Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vrazdit bez vyhlaseni valky na uzemi ciziho svrchovaneho statu je nepekne, tim spis, ze by ten dotycny mel mit samozrejme narok na regulerni soud, obhajobu, atd...
Platí to i v případě nacistických pohlavárů? Když si totiž rozeberete Norimberský proces, tak zjistíte, že z právního hlediska byl velmi problematický. Soud nebyl nestranný (vítězové soudili poražené), paragrafy byly retroaktivní (což je naprosto nepřípustné) atd.
To si myslim, ze plati i u Usamy Bin Ladina. Jestli tam sli rovnou s tim, ze ho sejmou, je to pekne nechutne. Svetovy cetnik zase v akci, ach jo...
Bin Ladin byl nepřátelský velitel, který vyhlásil USA válku (již v roce 1998) a následně prováděl vojenské operace. Byl zabit v bojové operaci, nevidím v tom žádný problém.
Nevite nekdo pls, jestli meli vubec usa pravo zasahnout v Pakistanu v pripade Usamy???
Těžko říct, ale nelze očekávat, že se nepřátelský velitel bude ukrývat v "neutrální" zemi a USA tomu budou jen přihlížet.
Platí to i v případě nacistických pohlavárů? Když si totiž rozeberete Norimberský proces, tak zjistíte, že z právního hlediska byl velmi problematický. Soud nebyl nestranný (vítězové soudili poražené), paragrafy byly retroaktivní (což je naprosto nepřípustné) atd.Rekl bych, ze je to uplne neco jineho. Nejsem sice vzdelan v pravu, ale cekal bych, ze v Norimberku se soudilo podle prirozeneho mezinarodniho prava, takze bych to jako velky problem nevidel.
Bin Ladin byl nepřátelský velitel, který vyhlásil USA válku (již v roce 1998) a následně prováděl vojenské operace. Byl zabit v bojové operaci, nevidím v tom žádný problém.At si vyhlasil valku, nebo ne, narok na soud ma kazdy clovek. Nehlede na to, ze byl zabit na pude ciziho svrchovaneho statu.
Těžko říct, ale nelze očekávat, že se nepřátelský velitel bude ukrývat v "neutrální" zemi a USA tomu budou jen přihlížet.To je pekne. To jako ze svetovy cetnik muze strilet, kde ho napadne? To snad ne...
At si vyhlasil valku, nebo ne, narok na soud ma kazdy clovek. Nehlede na to, ze byl zabit na pude ciziho svrchovaneho statu.
+1
Měli ho zajmout a dotáhnout do Haagu. Takhle jsou to stejní teroristi jako on. Což takhle atentát na Baráka?
Rekl bych, ze je to uplne neco jineho. Nejsem sice vzdelan v pravu, ale cekal bych, ze v Norimberku se soudilo podle prirozeneho mezinarodniho prava, takze bych to jako velky problem nevidel.
Do WWII neexistovalo žádné mezinárodní právo zakazující válku. Válka byla považována za legitimní pokračování politiky. Teprve během WWII Spojenci vytvořili paragrafy, které umožnily stíhat německé pohlaváry, ovšem retroaktivní princip je nepřípustný. Dále soud nebyl nestranný, protože vítězové soudili poražené. Soudci měli seznam témat, o kterých nebylo možné mluvit (Katyň, spojenecké bombardování, sovětská okupace Polska a Pobaltí) atd.
At si vyhlasil valku, nebo ne, narok na soud ma kazdy clovek. Nehlede na to, ze byl zabit na pude ciziho svrchovaneho statu.
Nepřátelský voják (Bin Ladin byl vojenský velitel) takový nárok nemá. Pokud se nepřátelský voják nevzdává nebo není vyřazen z boje zraněním, tak může být kdykoliv zabit. Taková je válka.
To je pekne. To jako ze svetovy cetnik muze strilet, kde ho napadne? To snad ne...
Je to složitý problém. Každopádně je to mezi USA a Pákistánem.
Vrazdit bez vyhlaseni valky na uzemi ciziho svrchovaneho statu je nepekne
nepěkné to je, ale za to velice oblíbené - dělá to CIA, mossad, MI6, GRU - dál těžko říct, ale nedělal bych si iluze o číně ani jiných "větších" zemích - stačí si projíd dějiny špionáže a dějiny studené války
Nevite nekdo pls, jestli meli vubec usa pravo zasahnout v Pakistanu v pripade Usamy???Čítal som, že existovala dohoda medzi USA a Pakistanom o tom, že armáda USA môže zasahovať na území Pakistanu. Zvláštne na tom bolo snáď len to, že USA neinformovali vládu Pakistanu o chystanom zásahu - to ale možno bola nutné preto, aby OBL niekto nevaroval. Ďalšie zaujímavé linky o tom čo môže prezident USA. Každopádne "tenhle spůsob řešení, zdá sa mi poněkud nešťastný", ale nikdy sa nedozvieme, či by iná cesta bola lepšia. Rovnako ako napr. pri Breivikovi.
Jistě, byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti! To není jako práce s busolou.
Jistě, byl to narušitel a nejspíš vrahale bylo na území jiného státu ....
Tiskni
Sdílej: