Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Minulý pátek nám začaly prázdniny. Dorazil jsem domů, sedl k PC a po úspěšném nabootování svého Gentoo a zalogování do fluxboxu jsem stiskl ALT+F2 a napsal wow. enter. Stejná rutina jako každý den asi tak poslední měsíc.
Poslední měsíc jsem totiž závislý na hře World of Warcraft. Neplatím těm vydřiduchům z Blizzardu a hraji na serveru Anathema - každou chvíli padá, ale to je malá cena... EDIT: Vymazal jsem slovo Samozřejmě, protože uznávám to nic správného není. Nic to však nemění na tom, že na placení prostě nemám.
Závislost je to velká. Asi půl roku předtím jsem se permanentně hádal s jedním kamarádem kvůli tomu, že on to hrál pořád a ani nechodil ven... Bohužel jsem se nakonec touto obětí stal sám. Hraji, nepřipojuji se na Jabber ani ICQ (protože můj chudáček Sempron už potom wine wow.exe nestíhá obsloužit) a kašlu i na kompilování nových programů. No hrůza.
Rád bych se ale dostal k tomu, kterak mě dostal od PC jiný závislák. Nutno podotknout, že to není závislák wowkový (hraje hodně jiných her, ale jen singleplayerovky).
V úterý mi totiž zavolal a stěžoval si, že jeho cca půl roku nové PC opět nefunguje. Tak jsem mu odpověděl, že se stavím další den.
A tak byla dočasně potlačena moje závislost na hře World of Warcraft, neboť od něj jsem ve dvě hodiny ráno nemohl odjet jinam, než k babičce - a u ní je jen nějaké staré pentium 2 s 512MB RAMkou (měl jsem doma starou SDRAM, tak jsem ji sem dal), kde wowko nerozjedu ani za nic. A to je myslím dobře.
A ještě jsem pochopil jednu věc - to, co bylo silnější než moje závislost bylo nejenom přátelství (a moje neskutečné samaritánství), ale taky pýcha "ajťáka". Nikdy totiž neodolám šanci ukázat, jak se v tom vyznám (ač sám sebe klasifikuji jako průměrného PC znalce)
Tiskni
Sdílej:
Poznámka: Není dobré si uprostřed zkouškového instalovat Diablo 2.
A co teprv, když objevíš seriál typu Futurama... Jojo, měl jsem tehdy velké potíže připravovat se na státnice...
Proč jim to děláš, to nechceš aby dostudovali? Víš kolik lidí jsi odsoudil k sledování HIMYM místo dělání opožděných zkoušek? :P
Když člověka nebaví učení, cokoli jiného je lepší. Pamatuju si, když jsem se o svaťáku stavil u spolužáků a Ti místo aby se učili, tak tesali do kamene. Takže "není dobré mít před zkouškou k dispozici byť i kladivo či majzlík"
NetHack. Jedine NetHack. Už som ďalšieho človeka na to nalákal a jeden odoláva, lebo sa bojí, že by hral miesto skúškového.
(a ja to tento rok určite prejdem)
jedine supertux. devel verzia, ktora je vo fedore vyzera faaaakt dobre.
Líbí se mi poznámka, že přece nebudete platit vydřiduchům z Blizzardu.
Oni vytvoří hru, která Vás velmi baví, ale nejste ochoten zaplatit 200-300 měsíčně, raději budete na nelegálním free serveru, který padá a k originální hře má hodně daleko. A ještě se tím chlubíte na blogu. Nádhera :).
P.S.: Sám hraji LOTRO, a samozřejmě platím.
Nelegální v čem přesně? Hra samotná je k dispozici zdarma, freeservery nemají s oficiálními nic společného, SW patenty Blizzardu v Evropě neplatí.
Brigáda se v našem krásném městě shání těžko, maximálně tak jedno dvě odpoledne za měsíc (tzn. cca 3-6 hodin) chodím do jedné PC firmy na servis, podle toho kolik je práce.Ábíčko, Root, LinuxEXPRES, ITBIZ,... už nehledají autory? Tohle jsou totiž jen výmluvy.
Ono to možná legální je (resp. pokud po těch serverech nejdou ... podobně jako to je u Ultimy Online ...). Nicméně myslím že zaplatit nějakých těch 300kč měsíčně rozhodně jde, zvlášť když člověk pracuje, pro studenta je to asi horší, nicméně pro Pražáka to bude asi jedna noc v klubu takže :D. Jinak štěstí že to o LOTRO jsem nevěděl dříve když jsem ještě býval na hraní závislý, teď už mi stačí 1x měsíčně zapnout Sauerbraten a jsem happy :D.
