Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Trošku jsem se nad tím dneska zamýšlel, a pak vlastně i zkoušel.
Bylo vážně jednoduché, pod každý svůj zdejší příspěvěk vložit formou patičky odkaz třeba na náš eshop
Přijde mi, že se toho dá lehce zneužít, pro někoho vlastně využít Koukal jsem i do zdejších podmínek, co se třeba smí a nesmí, ale na žádnou zábranu nenarazil. Možná jsem se špatně, díval a přehlédnul.
Jak to vnímáte, ať už právně, nebo morálně?
Tiskni
Sdílej:
Já ani tak myslím nehodnotil, jestli je to špatné nebo není.
Jen jsem si tak nějak uvědomil, že ta patička může mít obrovskou "moc", dát tam odkaz na nějakou službu, kterou třeba poskytuji ...
Já v tom vidím jiné pozitivum. Když narazím na člověka, která tu má v patičce reklamu na nějaký ten svůj freenet či hosting, řeku si pro sebe: "Ano, ten člověk se tím živí, ví co dělá a mohu věřit jeho odpovědi v diskuzi".To je presne ono, ze paticka reprezentuje cloveka a jeho profesiu. To ze zaroven robi nejaku pseudo reklamu je logicke, inak by muselo byt zamestnanie prisne tajna vec
Člověk by si mohl pomyslet, že to má nějaký skrytý význam
- Tonery do tiskáren
- Inkoustové náplně
- Kancelářský papír
- Pramenitá voda
sis496: S některými (16 MB moduly) paměťmi mi vůbec nestartovalo jádro Linuxu (možná chyba přímo v paměti).Nebyly EDO? Tenhle čipset umí EDO hodně blbě. Hlavně ty BIOSy jsou dost slabý (škoda, že neexistuje volně dostupný datasheet :-/ ).