Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dneska sem si v gentoo weekly newsletter vsiml, ze do oficialniho repozitare pribyla tato hra (nejvice je to asi 3D skakacka), tak jsme ji hned zkusil a nize popisu dojmy
Instalace pres emerge probehla bez problemu (jen jsem musel pro pridat, ze to funguje i na amd64 (ale uz je to pridano i v oficialnim repozitari)). Proste instaluj a hraj.
Hned na zacatek doporucuji zapnout fullscreen, nejen ze to zlepsi dojem, ale kdyz mys vyjede z okna je to dost neprijemne. Tady bych chtel trochu zkritizovat nastavovani rozliseni, ktere se dela po skocich a je hodne nesikovne, ale jak to jednou nastavite, tak uz to slouzi dobre. Rozlozeni klaves je dano pomerne dobre, takze neni treba menit. Na ovladani je potreba si zvyknout, protoze neni uplne obvykle (hlavne vuci chovani kamery), ale musim rict ze velmi dobre slouzi svemu ucelu.
Proto prvni kroky je dobre zamirit k treninku, kde se s nim blize seznamite. Sipmy konaji pohyb vuci smeru kamery (proste jako u FPS), ale kulicka (ano hrajete za zelenou kulicku) je natocena ve smeru posledniho pohybu. Toto nastaveni je velmi dobre u skakani po plosinach, kde v ostatnich 3D skakackach je dost problem odhadnout kdy skocit. Tady staci natocit kameru do strany a muzete skakat ala 2D skakacky pomoci sipek do stran. Zde si i vyzkousite strelbu, ktera se sama zameruje (na nepratele, na krabici musite se smerovat pohybem), takze zadne zbesile zamerovani jako napriklad v Nexuizu a dalsich FPS.
Hra ma i pribeh, ale ten neni tolik podstatny, hlavni je dobra hratelnost, kdy hra opravdu zabavi a tech na linux moc neni. Celkove bych rekl, ze hra je povedena a je to dobre odreagovani od programovani. Navic na rozdil od ruznych strategii nezere tolik casu.
na zadost pridavam par obrazku (jsou z ofiko stranky, svoje muzu udelat az se dostanu domu):
Tiskni
Sdílej: