Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Existuje tedy hudebni prehravac pro iPhone do ktereho jde nahrat hudba z Win/Lin bez pouziti iTunes a bez instalace dalsich ovladacu?Ano. Třeba ten VLC, ale v podstatě každý media přehrávač funguje podobně. Co jsem zkoušel, tak většina z nich měla možnost si to stáhnout k sobě.
Fotky to z fotaku stejne sype nekam do clouduPokud chcete, tak to sype do cloudu. Já to mám vypnuté, fotky mám lokálně a do PC je stahuju přes ifuse (v linuxu).
Ano. Třeba ten VLC, ale v podstatě každý media přehrávač funguje podobně. Co jsem zkoušel, tak většina z nich měla možnost si to stáhnout k sobě.Takze ked mam 10GB zbierku mp3 tak program1 si ju stiahne k sebe a mozem ho pouzivat na prehravanie mp3. Potom mam program2 (ktory ma napr. nejaku unikatnu vlastnu ktoru nema program1) s ktoym chcem prehravat svoju zbierku mp3 tak aj tento program2 si musi do svojho sandboxu stiahnut 10GB mp3. Za tyzden uvidim na app store program3 na prehravanie mp3, ktory by sa oplatilo vyskusat. Stiahnem ho a zase do jeho sandboxu musim nahrat tych istych 10GB mp3...Vysledny stav je ze mam program1, program2, program3 a 3x10GB rovnakych mp3. To je zaujimave. Vlastne teda musim mat na jednu cinnost iba jeden program, ak nechcem duplikovat data.
Další možnost je připojit ipad, iphone k PC a přes program iTunes do toho naládovat data. PDF soubory do čtečky knih, hudbu do hudby, synchonizovat podcasty, fotky apod. a u některých programů dokonce vkládat soubory i do jejich vlastního úložiště.Jak tam ta data dostanu, pokud používám na PC Linux, pro který žádný iTunes není a Sambu ani DLNA neprovozuji?
Tiskni
Sdílej: