Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Normální člověk je schopný jen tak napsat pár vět a ani ho nenapadne, že by to měl někde hledat a opisovat.Můj otec třeba ne a přitom na Aukru obchoduje jako divý.
Nemáte pocit, že z toho autorského harašení už taky celé společnosti šibe v kebuli?začínate byť môj obľúbený tunajší spisovateľ
panSverak, to je neco jako panWerich?
Myslim, ze tim, ze ses dovolil otrit o pana Sveraka, jsi stanovil dany kontext samArgumentum ad verecundiam. 11. přikázání: Nepromluvíš slova kritického o svatém Svěrákovi ani jeho druzích.
Kdyby davkol prodával svoje popisy zboží za těžké prachy, tak chápu o co jde.Takže až teprve když jsou v něčem těžké prachy tak teprve začínáte chápat o co jde ale jinak ne? A přitom si dovolíte napsat:
Právě tohle je mimo jiné důvodem, proč západní civilizace je v krizi (morální, technologické, společenské, finanční, …)No, každý máme prostě na věc jiný názor. Blahopřeju k nalezení toho Vašeho.
Ale zkopírování popisu zboží?to je vraj nejaké duchovné vlastníctvo či čo, taký jeden popis...a nedotkmuteľnosť vlastníctva je svätá vec ...i keby malo byť celkom zanedbateľné.-)
Osobně nechápu proč by měl každý kupující vymýšlet znovu kolo.třeba protože to zboží je originální? tobě prozměnu nepřijde na palici zkopírovat popis včetně popisu vady, která je specifická pro ten jeden kus, ze kterého to bylo zkopírováno? - mně to tak připomíná story o tom, jak nějaká japonská letadla ve druhé světové měla strašně komplikované vyvážení klikové hřídele; po válce vyšlo najevo, že to bylo zkopírované ze zajatého amerického letadla, které ovšem bylo po opravě, hřídel byla poškozená a následně dovažovaná ...
Tiskni
Sdílej: