Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Co je horší?Tohle
Znam nějaký kluky co o "holku za padesát" taky zavadili. Dokonce to dostal jeden dost introvertní kamarád jako dárek :-/ (jaký maj asi holky zase zážitky? )
Radil bych: buď svuj, měj svuj bohatý a košatý život, nějaké se zalíbí a máš vystaráno. Tj. buď takový, aby některá stála o společnost. Je to i moje pozitivní koušenost.
Aha ... nejsou všichni lefi, kyknos je zřejmě rak a David lefa lefovitej?
Stáří? To je přece duševní stav. Jedná malá gratulace od "naší famílije"
Ať se zadaří a do roka je to veselejší a na furt tak dobré.
Kamarád prej, říkala jeho žena, třicetiny obrečel a už si barví vlasy. Já bych taky moh barvit, ale vidim to maximálně na 1% pravděpodobnost, že mne taková chuť postihne. Co vy?
Hahahaha ... další Přeučil nebo Hála? Hm ... takový ... mužný?
Básníku, co jsi chtěl říct těmi 40 lety?
Já osobně jsem tak trochu překvapenej, jak se v mejch letech cejtim. Jelikož si připadam tak, že sice sklánim hlavu před životem a tím, co jsem prožil, ale nějak nevidím, co bych moh ještě pobrat za moudra? Tj. už nemem moc iluzí, co bych ztratil. A tedy mi těch mejch 33 přijde jako duševně dost na to, jak život může být dlouhej.
(Ok, teď jsem zrovna jedno moudro porušil)
Tuto jsem nějakou dobu hledal ... Abeceda, zní mi to dobře, snad to potěší i oslavence?
Jo, jo, ve 30 teprve začíná život. Já si do tý doby užil a teď jsem vybouřenej a v klidu Přeju vše nejlepší do dalších let.
Tiskni
Sdílej: