abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu

    10.3.2010 12:10 | Zábava | poslední úprava: 10.3.2010 12:10

    Opět vás tu zdravím, a opět s problémem :)

    Kámoš chce začít zpívat a koupil si mikrofon. Konkrétně Shure SM58-SE a redukci do jacku (můj nápad, špatný nápad). Problém je, že při nahrávání zvuku do PC prostě asi zvukovka nezvládá a tak to zní skoro hůř, než nejobyčejnější sluchátkový mikrofon za stovku. Zajímavé je, že v autě v AUX vstupu autorádia funguje celkem v pohodě.

    Zkoušel jsem o tom něco hledat, ale moc moudrý z toho nejsem. Našel jsem zmínky o externích zvukovkách, zesilovačích a mixech. A nevím, co z toho vybrat. Vzhledem k tomu, že jsme teprve začali pracovat, tak by to chtělo něco v trochu levnější kategorii, ale zas ne žádný šunty :-D

    Jestli máte někdo zkušenosti tak doporučte a eventuelně i kde jste ho koupili :)        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    10.3.2010 12:34 Japhy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Na takové to domácí nahrávání mluveného slova a muziky mi už asi 3 roky slouží prťavý mix Behringer UB1002. Má to 2 XLR vstupy, fantomové nahrávání, třípásmový ekvalizér a stálo to tuším tisícovku od kamaráda. Víc vstupů doma nevyužiju a aspoň nezabere moc místa na stole. S Behringerem mám docela dobré zkušenosti, nestojí moc peněz a funkci to splní.
    10.3.2010 12:35 Japhy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Oprava - fantomové napájení. Soráč.
    10.3.2010 17:08 pacholeq | blog: odpor_je_marny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    behringer je hrozna firma
    11.3.2010 01:30 dark
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Za málo peněz málo muziky. Mám kombo behringer, ale není to žádný zázrak.
    11.3.2010 08:42 Japhy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Nějaký kríplkombo Behringer mám taky. Bylo v setu s kytarou, futrálem a trsátkem. Kupoval jsem ten set jen kvůli kytarovýmu hardware a krku. To kombo je strašnej šumák a hraje teda nic moc, ale u Behringera fakt záleží na modelu. Ale co chtít u setu za 3 litry, že? Záleží co a od koho se rozhodnou okopírovat a jak dobře se jim to okopírovat povede. Konkrétně za zmíněnej mix a preamp bych dal ruku do ohně že za ty peníze stojí.
    11.3.2010 08:10 zulu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    A nějaká věcná by nebyla?
    10.3.2010 12:37 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Nejlevnější, ale uspokojivě funkční preamp pro mikrofon je například Behringer MIC 100 nebo můžu poskytnout Studio projects VTB-1 ve 100% stavu za nějaké 2500,-Kč.
    10.3.2010 15:22 Japhy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Předzesilovač MIC 1000 jsem měl chvilku půjčený a zvukově se mi hodně líbil. Kdybych nahrával něco důležitějšího než občas nějaký ten nápad nebo pracovní demo, asi bych ho spolu s nějakou lepší zvukovkou do nahrávací sestavy pořídil. Každopádně doporučuju. A jako bonus v něm pěkně svítí ta elektronka :-)
    10.3.2010 17:04 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    jak jsi ten mikrofon do zvukovky zapojil? Jestli se nemýlím tak je to dynamický mikrofon a zvukovky bývají připravené spíše na elektrety. Hlavně tím že mají do jacku přivedené napájení elektretu, někdy oddělené a někdy na signálovém vodiči. Hlavně to napájení do živého, signálového vodiče by mohl být problém. Dá se to vyřešit jednoduchým zesilovačem, třeba tímhle http://pandatron.cz/?3&predzesilovac_pro_mikrofon Něco takového jsem kdysi dělal s tím rozdílem že jsem nepoužil tu výstupní část s napájením, napájelo se to tím napětím pro elektret co pouští zvukovka do jacku.
    gtz avatar 10.3.2010 21:42 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Mikrofon je dynamický , zde sm58, problém může být i kabelová redukce XLR-Jack. Některé tyto redukce zhorší celkem kvalitu signálu. Ten Mic předzesilovač je celkem na pohodu, lze to zbastlit přímo do konektoru .

    lze použít toto zapojení (stejné), je popř. zde je popis od pana Belzy. Mikrofony a PC
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Saljack avatar 10.3.2010 23:50 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Hele ty redukce stojí za starou belu.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    11.3.2010 08:46 Japhy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Tak potom je ale úplně jedno co bude na jedné straně za mikrofon a na druhé za zvukovku. Škoda vyhazovat peníze za 58čku, protože s tímhle zapojením poslouží úplně stejně integrovaná zvukovka a nějaká čínská kopie Shura.
    tsLnox avatar 11.3.2010 11:32 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Zapojil jsem ho normálně, kabel je z XLR (mic) do 5,25 jacku, a přes redukci do 3,5 jacku... Však jsem říkal, že to byl špatnej nápad :-D
    kotyz avatar 11.3.2010 11:41 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    cim vic redukci tim vic kvalita :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    11.3.2010 12:31 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Nj, nam jde prece o nejvetsi zkresleni, ze jo ;P. Zaklad je to prebudit :].
    Baník pyčo!
    otula avatar 11.3.2010 12:42 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Na to přebuzení by to ale chtělo digitální mašinu. Přebuzený analogový signál je nuda :)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    gtz avatar 11.3.2010 17:51 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Ano, místní čínští prodejci také říkali : "čím více pruhů tím více Adidas"
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    otula avatar 10.3.2010 18:19 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Jé, to mi připomnělo, že se mi v šuplíku válí stará japonská AT818II, ke které jsem si chtěl také nějaký předzesilovač zbastlit :)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    lucorp avatar 11.3.2010 10:40 lucorp | skóre: 3 | blog: Konverzia stavbára na ajťáka | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    alebo si mozes kupit tento predzosilnovac. Sice stoji tolko, co mikrofon, ale je to kvalitka. Pouzivame v studiu jeho predchadzajucu verziu uz 3 roky a stoji to za to.
    "Vyčíslovať straty na predajoch za pirátske kópie je ako vyčíslovať o koľko deti prichádzame masturbáciou..."
    11.3.2010 12:23 Hon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    Hypecpytcho...
    kotyz avatar 11.3.2010 18:17 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    hyperpyčo? to neznam ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    frEon avatar 12.3.2010 16:48 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr "levnějšího" zesilovače nebo mixu k mikrofonu
    ja bych si vyrobil lampovej
    Talking about music is like dancing to architecture.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.