abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    =^..^= AmigaPower® avatar 5.8.2010 22:27 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    A máš dost hulení? :-D
    |🇵🇸 avatar 5.8.2010 22:32 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Zalez!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 6.8.2010 07:15 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Raní ptáče bez lahváče,
    tak jak dítě bez dudlíka,
    připomíná Kolibáče,
    zlého muže bez pindíka.
    
    Sám si zalez drzý hochu,
    v Samotíškách do stohu.
    taky se sám ale zapal,
    Já teď přijet nemohu...
    |🇵🇸 avatar 6.8.2010 09:30 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Úžasné. Akorát ten bez ptáka je tady kotyz, ne já.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    kotyz avatar 6.8.2010 11:05 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    vsadim se, že ho mam

    většího

    než ty! :-D :-D :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 6.8.2010 12:27 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Já navíc slyšel, že je David pěknej hajzl, prej si už ve školce do prdele strkal kamínky, aby si kluci odřeli čuráky! :-D
    kotyz avatar 6.8.2010 11:04 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?

    LOL, to je dobrý!

    :-D :-D :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    5.8.2010 23:01 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    On není jak Vlastík ;-)...
    Baník pyčo!
    Salamek avatar 6.8.2010 05:18 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    lol :-D
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    vlastikroot avatar 6.8.2010 17:51 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Přesně, LOL, já naopak nikdy nemám :-D
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted
    Bedňa avatar 6.8.2010 17:57 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Kto si nevyhúli má :-D
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    6.8.2010 00:11 Douglish | skóre: 9 | blog: mind_dump
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Co nekdy konec sprna/zacatek zari? :)
    |🇵🇸 avatar 6.8.2010 00:20 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Data, data, valte data. 21. a 28. srpna jsou srazy na západě, takže asi aby se to nekrylo... Za sebe konstatuji, že 13. srpna nemůžu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bedňa avatar 6.8.2010 15:26 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Co nekdy konec sperma/zacatek zari? :)
    :-D
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Václav 6.8.2010 15:27 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    To se moc nepovedlo...
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Bedňa avatar 6.8.2010 16:57 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Ako som začal čítať začiatok tejto diskuzie, tak mi podvedomie tento disgrafický text prečítalo takto :-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    =^..^= AmigaPower® avatar 6.8.2010 17:22 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    zapni si jabber ;-) důležitá zpráva (když tam nebudu, tak na Kokotyze)
    6.8.2010 04:08 Mercuriuz | skóre: 16 | blog: Mercuriuz | V hospodě =)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Do reaktoru se n€s€r nebo ti zwidluju compa xD
    Arigone nebylo špatný, možná trošku vyšší ceny a pomalá obsluha, ale dalo se to, já bych určitě dorazil, do konce srpna by neměl být problém, od září leda po 5 hodině nebo víkendy...
    Linux users everywhere, raise your keyboards into the air, we´re warriors, warriors of the world.
    |🇵🇸 avatar 6.8.2010 09:29 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    On ten Reaktor není špatný, i chlast tam mají (BTW jedna barmanka byla toho času má spolužačka) -- ale je tam přecpáno omladinou, na jukeboxu hrajou většinou capiny (nahlas, když je tam něco dobrého, je to potichu) a navíc pro tyto účely je tam zahuleno a k tomu schody.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    6.8.2010 07:48 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Já už pro letošek nemám žádný nezadaný den dovolené a i vzhledem k rodině dává smysl se stavět v Olomouci jen při zpáteční cestě do Prahy kolem oběda. Kdy ale pojedu do Frenu, teď vážně nevím.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    6.8.2010 09:49 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    >Kde. Posledně to bylo v Arigone a negativní ohlasy ani nějak AFAIK nebyly.

    No nevím, když jsem přišel všichni nadávali na pomalou obsluhu a špatně vyřízené objednávky.

    Navrhuji znovu otevřený svatováclavská pivovar. Dobré žrádlo, boží pivo: informace, mapa.
    |🇵🇸 avatar 6.8.2010 09:55 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Aha, už si vzpomínám, jak obsluha jednou někde zabloudila... O špatně vyřízených objednávkách teda nevím.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    6.8.2010 10:03 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    To nevím, jak jsem slyšel, tak prodávám. Já jen dlouho čekal na pivo.

    Nic to nemění na tom, že ve svatováclavském je lepší jídlo a o mnoho lepší pivo (ceny stejné). Minule byl ještě zavřený.

    Salamek avatar 6.8.2010 15:55 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    a nebyla tam wifna!!!!!
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    6.8.2010 11:10 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Rád bych to nasměroval na konec září nebo začátek října - počkali byste do té doby? :-) Zatím to vypadá, že v srpnu už bych nestíhal a září bude všelijaké.

    Navrhuji sobotu 25. září nebo sobotu 2. října. Co vy na to? Pokud by se mohl přidat Leoš, tak bych si nějak zařídil i tu neděli na oběd, ale sobota by jednoznačně byla moje první volba.

    Novému lokálu se nebráním. A když to doporučuje Ivan 'labužník' Bíbr, tak tuplem ne :-). Arigone mělo z mého pohledu dvě výhody: prostornou místnost, kde se dobře sedělo, a hotel hned vedle v domě, takže jsem se nemusel v noci nikam štrachat.

    Podívám se po možnostech ubytování kolem pivovaru - kdybyste měli nějaký tip, sem s ním.
    |🇵🇸 avatar 6.8.2010 11:40 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Tak spíš to dřívější. Píšu to alibisticky proto, že mi 29. září začíná výuka... v Praze.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    6.8.2010 12:21 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    OK, stanovme tedy datum na 25. září - pokud se nestrhne velká vlna nevole, vložím to do kalendáře akcí.

    Co ta restaurace?
    |🇵🇸 avatar 6.8.2010 12:36 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Bibri je nejhlasitější, navíc je to labužník, poslechl bych ho. Stejně nikdo nenavrhuje nic (lepšího).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    6.8.2010 15:16 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    6.8.2010 16:47 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Podívám se po možnostech ubytování kolem pivovaru - kdybyste měli nějaký tip, sem s ním.

    Že by třeba apartmán v Arigone? :)
    6.8.2010 17:39 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    Jo, taky jsem si to potom našel. Nenapadlo mě, že by to bylo tak blízko :-)
    6.8.2010 18:50 bibri | skóre: 33 | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Olomoucký sraz AbcLinuxu.cz: kdo, kde, KDY?
    No jo no :). Už víš, proč tam bydlím?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.