abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    multi avatar 3.8.2007 09:02 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtěte!
    čim mín keců od každeho tim vědši,kvalita portálu
    karoliner avatar 3.8.2007 09:14 karoliner | skóre: 9 | blog: karoliner | Mosty u Jablunkova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtěte!
    v tém případě absolutně souhlasím :-D
    "Čistý štít!" Kohouti jsou malí páni, to jitřenka řídí kokrhání.
    |🇵🇸 avatar 3.8.2007 09:17 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtěte!
    Až na ten pravopis...
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    3.8.2007 09:31 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Vazne nekoho tohle zajima? Je sice fakt, ze do blogu si kazdy muze psat co chce, ale porad je to k***a linuxovy portal ne?
    |🇵🇸 avatar 3.8.2007 09:35 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Pokud si dobře vzpomínám, tak ve větším se tu řeší metal, anime, politika, lingvistika, hygiena Davida Kolibáče a... občas taky něco kolem toho "lynuxa" (to jsem si neodpustil).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    3.8.2007 12:17 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Taky mi to uz zacina vadit. Kdyz uz ale OT blog, at je to aspon o necem rozumnem, ne nejaky kecy. Kdyz uz nekdo pise o filmu, at napise dobrou recenzi misto "vcera jsem videl hustej film v bedne" apod. Kdyz uz to nekdo pise o politice, at napise rozumny nazor a ne jen "komousi sou kreteni". Je to tu jak materska skolka...
    Pavel Stárek avatar 3.8.2007 15:15 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    a ne jen "komousi sou kreteni"
    A nejsou?
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    Dalibor Smolík avatar 3.8.2007 15:31 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Nejsou. Nějaký kretén by nedokázal udělat z kvetoucí a prosperující země za 40 let polorozpadlé ruiny, věčné fronty na základní potřeby a ostnaté dráty kolem země. Jsou to opravdoví umělci, kteří by dovedli udělat písek na Sahaře nedostatkovým zbožím ...
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Pavel Stárek avatar 5.8.2007 17:42 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Jsou to opravdoví umělci, kteří by dovedli udělat písek na Sahaře nedostatkovým zbožím ...
    No o tom písku přece koloval za dob reálného socialismu takový (až bohužel pravdivý) "vtip" o tom, že: kdyby se uzemí tehdejšího Československa nacházelo na Sahaře, tak by ministerstvo zahraničního obchodu bylo schopno do republiky dovážet písek.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    Dalibor Smolík avatar 6.8.2007 15:34 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Ten vtip je bohužel reálný. Pamatuji doby, kdy bylo obtížné sehnat krystalový cukr (přestože jsme byli silní výrobci a vývozci cukru a nešel veškerý na export), nebyly brambory (jsme bramborářská země), toaletní papír (výroba papíru na hlavu u nás byla dle Rudého Práva jedna z nejvyšších na světě), nebyly hřebíky - obdoba jako s tím papírem :-) atd. O dovážených položkách (banány, pomeranče) - raději nemluvit.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    3.8.2007 17:01 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    To byl jenom priklad. To, ze jsou si myslim taky, ale nervu to tady jen tak aby bylo videt ze jsem borec.
    freshmouse avatar 3.8.2007 12:26 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Tady. Snažím(e) se tam přidávat všechno o IT, Linuxu atd.
    3.8.2007 13:53 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    To je fajn. Ale pak by odkaz na tohle mohl byt na hlavni strance misto rozcestniku vsech blogu. Dost casto nejaky kvalitni zapisek zapadne ve spleti toho bordelu.
    freshmouse avatar 3.8.2007 14:02 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Jediná odpověď: bugzilla. :-D
    3.8.2007 23:35 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Mám ten dojem, že to jde přepnout v profilu.
    Quando omni flunkus moritati
    3.8.2007 11:48 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    A já zase odjíždím na měsíc na Ukrajinu.
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    3.8.2007 12:37 outsider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Tak na mesic nebo na ukrajinu? :-)
    freshmouse avatar 3.8.2007 12:40 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Krátery jako krátery. ;-)
    3.8.2007 14:48 Ladislav Jancik | skóre: 16 | Červený Kostelec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Snad ne do Lvova, kdyz tam zahorel vlak se zlutym fosforem a byla zasazena plocha 90km ctverecnich, a dokonce se uvazovalo o evakuaci Lvova ?
    Bolest je jen jiné území a strach, strach je neřest.
    23.8.2007 12:14 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Původně to bylo v plánu, ale kvůli fosforu jsme jeho návštěvu raději vynechali...
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    jnc avatar 3.8.2007 13:16 jnc | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    no a? ja som na chate každý deň
    Dalibor Smolík avatar 3.8.2007 14:05 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    To se tak někdo má ...
    Já tam jedu zítra, protože dnes mám večer ještě nějaké neodkladné jednání (U Pravdů, Žitná ulice) :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    freshmouse avatar 3.8.2007 14:15 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Hmm, já zas přemýšlím, že bych blog úplně přestal psát. Ona je to sice sranda, ale stojí to příliš mnoho času (vymyslet to, napsat to, odpovídat na komentáře...). Ale zase vím, že kdybych přestal, pak by mě to mrzelo a znova bych začal. Takže možná bude lepší to nechat "vyšumět".

    Teď někdy jsem napsal jubilejní tisící komentář: to jsou taky žrouti času, ty komentáře, takže i tohle musím omezit.

    Raději se budu věnovat něčemu rozumnějšímu.
    freshmouse avatar 3.8.2007 14:16 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Dobře to udělal Ignor: nechal svůj účet na pospas ostatním. Ale pak ho to taky mrzelo. :-)
    freshmouse avatar 3.8.2007 14:21 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Napíšu ještě jeden příspěvek a už nezaseju.
    3.8.2007 16:37 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Jupí!!
    freshmouse avatar 3.8.2007 16:40 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Plakat nemusíte. :-)
    3.8.2007 16:46 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Neboj, nebudeme.
    3.8.2007 16:56 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Tak já taky. Ani tu zprávičku o záznamu jedné přednášky o haskellu z osconu už nedopíšu (http://www.realworldhaskell.org/blog/).

    :-D
    freshmouse avatar 3.8.2007 17:03 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    To bude pro ABC velká ztráta (my dva). :-/
    3.8.2007 17:12 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Ignor možná...
    freshmouse avatar 3.8.2007 17:16 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Hele, Stopka, dej si odchod.
    3.8.2007 17:52 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    :-p
    3.8.2007 22:22 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepřečtete!
    Napíšu ještě jeden příspěvek a už nezaseju.

    Ten bol pekný :)

    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.