Jste nuceni pracovat s Linuxem? Chybí vám pohodlí, které vám poskytoval Microsoft, když vás špehoval a sledoval všechno, co děláte? Nebojte se. Recall for Linux vám vrátí všechny skvělé funkce Windows Recall, které vám chyběly.
Společnost Fre(i)e Software oznámila, že má budget na práci na Debianu pro tablety s cílem jeho vyžívání pro vzdělávací účely. Jako uživatelské prostředí bude použito Lomiri.
Proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Ireland 2025. Celkově bylo vyplaceno 1 024 750 dolarů za 73 unikátních zranitelností nultého dne (0-day). Vítězný Summoning Team si odnesl 187 500 dolarů. Shrnutí po jednotlivých dnech na blogu Zero Day Initiative (1. den, 2. den a 3. den) a na YouTube.
Byl publikován říjnový přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Pracuje se na podpoře M3. Zanedlouho vyjde Fedora Asahi Remix 43. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Iniciativa Open Device Partnership (ODP) nedávno představila projekt Patina. Jedná se o implementaci UEFI firmwaru v Rustu. Vývoj probíhá na GitHubu. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Apache 2.0. Nejnovější verze Patiny je 13.0.0.
Obrovská poptávka po plynových turbínách zapříčinila, že datová centra začala používat v generátorech dodávajících energii pro provoz AI staré dobré proudové letecké motory, konvertované na plyn. Jejich výhodou je, že jsou menší, lehčí a lépe udržovatelné než jejich průmyslové protějšky. Proto jsou ideální pro dočasné nebo mobilní použití.
Typst byl vydán ve verzi 0.14. Jedná se o rozšiřitelný značkovací jazyk a překladač pro vytváření dokumentů včetně odborných textů s matematickými vzorci, diagramy či bibliografií.
Specialisté společnosti ESET zaznamenali útočnou kampaň, která cílí na uživatele a uživatelky v Česku a na Slovensku. Útočníci po telefonu zmanipulují oběť ke stažení falešné aplikace údajně od České národní banky (ČNB) nebo Národní banky Slovenska (NBS), přiložení platební karty k telefonu a zadání PINu. Malware poté v reálném čase přenese data z karty útočníkovi, který je bezkontaktně zneužije u bankomatu nebo na platebním terminálu.
V Ubuntu 25.10 byl balíček základních nástrojů gnu-coreutils nahrazen balíčkem rust-coreutils se základními nástroji přepsanými do Rustu. Ukázalo se, že nový "date" znefunkčnil automatickou aktualizaci. Pro obnovu je nutno balíček rust-coreutils manuálně aktualizovat.
VST 3 je nově pod licencí MIT. S verzí 3.8.0 proběhlo přelicencování zdrojových kódů z licencí "Proprietary Steinberg VST3 License" a "General Public License (GPL) Version 3". VST (Virtual Studio Technology, Wikipedie) je softwarové rozhraní pro komunikaci mezi hostitelským programem a zásuvnými moduly (pluginy), kde tyto moduly slouží ke generování a úpravě digitálního audio signálu.
Hele, oprav si to
Tak dnes odpoledne sem přišel že to nemám uplně ok emise a stk. Bohužel, dnes večer sem musel vyjet. Je to až neuvěřitelné ale hned mě dostihli :)To je bohuzel naprosto normalni a stava se do az prilis casto. Nekdo tvrdi, ze to ma hlubokou spojitost se samotnym aktem pozorovani/poznani ve stylu Schrodingerovy kocky, jini to pokladaji jen za dalsi dukaz obecne platnosti Murphyho zakonu.
Doufám že jsi to tak zamýšlel, bo jsem se královsky pobavil.
Jen bych měl jednu otázku.
Představy jsou sice krásná věc, ale jakou že značku auta to vlastníš?
