Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
1) Tento hlavolam vlastním doma již několik let (přikládám obrázek). Nepamatuji si, kde jsem to sebral, takže je možné, že je to unikátní exemplář získaný před oficiálním zveřejněním. Ale stejně je to zvláštní.
2) Ve zprávě si pochvalují, jak je ten hlavolam úžasný, že má 10^69 kombinací. Mně taky vychází, že počet kombinací je více než u rubikovy kostky, ale pouze 20!*3^20 < 10^28. No jo, asi se přepočítali.
3) Ten web jim moc nefunguje (přikládám obrázek). Nevím, jestli je to jen nepodporovaným prohlížečem nebo tím, že jsou stránky dosud ve vývoji.
Nechci být pesimistou, co říká, že si novinky zcela vymýšlí, ale těch náhod je nějak podezřele mnoho.
UPDATE: Už vím, proč mi neseděli ty počty kombinací: dozvěděl jsem se, že od mé (staré) verze byly přidány (nebo spíš zvětšeny a obarveny) malé spojky mezi pětiúhelníčky, protože původně dílky vypadávaly. Celkový počet kombinací tak doopravdy je 20! * 3^20 * 30! * 2^30, což je zhruba 2,4 * 10^69
Tiskni
Sdílej:
Kdyz si predstavim Lloydovu patnactku na hraci desce 10x10Tak to už nebude patnáctka, ale devadesát devítka
U ktereho je spor, ze uz si ho nekdo dal patentovat v nemecku v '83 :)
Ten web jim moc nefunguje (přikládám obrázek). Nevím, jestli je to jen nepodporovaným prohlížečem nebo tím, že jsou stránky dosud ve vývoji.Ty máš nějaký rozbitý Firefox. Sice mají položku Kontakt prázdnou, ale jinak jim ten web funguje ve všem možném