Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Po zaplacení VIP verze Jabbim (transport je poskytován pouze VIP uživatelům) jsem narazil na to, že nikde na webu Jabbim není popis toho, které služby lze použít, a ke Skype transportu už není napsané vůbec nic. Naštěstí po zjištění, jak v Pidginu funguje Service Discovery bylo nastavení otázkou pár kliknutí - předání identifikačních údajů a autorizace existujících kontaktů na Skype (z nějakého důvodu dvakrát).
Z jedné strany samozřejmost, z druhé strany (z pohledu uživatele linuxu) příjemná zpráva - chat funguje . Je možné vidět kamarády online (i pryč či offline), je možné jim psát a zprávy jim opravdu dojdou, stejně tak jejich zprávy pro mne.
Skype (podobně jako Facebook chat) počítá s tím, že člověk může být připojen z více míst naráz, a proto má implementovanou synchronizaci toho, co kdo komu poslal. Z toho důvodu je možné mít spuštěného normálního Skype klienta současně při připojení k transportu. Není tedy nutné řešit vypínání transportu při zapnutí normálního Skype klienta. Při psaní zpráv se potom zprávy objeví jak v transportu, tak v normálním klientovi - s tím, že odeslané zprávy se synchronizují pouze směrem z transportu ke klientovi (napíšu-li něco v transportu, objeví se to i v klientovi, ale nikoliv naopak; přijaté zprávy se objeví v obou). Též je možné při zapnutí normálního Skype klienta využívat další vymoženosti Skype - (video)hovory či přenosy souborů; v transportu pak v takovém případě přijde zpráva, že vám někdo volá, a vy v normálním klientu můžete hovor bez problémů přijmout (v transportu není možné reagovat jinak, než napsat zprávu).
Tento transport poskytuje základní funkcionalitu Skype chatu - nic víc, nic míň. Já osobně používám transport spíš jako "nouzovku" a při delším chatu (kdy především indikace toho, že druhá osoba píše, docela chybí) zapnu normálního Skype klienta. Na druhou stranu je tato "nouzovka" plně funkční a třeba při připojení k Jabberu pomocí mobilního telefonu plně postačuje.
Tiskni
Sdílej:
Indikace že někdo píše, snad nejlepší vynález....a Google Talk v Androidu to nemá (ani jedním směrem)
Tak zase je pravda, že já mám Android 2.3.3 (Samsung Galaxy Ace), možná se stihlo leccos změnit.
+1, používal jsem a vadila mi jen ikona closed-source aplikace v tray