. Jediné co je u mého auta jako že "velké plus" je poměr cena/užitná hodnota. Velkej kombík s poměrně solidním motorem a slušnou výbavou za opravdu dobrý peníze. U konkurence (třeba š. oktavia) ve stejným stavu stojí i 3x tolik :(
Myslim že sehnat uraženej blatník na formana je otázka na odpoledne.Přesněji je to otázka toho zajít do prodejny a tam ho za cca 700 Kč koupit
U konkurence (třeba š. oktavia) ve stejným stavu stojí i 3x tolik :(Ojeté škodovky nemá smysl kupovat. Jsou předražené (kvůli tomu, že je po nich nelogicky vysoká poptávka) a přitom servis je srovnatelně drahý (někdy i dražší) než na jiné vozy. Jedinou výjimkou je Favorit/Forman, který má význam pro toho, kdo chce velmi levně přijít k autu, které opraví sám na ulici (nebo to přinejhorším zvládne každý vesnický automechanik) a náhradní díly koupí za pakatel na každém rohu (viz zmíněný blatník). Felicie už jsou na pomezí, novější škodovky nebrat.
Ale nabourat do policejniho auta, kdyz poldici zastavuji, je lepsi
aspoň že kamoš mi to časem zaplatí... Někdy si říkám jestli se mi to auto vůbec vyplatí (a jelikož jsem student, tak spíš nevyplatí
). Ale mám ho rád...
sestra za 30000
Vzhledem k tomu, ze tam bydlim tak jsem sledoval jak ta zmena probihala.
Jeden den to zmenili. Druhy den jezdili ridici stale podle zvyku puvodnim smerem. Treti den taky. Ctvrty den tam stali policajti a vybirali pokuty. Paty, sesty,...,desaty furt vybirali pokuty. Pak zmizeli, ale nekteri zmenu stale ignorovali. Tak se vratili, jeste par dni vybirali pokuty, a ted uz tam nikdo opacne nejezdi.
Ctvrty den tam stali policajti a vybirali pokuty...To je fakt hezký. V Praze taky nepoužívají značku "POZOR, ZMĚNA DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ"?
V Kolíně nedávno zjednosměrnili most a během pár dní tam chytili přes 600 řidičů.
Stejně by mě ale zajímalo, co vede úředníky k tomu, aby otočili jednosměrku. To je totiž tak závažná změna, že musí mít opravdu pádný důvod. Ten jsem postrádal např. při obrácení směru Písecké ulice (původně se jezdilo od Vinohradské do Šrobárovy, někdy okolo roku 1988 to otočili). Můj otec tam měl nehodu - vletěl do něj řidič, který (aspoň podle vlastních slov) tu změnu nezaregistroval ani po 2 letech a vjel tam proti srsti.
U té Dittrichovy je to ale ještě větší záhada, vzhledem k tomu, že tam jezdily autobusy (linka 176). Jestli ještě pořád jezdí, to netuším. Ale moc si nedokážu představit, jak se busy dole v tom ostrém oblouku prodírají mezi zaparkovanými auty.
No ono je to tam presne od doby ce se rekonstruvala trat na Palacaku, tak se to rovnou udelalo tak aby tam mohl po ni jet i autobus. Takze BUS ted jede z Karlaku po kolejich, na Palacaku zahne na nabrezi furt po kolejich, a pred Tancicim domem sjede do odbocovaciho pruhu na most.
Jinak cele to ma vest ke sklidneni bloku ohraniceneho Resslovou nabrazim, ulici Na Morani a Karlakem. Dalsi krok co ma nasledovat je obraceni jednosmerky v Trojanove, takze to zamezi ridicum zkratku ze bud jedou z Nusli a chteji se vyhnout Vytoni, nebo tem co jedou od magistraly a zkracuji to okolo nemocnice, kdyz je ucpana Zitna.
Ackoliv tam bydlim, tak me tahle zmena pekne sere, nebot pomerne casto jezdim smerem na Jiraskac, takze ted budu muset vyjet Resslovou na Karlak a udelat si kolecko okolo nemocnice a sjet Ressslovou dolu a na most.
Za Kasla se uvažovalo o Palmovce, nakonec skončili v Jungmannově...Doufám, že v soukromém domě s nájmem 100 milionů ročně
no jo, na kole by se to spíchnout dalo, ale kdo se má proplétat tím Brnem
mezi těma autama
Tiskni
Sdílej: