Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »A jsem tu zas a proč nevyužít přestávky na oběd k dalšímu postu. Ještě pořád nechávám kategorii cestovaní, protože cesta a Bar Camp začal teprve před chvilkou. Ano, měl bych si spíš připravovat vlastní Bar Campový příspěvek, ale co :D
Ale zpět k cestě, vyhrál jsem na klasickou otázku Maxe Spevacka - kdo je z největší dálky, ale zase tak zlá cesta nebyla. Nejdřív přes Vídeň (děkuji Pepovi za to, že mě hodil na hlavák na Student Agency) s douhým čekáním, pak do Amstedamu a z tama do Vídně. Poznávací znamení byl samozřejmě červený klobouk. Paní na letišti se nestíhala smát, když se objevil druhý (Yaakov Nemoy), pak červená šiltovka (Howard Johnson) a nakonec nepozorován v černém FUDCon 2009 Berlin tričku Sebastian Dziallas. Tak ve stylu FUDBusu (který jel z Bostonu) vznikl FUDPlane. Podařilo se nám booknout řadu 4 sedadel vedle sebe a steward čuměl co to je za partičku divných "lidí". Po příletu (a vlastně i před letem) si člověk užil kupu otázek od policajtů, celníků a kdoví čeho ještě, vízum sice byl opruz, ale tento opruz si užili všichi bez rozdílu. Když jsme vylezli do příletové haly, tak už tam zcela překvapivě čekal Paul Frields, který dorazil o pět minut dřív. Počkali jsme ještě na pár lidí a obsadili tága. A byla to asi nejzajímavější cesta taxíkem v životě. Ten borec stál za to. Ubytoval jsem se v hotelu, natěšený na spánek a už jsem byl vytežený do hospody. Tam už se nás sešlo 12 a dle všeho se někde potuloval i Rex Dieter s Benem Boeckelem. Těch jsem si bohužel nevšiml. Při příchodu na hotel už byl v lobby celý FUDBus, ale to už jsem fakt nedával.
Ale teď už k FUDConu. K badgi člověk dostal kupu nálepek (těm co jsem slíbil - mám dost) a Paul Frields s Maxem Spevackem uvedli Bar Camp. Pro nefedoráky - Bar Camp jsou prezentace bez rootovského hesla, ale ve stylu instalace balíčků ve Fedoře 13 jak to Max uvedl :D Prostě lidi předvedou na papíru o čem chtějí mluvit a pak se prohlasuje maximum přednášek, které se ještě vleze do místností. Osm místností zcela plných a kupa přednášek, které nedostaly dost hlasů (i moje KDE 4 pro vývojáře :(. Prostě mazec. Na první přednášku jsem se podíval na System Tap, fakt pěkně udělaná, ale Afri měl na RH DevConfu lepší :D Teď se chystá Status of X/Kernel (právě přišel ajax) a pak už poletím na svoji. Budu dělat, že tam nejsem. I když už jsem se prozradil naší šéfové :D Kdo chce, může od 3 toronstského času sledovat na FreeNode na kanálu #fudcon-room-8.
No nic, letím si to ještě jednou přečíst, zkusit ukázky atd. Však já se ještě ozvu s podrobnějším obsahem o čem se povídalo. Zatím.
Tiskni
Sdílej: