Byla vydána nová verze 9.16 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Americká vláda se po převzetí zhruba desetiprocentního podílu ve výrobci čipů Intel chystá na další investice do vybraných firem. Na sociální síti Truth Social to napsal prezident Donald Trump. Jeho ekonomický poradce Kevin Hassett v rozhovoru v televizi CNBC řekl, že nemusí jít pouze o firmy z technologického sektoru, ale i z jiných odvětví.
V Amsterdamu probíhá Open Source Summit Europe. Organizace Linux Foundation představuje novinky. Pod svá křídla převzala open source dokumentovou databázi DocumentDB.
Přesně před 34 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.
86Box, tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 5.0. S integrovaným správcem VM. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.
Vláda Spojených států získala desetiprocentní podíl v americkém výrobci čipů Intel. Oznámili to podle agentur americký prezident Donald Trump a ministr obchodu Howard Lutnick. Společnost Intel uvedla, že výměnou za desetiprocentní podíl obdrží státní dotace v hodnotě 8,9 miliardy dolarů (zhruba 186 miliard Kč). Částka podle Intelu zahrnuje dříve přislíbené subvence 5,7 miliardy dolarů z programu CHIPS na podporu výroby čipů v USA,
… více »Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 27 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Knihovna FFmpeg byla vydána ve verzi 8.0 „Huffman“. Přibyla mj. podpora hardwarově akcelerovaného kódování s využitím API Vulcan, viz seznam změn.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2024 (pdf). V loňském roce NÚKIB evidoval dosud nejvíce kybernetických bezpečnostních incidentů s celkovým počtem 268. Oproti roku 2023 se však jedná pouze o drobný nárůst a závažnost dopadů evidovaných incidentů klesá již třetím rokem v řadě. V minulém roce NÚKIB evidoval pouze jeden velmi významný incident a významných incidentů bylo zaznamenáno 18, což oproti roku 2023 představuje pokles o více než polovinu.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované obrázky APNG a WebP.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Normální člověk je schopný jen tak napsat pár vět a ani ho nenapadne, že by to měl někde hledat a opisovat.Můj otec třeba ne a přitom na Aukru obchoduje jako divý.
Nemáte pocit, že z toho autorského harašení už taky celé společnosti šibe v kebuli?začínate byť môj obľúbený tunajší spisovateľ
panSverak, to je neco jako panWerich?
Myslim, ze tim, ze ses dovolil otrit o pana Sveraka, jsi stanovil dany kontext samArgumentum ad verecundiam. 11. přikázání: Nepromluvíš slova kritického o svatém Svěrákovi ani jeho druzích.
Kdyby davkol prodával svoje popisy zboží za těžké prachy, tak chápu o co jde.Takže až teprve když jsou v něčem těžké prachy tak teprve začínáte chápat o co jde ale jinak ne? A přitom si dovolíte napsat:
Právě tohle je mimo jiné důvodem, proč západní civilizace je v krizi (morální, technologické, společenské, finanční, …)No, každý máme prostě na věc jiný názor. Blahopřeju k nalezení toho Vašeho.
Ale zkopírování popisu zboží?to je vraj nejaké duchovné vlastníctvo či čo, taký jeden popis...a nedotkmuteľnosť vlastníctva je svätá vec ...i keby malo byť celkom zanedbateľné.-)
Osobně nechápu proč by měl každý kupující vymýšlet znovu kolo.třeba protože to zboží je originální? tobě prozměnu nepřijde na palici zkopírovat popis včetně popisu vady, která je specifická pro ten jeden kus, ze kterého to bylo zkopírováno? - mně to tak připomíná story o tom, jak nějaká japonská letadla ve druhé světové měla strašně komplikované vyvážení klikové hřídele; po válce vyšlo najevo, že to bylo zkopírované ze zajatého amerického letadla, které ovšem bylo po opravě, hřídel byla poškozená a následně dovažovaná ...