Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Nevim jak s bezpecnosti, ale jinak je Firefox pekne lina krava.Rychlejší než nejrozšířenější a dominantní prohlížeč.
Bez rozsireni neumi skoro nicUmí toho více, než nejrozšířenější prohlížeč, a právě tolik, kolik většina jeho uživatelů potřebuje. A Ti hodně pokročilí uživatelé si mohou nainstalovat taková rozšíření s funkcionalitou (Adblock, Firebug...), o níž se uživatelům ostatních prohlížečů ani nesnilo, a proto jsou omezeni.
a cim vic rozsireni obsahuje, tim je linejsi.Drtivá většina uživatelů Firefoxu nepoužívá ani jedno rozšíření a drtivá většina z toho zbytku jen jedno nebo dvě. Přístup je to úspěšný.
Rychlejší než nejrozšířenější a dominantní prohlížeč.rychlejsi rozhodne neni.
Umí toho více, než nejrozšířenější prohlížečnez ie6 ano, nez ie7 ne.
Drtivá většina uživatelů Firefoxu nepoužívá ani jedno rozšíření a drtivá většina z toho zbytku jen jedno nebo dvě.I po ciste instalaci je podle meho skromneho nazoru ff peknej lenoch.
Ale je. http://scobleizer.com/2006/10/19/firefox-vs-ie-7-ie7-having-trouble-with-google-sites/ http://www.apple.com/safari/ http://nontroppo.org/timer/kestrel_tests/ http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.htmlRychlejší než nejrozšířenější a dominantní prohlížeč.rychlejsi rozhodne neni.
Stačí si uvědomit většinu novinek Firefoxu 2, o starších verzích ani nemluvě. http://www.webdevout.net/browser-support-summary http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsersUmí toho více, než nejrozšířenější prohlížečnez ie6 ano, nez ie7 ne.
...ale stále rychlejší než nejpoužívanější prohlížeč.Drtivá většina uživatelů Firefoxu nepoužívá ani jedno rozšíření a drtivá většina z toho zbytku jen jedno nebo dvě.I po ciste instalaci je podle meho skromneho nazoru ff peknej lenoch.
Neznám stránku, kterou by Opera zobrazovala déle, než FF.Já ano. Stránky prolezlé Flashem (třeba i abíčko v době reklamy "padající listí"). Ale je otázkou, nakolik je to problém Opery a nakolik Flash Playeru.
U mě jak Opera, tak FF používají stejný player: Shockwave Flash 9.0 r45. V tomhle není zvýhodněn ani jeden prohlížeč.U mě taky. Ale pokud je tam nějaký stupidní (prasácký) Flash, tak Firefox je jen strašně zpomalený, kdežto Opera občas i vytuhne. I když možná je to celé tím, že Operu nyní používám cca 100x více času než Firefox, takže se kritické momenty měly šanci projevit (kdežto u Firefoxu při tom sporadickém použití nikoli).
vězte, že rychlejší prohlížeč neníTo nemůžete myslet vážně. Zkuste si třeba lokálně uložit tuhle stránku - Konqueror mi ji načte za půl sekundy, Firefox za sekundu. Jinak padání Opery jsem často zažíval jen u betaverzí, jinak to bylo celkem v pohodě.
Jinak padání Opery jsem často zažíval jen u betaverzíOpera 9.50 beta je velmi stabilní. Trápím ji už několik týdnů velmi brutálně a ještě se mi nepodařilo ji shodit (ani v situaci, kdy jsem měl otevřeno cca 50 tabů a ve většině z nich byly 8Mpx fotky).
například každej třetí odkaz na stránkách Microsoftu mi ji posílal do kytekStránky Microsoftu navštěvuji poměrně často (samozřejmě s Operou) a nikdy jsem nezaznamenal sebemenší problém. Dokonce ani není nijak rozhozený vzhled, přestože stránky budou zcela jistě vytvářeny primárně pro IE.
Copak se blbci vyka?"Vojíne, co to tu předvádíte? Takhle vypadá voják lidově demokratické armády? Takového blbce jako jste vy, jsem ještě nepotkal. Rozuměl jste, vojíne?"
Opomenul jste například to, že Opera nemá žádný systém aktualizací jako kterýkoliv z používanějších prohlížečůBudu se opakovat, ale systém aktualizací nemá být věcí aplikace, nýbrž distribuce OS. Do aplikace patří nanejvýš upozornění na nové verze (což Opera má), o vlastní aktualizaci se má postarat distribuční mechanismus. Aktualizace přímo z aplikace je nekoncepční a vyžaduje řešit každou distribuci zvlášť nebo riskovat problémy vzniklé nekompatibilitou použitého řešení.
S ochranou před phishingem přišla až jako poslední a ještě ji měla vypnutou.To vypnutí je v pořádku, vzhledem k tomu, že jde o funkci, která narušuje soukromí (tím, že odesílá dotazy na vzdálený server).
Vámi připomenutý odkaz navíc dokazuje, že podle všech kritérií má stále poměrně více problémů než by odpovídalo jejímu pětadvacetkrát nižšímu tržnímu podílu (kolem půl procenta) oproti Firefoxu.Počítat problémy vzhledem k tržnímu podílu je hrubě mimo mísu. Tržní podíl (který je navíc v řadě zemí vyšší, např. v ČR je aktuálně nad 5 %) je dostatečný na to, aby byly problémy odhalovány v míře srovnatelné s jinými prohlížeči.
Budu se opakovat, přes to všechno není Opera schopná zbavit se poslední příčky v poměru nezabezpečených instalací, o rychlosti ani nemluvě. Firefox je schopen aktualizovat přes 50 % uživatelů do 48 hodin po vydání. Že toho není schopná Opera se svými pár milionky zřejmě pokročilejších uživatelů je pěkná ostuda.Opomenul jste například to, že Opera nemá žádný systém aktualizací jako kterýkoliv z používanějších prohlížečůBudu se opakovat, ale systém aktualizací nemá být věcí aplikace, nýbrž distribuce OS.
Firefox soukromí uživatelů narozdíl od Opery nebo IE nijak nenarušuje, a přesto je dokáže chránit před phishingem.S ochranou před phishingem přišla až jako poslední a ještě ji měla vypnutou.To vypnutí je v pořádku, vzhledem k tomu, že jde o funkci, která narušuje soukromí (tím, že odesílá dotazy na vzdálený server).
Pokud je to mimo mísu, proč za každou cenu na tu argumentaci přistupujete?Vámi připomenutý odkaz navíc dokazuje, že podle všech kritérií má stále poměrně více problémů než by odpovídalo jejímu pětadvacetkrát nižšímu tržnímu podílu (kolem půl procenta) oproti Firefoxu.Počítat problémy vzhledem k tržnímu podílu je hrubě mimo mísu. Tržní podíl (který je navíc v řadě zemí vyšší, např. v ČR je aktuálně nad 5 %) je dostatečný na to, aby byly problémy odhalovány v míře srovnatelné s jinými prohlížeči.
Že toho není schopná Opera se svými pár milionky zřejmě pokročilejších uživatelů je pěkná ostuda.To je ostuda těch uživatelů, ne Opery.
Firefox soukromí uživatelů narozdíl od Opery nebo IE nijak nenarušuje, a přesto je dokáže chránit před phishingem.Každé má své. Off-line databáze není nikdy tak aktuální, navíc se musí stahovat. A pokud se ve FF zapne on-line kontrola, je situace stejná jako u Opery (tedy s narušením soukromí). Ale hlavně - phishing je opět především záležitost uživatele. Se skutečnou bezpečností to nemá mnoho společného.
Pokud je to mimo mísu, proč za každou cenu na tu argumentaci přistupujete?Copak jsem na to přistoupil? Ne. Je jasné, že u programu s několika málo uživateli jsou podmínky jiné, než u programu s množstvím uživatelů. Pokud jsou dva různé programy v řádu milionů uživatelů, konkrétní čísla už nehrají žádnou roli.
A pokud zde již chcete tvrdit, že je to srovnatelné kvůli tomu...Tak tohle už je naprosto hanebné podsouvání něčeho, co jsem vůbec netvrdil.
podíl Opery v ČR je oproti celosvětovému globálu větší asi o 4,5 %, tak vám s radostí připomenu, že v případě Firefoxu v ČR je to o asi 18 % (více než 1/3 uživatelů)O tom samozřejmě vím. Také by se dalo říci, že je podíl Opery v ČR oproti globálu desetkrát vyšší (resp. u FF je cca 2,5x vyšší).
Ona jim ale nijak nepomáhá. Operační systém se dokáže atualizovat, všechny ostatní podstatné webové prohlížeče taky, stejně tak antiviry, firewally, antispywary, jakékoliv klíčové populární aplikace přistupující na net. Jistě, že jsou primárně zodpovědní uživatelé, ale nedivím se jim, že by chtěli takový stupidní, otravný a zdlouhavý proces neustále podstupovat v míře četnosti vydávání nových verzí Opery srovnatelné s Firefoxem.Že toho není schopná Opera se svými pár milionky zřejmě pokročilejších uživatelů je pěkná ostuda.To je ostuda těch uživatelů, ne Opery.
...a přesto má mnohem vyšší úspěšnost než online databáze v IE a než vypnutá ochrana v Opeře. A to je to podstatné, na co tu upozorňuji. Na přístup Mozilly k bezpečnosti.Firefox soukromí uživatelů narozdíl od Opery nebo IE nijak nenarušuje, a přesto je dokáže chránit před phishingem.Každé má své. Off-line databáze není nikdy tak aktuální, navíc se musí stahovat.
Ale hlavně - phishing je opět především záležitost uživatele. Se skutečnou bezpečností to nemá mnoho společného.Pomáhá uživateli zvýšit jeho bezepčnost? Ano. Poškozuje to uživatele nijak? Ne. Přínos je prokazatelně pozitivní. Přínos ostatních prohlížečů přinejmenším sporný - Opera to má vypnuté a když se to zapne, aby to vůbec fungovalo, tak se posílají data jinam. IE to má zapnuté, ale posílá se to a ta druhá možnost je tam spíš do počtu, než aby reálně fungovala (viz pouhá procentní úspěšnost v testu).
Miliony a stamiliony jsou obrovský rozdíl. Stejně tak jako 0,5 % a 16 %. V jakém produktu asi bude nalezeno více chyb, navíc, když má otevřený vývojový proces a kód? Ve Firefoxu. Ohlašuje Opera všechny chyby i ty nalezené interně během vývoje? Ne. Zatímco tu tabulku tedy lze použít k prokázání toho, že IE přestože neoznamuje všechny chyby tak jako Mozilla, má přístup k bezpečnosti horší, už ji nelze tak jednoduše pro porovnávání s Operou. Uživatelé Firefoxu nikdy nebyli nijak přímo vážně ohroženi a zneužiti exploitem (minimálně to není známo, a že by si na tom média pěkně smsla).Pokud je to mimo mísu, proč za každou cenu na tu argumentaci přistupujete?Copak jsem na to přistoupil? Ne. Je jasné, že u programu s několika málo uživateli jsou podmínky jiné, než u programu s množstvím uživatelů. Pokud jsou dva různé programy v řádu milionů uživatelů, konkrétní čísla už nehrají žádnou roli.
...takže Firefox tři roky po uvedení první hlavní verze je v globálu stále schopen zaujmout pětadvacekrát více lidí a v ČR šestapůlkrát více než Opera po jedenácti letech existence a jeho podíl nadále roste mnohem rychleji na úkor IE, který právě díky Firefoxu před několika lety začal klesat poprvé po předchozích deseti letech nárůstu .podíl Opery v ČR je oproti celosvětovému globálu větší asi o 4,5 %, tak vám s radostí připomenu, že v případě Firefoxu v ČR je to o asi 18 % (více než 1/3 uživatelů)O tom samozřejmě vím. Také by se dalo říci, že je podíl Opery v ČR oproti globálu desetkrát vyšší (resp. u FF je cca 2,5x vyšší).
Budu se opakovat, ale systém aktualizací nemá být věcí aplikace, nýbrž distribuce OS. Do aplikace patří nanejvýš upozornění na nové verze (což Opera má), o vlastní aktualizaci se má postarat distribuční mechanismus. Aktualizace přímo z aplikace je nekoncepční a vyžaduje řešit každou distribuci zvlášť nebo riskovat problémy vzniklé nekompatibilitou použitého řešení.Souhlasím. Navíc při normální instalaci do systémového adresáře je systém aktualizací FF k prdu. Je to řešení dělané buď pro situaci, že na Windows pracuje user s právy admina, nebo že má FF v nějakém svém adresáři. 3 uživatelé - 3 instalace FF. Geniální řešení.
oboji patri mezi velke ostudy a obe strany predvadeji marketingovy bullshit.To je opravdu poukázání na máslo na hlavě... Věřím tomu, že argumenty zmizely z důvodu špatného připojení k internetu, vlivem chyby na ABC Linuxu, vlivem konstalace hvězd atp.
To je opravdu poukázání na máslo na hlavě... Věřím tomu, že argumenty zmizely z důvodu špatného připojení k internetu, vlivem chyby na ABC Linuxu, vlivem konstalace hvězd atp.Pán je nemá, jinak by je už dávno uvedl.
Ten, kdo tu zatajoval informace, jste jen a pouze vy.Ano? A co jsem zatajil? Jste už pěkně trapný s tím pokryteckým napadáním a lhaním.
Mne jste napadl, ze nemam argumenty.Zatím jset kromě nějakých svých domněnek a smyšlenek, teré jste si mohl vycucat s prstu, skutečně vůbec nic konkrétního neuvedl.
Nakonec jste svym zpusobem priznal, ze mam pravdu.Nepřiznal, opět lžete.
A na rozdil od vas mam na svedomi par kritickych oprav, kde se rozhodovalo o co nejkratsim case.No a co?
Ne, neni to bezne vsude. Nastesti neni, to si jen vy myslite a zavadite takoveto moresy do praxe, cimztopadem to vede k velkym prusvihum. Takze o demagogii, neznalotech a zaujatosti mlcte a bezte se stydet do kouta.Opravy opravných verzí nejednou vydávaly snad již všechny prohlížeče, které znám. A na tom není nic špatného, Horší jsou ty produkty, kde k tomu nedochází často nebo skoro vůbec, přestože by to bylo potřeba.
IE(verze 7) a FF jsou naprosto srovnatelný prohlížečeTak to ani náhodou nejsou.
FF se snaží přiblížit Exploreru a tím se zhoršuje(zlatá Mozilla Suite).To je váš názor, výrazně a čím dál tím více lidí a odborníků má jiný názor.
A IE se v nový verzi výrazně zlepšil i když některý věci jsou jsou udělaný typicky mikrosoftsky je to imho použitelnej browser.Ale stále je velice technologicky zaostalý (podpora technologií včetně standardů) a mnohem méně bezpečnější, méně použitelnější a méně vybavený než ostatní prohlížeče včetně Firefoxu.
Jsou srovnatelný, patřej do stejný ligy, jistě, třeba ty mi dovedeš vypsat seznam věcí který ve FF používáš a IE je nemá. Ale vidí ten rozdíl tvoje máma nebo tvoje asistentka?Ano. Vidí. Bezpečnost. Rychlost. Použitelnost. Jde i o drobnosti - našeptávání při vyhledávání, přirozený a srozmitelný vzhled včetně lišt atlačítek (oproti IE 7). Firefox 3 ještě řad věcí dotahuje dále - lišta pro ukládání hesel atd.
Taky mám radši FF ale bohužel je výrazně pomalejší než IE a než mi tohle začne někdo vyvracet tak ať si pustí firefoxe na p3@700.Tak já myslel, že se bude testovat na tom, co většina lidí skuteně používá. Taková stroj už moc lidí nemá. Odkazů na testy na to, že je Firefox rychlejší, jsem poskytl dost. A Firefox 3 se tom ještě zlepší. Neměl byste srovnávat s IE 6 z roku 2001, který za jinými zaostával již ve své době.
Co se standardů týče, tak IE je podporuje hůř, ale ve verzi 7 se to výrazně zlepšilo.Skutečný význam vašeho spojení "výrazně zlepšilo" bude jasný úplně každému, kdo si na prstech jedné ruky dokáže spočítat, o kolik procent se změnila podpora klíčových technologií (o dalších - SVG, MathML, ... - ani nemluvě) mezi IE6 a IE7 (vydaným pět let poté) a kolikrát více by bylo ještě potřeba, aby se aspoň zmírnila neuvěřitelná zaostalost oproti jiným prohlížečům. Přestože mají například Firefox a Opera mnohem lepší podporu standardů, dokáží během jednoho roku (mezi verzemi 1.0-1.5, resp. 8.5-9) inovovat ještě mnohem více.
Svou radu myslím upřímě a řeknu to na plnou hubu:
Vykašlete se na to. Lidé nechtějí slyšet pravdu. Lidi jsou od přírody stádo idiotů. A toto stádo vás vždycky ve všech plebiscitech přehlasuje. 95% z nich vám vynadá, přestože jim dobře poradíte, přestože jim upřímně poradíte. Tenhle boj je marný. Nejlepší je, nechat každého, ať se v tom vymáchá sám. 20% se potom možná rozsvítí a zbytek bude pořád idioty. A je jedno jestli se jedná o daně a ekonomiku, Internet Explorer nebo Americký radar. Jakákoli argumentace je jen házení perel sviním.oni vlastně měří tu bezpečnost jenom z pohledu objevených chyb.Dokud nebude MS zveřejňovat informace o všech opravených bezpečnostních chybách v IE, tak to bude těžké. Zatím publikuje hlavně ty chyby, které našla veřejnost. Mozilla hraje férově a zveřejňuje všechny.
Firefox má také nejlepší systém aktualizace vedoucí k nejnižšímu počtu nezabezpečených instalací.
To je sice krásné, ale pokud potřebuji rychle spustit prohlížeč a mrknout na stránku než mi například pojede autobus a on začne aktualizovat, tak přece jenom to není nejvhodnější cesta...
Ale ta aktualizace vás nijak neruší, nepřebíjí aktuální okno
Ano to máte pravdu, aktuální okno nepřebíjí, on se Firefox ani nespustil dokud aktualizace neproběhla Tomu férové jednání neříkám. Možná kdyby se firefox při prvním spuštění zeptal jak si dál představuji jeho chování, tak nic nenamítám. Ale dělat něco bez mého vědomí s tím, že když si to budu chtít vypnout, tak můžu není v pořádku. I když se vy zde budete stavět na hlavu.
Mimochodem k té rychlosti v porovnání s IE7 na Windows XP SP2, tak IE7 je mnohonásobně rychlejší. To samé v Linuxu v porovnání s Konquerorem
Nemusel jste ji provádět anebo jste nemusel prohlížeč restartovat.Ale ta aktualizace vás nijak neruší, nepřebíjí aktuální oknoAno to máte pravdu, aktuální okno nepřebíjí, on se Firefox ani nespustil dokud aktualizace neproběhla
Tomu férové jednání neříkám. Možná kdyby se firefox při prvním spuštění zeptal jak si dál představuji jeho chování, tak nic nenamítám.V přehedné nabídce si to můžete rychle a jednoduše změnit tak, jak vám bude vyhovovat. Produkt, který má tisíce voleb nastavených přesně tak, jak potřebujete, asi nemůže existovat. Je to nastavené tak, aby to bylo užitečné a výhodné pro většinu uživatelů (aby tedy většina uživatelů nemusela moc věcí měnit tak jako v Opeře, proto je tolik neúspěšná).
1) Právě jsem to zkoušel, v drtivé většině případů (téměř nikdy) se mi IE7 nechová rychleji než MF2. A už vůbec se s ním nepracuje lépe, čímž opět zpomaluje práci. 2) Konqueror ani IE7 nejsou tak technologicky a funkčně vyspělé, aby se vyrovnali Firefoxu. To už můžete rovnou říkat, že Links je ještě rychlejší než Opera... Srovnáváte hrušky a jabka.Mimochodem k té rychlosti v porovnání s IE7 na Windows XP SP2, tak IE7 je mnohonásobně rychlejší. To samé v Linuxu v porovnání s Konquerorem
To je sice krásné, ale pokud potřebuji rychle spustit prohlížeč a mrknout na stránku než mi například pojede autobus a on začne aktualizovat...Nemusel jste ji provádět anebo jste nemusel prohlížeč restartovat.
Čemu jste na mém příspěvku nerozuměl? Tomu, že zapnu prohlížeč? Nebo tomu, že začné sám aktualizovat?
Je to nastavené tak, aby to bylo užitečné a výhodné pro většinu uživatelů (aby tedy většina uživatelů nemusela moc věcí měnit tak jako v Opeře, proto je tolik neúspěšná).
Vy tomu, že FF ukládá defaultně na pracovní plochu říkáte "užitečné a výhodné"? Promiňte, ale tohle mi přijde k smíchu
1) Právě jsem to zkoušel, v drtivé většině případů (téměř nikdy) se mi IE7 nechová rychleji než MF2. A už vůbec se s ním nepracuje lépe, čímž opět zpomaluje práci.
Můžete to prosím trochu rozvést? Mimochodem doporučuji něco přečíst o IE7Pro místo těchto vašich výkřiků do tmy.
2) Konqueror ani IE7 nejsou tak technologicky a funkčně vyspělé, aby se vyrovnali Firefoxu. To už můžete rovnou říkat, že Links je ještě rychlejší než Opera... Srovnáváte hrušky a jabka.
Jak se podle Vás měří technická vyspělost prohlížeče? Pokud dobou startu, pak máte velmi zajímavé metody.
No evidentně jste neporozuměl Vy. Když se začne Firefox aktualizovat, můžete s ním normálně pracovat. Poté jste uporzoněn, že byl aktualizován a že pro aplikaci změn je zapotřebí restart, který buď můžete udělat hned nebo kdykoliv poté. Pokud vám to nevyhovuje, můžete si nastavit, aby se Firefox ptal, zda vůbec stahovat aktualizaci a nebo to úplně vypnout a kontrolovat si to ručně. Stěžovat si na to, že se prohlížeč chce aktualizovat (což je dobrá věc), když si to chování můžete plně přizpůsobitk obrazu svému, je krávovina jako mraky. Podobně s dalšími věcmi, které vytýkáte.To je sice krásné, ale pokud potřebuji rychle spustit prohlížeč a mrknout na stránku než mi například pojede autobus a on začne aktualizovat...Nemusel jste ji provádět anebo jste nemusel prohlížeč restartovat.Čemu jste na mém příspěvku nerozuměl? Tomu, že zapnu prohlížeč? Nebo tomu, že začné sám aktualizovat?
Většině lidí to tak vyhovuje a nemá problém si to najít. Pokud někdo stahuje více, může zvolit jinou složku nebo se nechat vždy zeptat. Opět něco, co se dá několika kliknutími nastavit v možnostech. Myslím, že ve Vistě se ukládá rovnou do složky pro stahované soubory, starší verze Windows nic tkaového nemají.Je to nastavené tak, aby to bylo užitečné a výhodné pro většinu uživatelů (aby tedy většina uživatelů nemusela moc věcí měnit tak jako v Opeře, proto je tolik neúspěšná).Vy tomu, že FF ukládá defaultně na pracovní plochu říkáte "užitečné a výhodné"? Promiňte, ale tohle mi přijde k smíchu
Co chcete rozvádět na tom, že je to rychlejší? IE7 rapidně mění to, jak prohlížeče vypadají více než deset let. Jistě, mohl bych si to nastavit, ale proč bych to dělal?1) Právě jsem to zkoušel, v drtivé většině případů (téměř nikdy) se mi IE7 nechová rychleji než MF2. A už vůbec se s ním nepracuje lépe, čímž opět zpomaluje práci.Můžete to prosím trochu rozvést?
Mimochodem doporučuji něco přečíst o IE7Pro místo těchto vašich výkřiků do tmy.Vím, co to je. A takovou přeplácanou zrůdnost nechci, jen by mě brzdila od práce. A s (ne)bezpečností a technologickou zaostalostí a pomalostí jádra stejně žádné zázraky neudělá.
Vyspělost produktu je vidět třeba na počtu podporovaných technologií jádrem a funkcionalitě. V obou má Firefox výrazně navrch. http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers2) Konqueror ani IE7 nejsou tak technologicky a funkčně vyspělé, aby se vyrovnali Firefoxu. To už můžete rovnou říkat, že Links je ještě rychlejší než Opera... Srovnáváte hrušky a jabka.Jak se podle Vás měří technická vyspělost prohlížeče? Pokud dobou startu, pak máte velmi zajímavé metody.
A s blbci nemá smysl se dále bavit...Možná bych tuto citaci ještě doplnil na:
A s blbci a ZASLEPENCI nemá smysl se dále bavit...Přeji pěkný večer a těším se na další (doufám, že již smysluplnou) diskuzi
Skoro vůbec se o tom nepsalo, a to je škoda.No a problém je, že si myslím, že jsi na tom nic nezměnil. Nic si nenapsal, jen naházel fůru odkazů.
Tiskni
Sdílej: