Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Sice pouzivam linux pro praci a casto pro hry (hlavne strategie). Ale porad mi chybela poradna sportovni hra na odreagovani. A nyni konecne ve wine funguje.
Stale sem si pro odreagovani odbihal na starej pocitac zahrat si baseball na pocitaci. Baseball ma tu peknou vlastnost, ze se clovek musi opravdu soustredit na micek, aby dobre a ve spravny okamzik odpalil. A tim ze se soustredi na micek, mozek mysli pouze na nej a nezatezuje se ostatnimi starostmi co jsou. Samozrejme sem se i ja pokousel upravit wine, aby hra chodila, ale ze zacatku sem necitil ze bych mel potrebne znalosti a prilis se mi to nedarilo.
Pred mesicem sem mel vic casu a precetl si podrobneji informace z dokumentace winu a nejake navody.A kdyz sem se konecne citil, ze moje vedomosti zase o kus pokrocili a ze bych mohl zkusit znovu hru zprovoznit, tak najednou v nove verzi (0.9.48) hra fungovala sama :)
Tady davam jeden ukazkovy screenshot z meho desktopu .
Tak a timto skoncil posledni duvod proc spoustet windowsy a mam od nich pokoj (teda s vyjimkou ze se neco rozbije a ja jako informatik, samozrejme mam vsechno spravit, i kdyz okna zahadne padaj).
No a aby toho nevylo malo, vcera sem si v chipu vsiml, ze je tam plna hra railroad tycoon II platinum edition a tak sem si rekl, zkusim to. Cekal sem aspon nejaky maly zadrhel, ale hra se ve wine nainstalovala a bezela naprosto bez problemu bez jakehokoliv meho zasahu. Verim ze brzy bude wine na takove urovni, ze takhle bude fungovat vetsina veci.
Tiskni
Sdílej: