Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pozoruhodná, přesto málo známá aplikace BasKet Note Pads, která dnes dospěla k verzi 0.6.0 Beta 2, by neměla ujít Vaší pozornosti a myslím si, že stojí za vyzkoušení a podrobení kritice či chvále. Ve stručnosti se jedná o program, ve kterém je možno uchovávat poznámky mnoha druhů - texty, obrázky, odkazy, spouštěče, barvy. Dále je možno těmto poznámkám přiřadit značky a stavy, případně si poznámky třidit do košíků, nebo mezi nimi vyhledávat a poznámky filtrovat. Pokud Vám předdefinované značky a stavy nevyhovují, není problém si vytvořit značky a stavy své.
Uživatelské prostředí působí velmi příjemným dojmem, však posuďte sami: [1], [2].
Z druhého obrázku je patrné, že BasKet Note Pads si příznivci Kontaktu mohou lehce integrovat. Další zajímavosti, jako např. systém "Libí se mi, Nelíbí se mi, Nalezl jsem bug" již ale nechám na prozkoumání Vámi samotnými .
Jelikož tuto aplikaci delší dobu používám a stále více a více ji shledávám užitečnou, rozhodl jsem se ji lokalizovat (můj překlad je součástí bety2). Nicméně, pro mne, coby nezkušeného překladatele, to byl v mnoha případech složitý oříšek, prosím o shovívavost a zpětnou vazbu. Jsem otevřen kritice a připomínkám, ať tady, na mailu [radfoj (at) seznam (dot) cz] či jabberu [radfoj (at) njs (dot) netlab (dot) cz]. Děkuji.
Na závěr přidám pár odkazů na: záznam na kde-apps, domácí stránka aplikace, roadmap.
Tiskni
Sdílej:
basket
) tak funguje