PHP extension installed on the server. The class also uses this script which should be extracted in the same folder (and is already extracted with the script).
You can download the archive with script here.Pro jeden ze svých projektů jsem potřeboval skript, který by se autorizoval na vzdáleném IIS serveru - a bohužel byla podporována pouze NTLM autentizace. Takže jsem strávil nemálo času tím to rozchodit - a když se mi to nakonec povedlo, tak jsem se rozhodl se o to podělit s ostatními :)
Je několik věcí, které je dobré vědět při používání:
První - spojení, co se otevře, je perzistentní (přestože se nepoužívá pfsockopen), protože se neposílá Connection: Close, ale Connection: keep-alive. To znamená, že se nesmí z toho socketu číst více bytů, než tam server již poslal - nebo si počkáte minutu, než spojení timeoutuje.
Druhá - potom, co se úspěšně autentizujete, tak se může v tom otevřeném spojení poslat tolik requestů, kolik je jen libo - a to bez jakékoliv další autentizace.
Je potřeba mít mcrypt a mhash rozšíření PHP. Dále používám tento skript, který je potřeba rozbalit do stejné složky (a který je již přibalen ve skriptu).
Skript je ke stažení tady.
Tiskni
Sdílej:
s/authentification/authentication/
lion:~/source/john-1.7.2/run> ./john -test Benchmarking: Traditional DES [128/128 BS SSE2-16]... DONE Many salts: 1729K c/s real, 1740K c/s virtual Only one salt: 1501K c/s real, 1501K c/s virtual Benchmarking: BSDI DES (x725) [128/128 BS SSE2-16]... DONE Many salts: 57919 c/s real, 58151 c/s virtual Only one salt: 56641 c/s real, 56755 c/s virtual Benchmarking: FreeBSD MD5 [32/64 X2]... DONE Raw: 10838 c/s real, 10838 c/s virtual Benchmarking: OpenBSD Blowfish (x32) [32/64]... DONE Raw: 394 c/s real, 394 c/s virtual Benchmarking: Kerberos AFS DES [48/64 4K]... DONE Short: 361113 c/s real, 361113 c/s virtual Long: 1088K c/s real, 1090K c/s virtual Benchmarking: NT LM DES [128/128 BS SSE2-16]... DONE Raw: 10013K c/s real, 10033K c/s virtual