Minulý pátek nám začaly prázdninyKde jsou ty časy, kdy i já měl prázdniny
Samozřejmě neplatím těm vydřiduchům z Blizzardu a hraji na serveru Anathema - každou chvíli padá, ale to je malá cena...To, že po tobě chtějí peníze za možnost hrát na jejich serverech neznamená, že musí být vydřiduši. Za týmem Blizzardu stojí zástupy programátorů, grafiků a jiných individuí a ti za svou dobře odvedenou práci musí dostat peníze na chleba. A mně tahle koncepce příjde fér.
Nebo jsou snad dopravci vydřiduši?Ano, jsou
To, že po tobě chtějí peníze za možnost hrát na jejich serverech neznamená, že musí být vydřiduši. Za týmem Blizzardu stojí zástupy programátorů, grafiků a jiných individuí a ti za svou dobře odvedenou práci musí dostat peníze na chleba. A mně tahle koncepce příjde fér.Napsal jsi to hezky. Nicméně záleží na pohledu z druhé strany. Nejspíše jsem neměl použít výraz Samozřejmě. Poukazuji jím na fakt, že mnoho lidí to tak nedělá, takže už je to bráno za samozřejmé. Mě osobně to nevyhovuje, ale když se podíváš na moji odpověď výše, pochopíš můj hlavní důvod, proč neplatit. Podívejme se však do budoucnosti. Mýma očima. Je rok - řekněme 2010. Mám po maturitě, pracuji, vydělávám. Měsíčně si na ten server najdu peníze, proto zaplatím. Jenže je tu problém. Nebavilo by mě totiž hrát na serveru, kde budu lvl 70 dělat měsíc. Nevím, jak je to doopravdy, na blizzlike jsem nehrál nikdy, ale vím, že to neudělám za den. Pánové z Blizzardu si nejspíše myslí, že kdyby hráči udělali postavu třeba za týden, tak že by pak přestali hrát - a tudíž i platit. Podle mě se mýlí, stačí se podívat na několik mých kamarádů. Hrají wowko cca rok a půl. Hrají pořád. Mají každý nejméně 5 postav na lvl 70. A stále je to baví. Chodit dungeony, raidy, battlegroundy nebo arény. To je teprve ta pravá zábava. Ne strávit měsíc v Shadowglenu nebo Elwynnu. Takže asi tak :) Nějaké další otázky?
Samozřejmě neplatím těm vydřiduchům z Blizzardu a hraji na serveru Anathema - každou chvíli padá, ale to je malá cena..
Pokud si chceš hru opravdu užít, tak rozhodně doporučuji přechod na officialní server. Emulátory WoW hodně degradují hru a kazí celkový požitek ze hry
V tomhle případě se opravdu šetření nevyplácí :)
Update : Díval jsem se na ten server kde hraješ a úplně jsem se zděsil z toho topicu : http://mightandmagic.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=9448
Hrát za DK, to musí být vyloženě požitek a za Huntika taky...
Nikdy jsem nepochopil ty blázny co od rána do večera a od večera do rána sedí u počítače a drtí WoWko. Ještě víc jsem nepochopil ty, kteří byli ochotni za to dávat měsíčně prachy. Ale ze všeho nejvíc jsem nepochopil Samozřejmě neplatím těm vydřiduchům z Blizzardu a hraji na serveru…
.
To já zase už nechápu co jsem viděl na tom, 10 hodin denně hrát Counter Strike (navíc na velmi mizerné úrovni), toho ztraceného času :/. Nicméně teď ten čas prokecám na jabberu a či jiném chatu a strávím hraním intelektuální hry ... takže že bych si nějak moc pomohl ... to se říci nedá.
Jinak vždy se najde někdo kdo si myslí že je nějaká cena přehnaná, akorát u her je často krom možnosti vyjádřit svůj nesouhlas nekoupí i možnost vyjádřit ho ne zcela košér hraním/užíváním.
Tak podla mna je Blizzard jedna z mala firiem na hernom trhu, ktora si, peniaze za relativne kvalitne vysledky zasluzi. Nevidim na tom nic zle, ze si za svoju pracu, ktorej malo nebude, vypytaju nejake koruny.
WOW je jeden z mala platenych a uzavretych softverovych produktov, za ktory som bol ochotny zaplatit a nemal som vycitky, ze vyhadzujem peniaze von oknom.