Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Vrazdit bez vyhlaseni valky na uzemi ciziho svrchovaneho statu je nepekne, tim spis, ze by ten dotycny mel mit samozrejme narok na regulerni soud, obhajobu, atd...
Platí to i v případě nacistických pohlavárů? Když si totiž rozeberete Norimberský proces, tak zjistíte, že z právního hlediska byl velmi problematický. Soud nebyl nestranný (vítězové soudili poražené), paragrafy byly retroaktivní (což je naprosto nepřípustné) atd.
To si myslim, ze plati i u Usamy Bin Ladina. Jestli tam sli rovnou s tim, ze ho sejmou, je to pekne nechutne. Svetovy cetnik zase v akci, ach jo...
Bin Ladin byl nepřátelský velitel, který vyhlásil USA válku (již v roce 1998) a následně prováděl vojenské operace. Byl zabit v bojové operaci, nevidím v tom žádný problém.
Nevite nekdo pls, jestli meli vubec usa pravo zasahnout v Pakistanu v pripade Usamy???
Těžko říct, ale nelze očekávat, že se nepřátelský velitel bude ukrývat v "neutrální" zemi a USA tomu budou jen přihlížet.
Platí to i v případě nacistických pohlavárů? Když si totiž rozeberete Norimberský proces, tak zjistíte, že z právního hlediska byl velmi problematický. Soud nebyl nestranný (vítězové soudili poražené), paragrafy byly retroaktivní (což je naprosto nepřípustné) atd.Rekl bych, ze je to uplne neco jineho. Nejsem sice vzdelan v pravu, ale cekal bych, ze v Norimberku se soudilo podle prirozeneho mezinarodniho prava, takze bych to jako velky problem nevidel.
Bin Ladin byl nepřátelský velitel, který vyhlásil USA válku (již v roce 1998) a následně prováděl vojenské operace. Byl zabit v bojové operaci, nevidím v tom žádný problém.At si vyhlasil valku, nebo ne, narok na soud ma kazdy clovek. Nehlede na to, ze byl zabit na pude ciziho svrchovaneho statu.
Těžko říct, ale nelze očekávat, že se nepřátelský velitel bude ukrývat v "neutrální" zemi a USA tomu budou jen přihlížet.To je pekne. To jako ze svetovy cetnik muze strilet, kde ho napadne? To snad ne...
At si vyhlasil valku, nebo ne, narok na soud ma kazdy clovek. Nehlede na to, ze byl zabit na pude ciziho svrchovaneho statu.
+1
Měli ho zajmout a dotáhnout do Haagu. Takhle jsou to stejní teroristi jako on. Což takhle atentát na Baráka?
Rekl bych, ze je to uplne neco jineho. Nejsem sice vzdelan v pravu, ale cekal bych, ze v Norimberku se soudilo podle prirozeneho mezinarodniho prava, takze bych to jako velky problem nevidel.
Do WWII neexistovalo žádné mezinárodní právo zakazující válku. Válka byla považována za legitimní pokračování politiky. Teprve během WWII Spojenci vytvořili paragrafy, které umožnily stíhat německé pohlaváry, ovšem retroaktivní princip je nepřípustný. Dále soud nebyl nestranný, protože vítězové soudili poražené. Soudci měli seznam témat, o kterých nebylo možné mluvit (Katyň, spojenecké bombardování, sovětská okupace Polska a Pobaltí) atd.
At si vyhlasil valku, nebo ne, narok na soud ma kazdy clovek. Nehlede na to, ze byl zabit na pude ciziho svrchovaneho statu.
Nepřátelský voják (Bin Ladin byl vojenský velitel) takový nárok nemá. Pokud se nepřátelský voják nevzdává nebo není vyřazen z boje zraněním, tak může být kdykoliv zabit. Taková je válka.
To je pekne. To jako ze svetovy cetnik muze strilet, kde ho napadne? To snad ne...
Je to složitý problém. Každopádně je to mezi USA a Pákistánem.
Vrazdit bez vyhlaseni valky na uzemi ciziho svrchovaneho statu je nepekne
nepěkné to je, ale za to velice oblíbené - dělá to CIA, mossad, MI6, GRU - dál těžko říct, ale nedělal bych si iluze o číně ani jiných "větších" zemích - stačí si projíd dějiny špionáže a dějiny studené války
Nevite nekdo pls, jestli meli vubec usa pravo zasahnout v Pakistanu v pripade Usamy???Čítal som, že existovala dohoda medzi USA a Pakistanom o tom, že armáda USA môže zasahovať na území Pakistanu. Zvláštne na tom bolo snáď len to, že USA neinformovali vládu Pakistanu o chystanom zásahu - to ale možno bola nutné preto, aby OBL niekto nevaroval. Ďalšie zaujímavé linky o tom čo môže prezident USA. Každopádne "tenhle spůsob řešení, zdá sa mi poněkud nešťastný", ale nikdy sa nedozvieme, či by iná cesta bola lepšia. Rovnako ako napr. pri Breivikovi.
Jistě, byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti! To není jako práce s busolou.
Jistě, byl to narušitel a nejspíš vrahale bylo na území jiného státu ....