Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Existuje tedy hudebni prehravac pro iPhone do ktereho jde nahrat hudba z Win/Lin bez pouziti iTunes a bez instalace dalsich ovladacu?Ano. Třeba ten VLC, ale v podstatě každý media přehrávač funguje podobně. Co jsem zkoušel, tak většina z nich měla možnost si to stáhnout k sobě.
Fotky to z fotaku stejne sype nekam do clouduPokud chcete, tak to sype do cloudu. Já to mám vypnuté, fotky mám lokálně a do PC je stahuju přes ifuse (v linuxu).
Ano. Třeba ten VLC, ale v podstatě každý media přehrávač funguje podobně. Co jsem zkoušel, tak většina z nich měla možnost si to stáhnout k sobě.Takze ked mam 10GB zbierku mp3 tak program1 si ju stiahne k sebe a mozem ho pouzivat na prehravanie mp3. Potom mam program2 (ktory ma napr. nejaku unikatnu vlastnu ktoru nema program1) s ktoym chcem prehravat svoju zbierku mp3 tak aj tento program2 si musi do svojho sandboxu stiahnut 10GB mp3. Za tyzden uvidim na app store program3 na prehravanie mp3, ktory by sa oplatilo vyskusat. Stiahnem ho a zase do jeho sandboxu musim nahrat tych istych 10GB mp3...Vysledny stav je ze mam program1, program2, program3 a 3x10GB rovnakych mp3. To je zaujimave. Vlastne teda musim mat na jednu cinnost iba jeden program, ak nechcem duplikovat data.
Další možnost je připojit ipad, iphone k PC a přes program iTunes do toho naládovat data. PDF soubory do čtečky knih, hudbu do hudby, synchonizovat podcasty, fotky apod. a u některých programů dokonce vkládat soubory i do jejich vlastního úložiště.Jak tam ta data dostanu, pokud používám na PC Linux, pro který žádný iTunes není a Sambu ani DLNA neprovozuji?
Tiskni
Sdílej: