Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Normální člověk je schopný jen tak napsat pár vět a ani ho nenapadne, že by to měl někde hledat a opisovat.Můj otec třeba ne a přitom na Aukru obchoduje jako divý.
Nemáte pocit, že z toho autorského harašení už taky celé společnosti šibe v kebuli?začínate byť môj obľúbený tunajší spisovateľ
panSverak, to je neco jako panWerich?
Myslim, ze tim, ze ses dovolil otrit o pana Sveraka, jsi stanovil dany kontext samArgumentum ad verecundiam. 11. přikázání: Nepromluvíš slova kritického o svatém Svěrákovi ani jeho druzích.
Kdyby davkol prodával svoje popisy zboží za těžké prachy, tak chápu o co jde.Takže až teprve když jsou v něčem těžké prachy tak teprve začínáte chápat o co jde ale jinak ne? A přitom si dovolíte napsat:
Právě tohle je mimo jiné důvodem, proč západní civilizace je v krizi (morální, technologické, společenské, finanční, …)No, každý máme prostě na věc jiný názor. Blahopřeju k nalezení toho Vašeho.
Ale zkopírování popisu zboží?to je vraj nejaké duchovné vlastníctvo či čo, taký jeden popis...a nedotkmuteľnosť vlastníctva je svätá vec ...i keby malo byť celkom zanedbateľné.-)
Osobně nechápu proč by měl každý kupující vymýšlet znovu kolo.třeba protože to zboží je originální? tobě prozměnu nepřijde na palici zkopírovat popis včetně popisu vady, která je specifická pro ten jeden kus, ze kterého to bylo zkopírováno? - mně to tak připomíná story o tom, jak nějaká japonská letadla ve druhé světové měla strašně komplikované vyvážení klikové hřídele; po válce vyšlo najevo, že to bylo zkopírované ze zajatého amerického letadla, které ovšem bylo po opravě, hřídel byla poškozená a následně dovažovaná ...
Tiskni
Sdílej: