Na GitHubu byl zveřejněn algoritmus "Pro vás" sociální sítě 𝕏.
Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.
Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.
Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.
… více »PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.
Byla nalezena vážná bezpečnostní chyba v telnetd z balíčku GNU InetUtils. Týká se verzí GNU InetUtils od 1.9.3 z 12. května 2015 až po aktuální 2.7 z 14. prosince 2025. Útočník může obejít autentizaci a získat root přístup, jelikož telnetd nekontroluje předaný obsah proměnné prostředí USER a pokud obsahuje "-f root"…
Stanislav Aleksandrov předložil patch rozšiřující KWin (KDE Plasma) na 3D virtuální desktopové prostředí (videoukázka v mp4).
Digg (Wikipedie), "místo, kde můžete sdílet a objevovat to nejlepší z internetu – a nejen to", je zpět. Ve veřejné betě.
Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.
Najde se tu někdo (max 3-4 lidi) se zájmem podívat se do jeskyně? Dnes jsem měl domluvený výlet jehož cílem bylo prlézt si nějakou menší jeskyni. Bohužel kamarádům se to nějak přeházelo a muselo se to na poslední chvíli zrušit. Já jsem ale tak naladěn že chci jít stůj co stůj--- bohužel v jednom to je nebezpečné a trochu i nuda. Tedy... je zde někdo kdo by si chtěl prohlédnout nějaké méně známe jeskyně? Pokud ano, napite, skočíme do auta (mám 3, max 4 místa) a vyrazíme. Vybavení - čelovky, nějaké oblečení co se může totálně zašpinita zabahnit 
... kdyby někoho zajímalo o co "jde" tak malá ukázka http://nul.cz/fotky/2009_01_01_Jeskyne_Ukazka, je to pár fotek, skoro náhodně vybraných z pár jeskyňovýprav
omluvte kvalitu, né vždy se tam dá snadno fotit
tak kd jde?
UPDATE: V 16:15 SRAZ NA BUDĚJOVIKÉ U kfc, Kdo chce jít, zavolejte mi na muj mobil (dole v diskuzi). Nesmí nás být víc než 5 (kapacita mého auta).
Update2: Fotky z akce, bohužel jsem vevnitř nefotil ale něco jsme zase našli...
http://nul.cz/fotky/2009_11_17_Tetinska_Propastka_AB
Tiskni
Sdílej:
. Nebo chceš za mnou přijet někde k Ostravě (tipuju že si odněkud z Prahy) a odvést mě do své jeskyně a pak přivést zpátky?
.
...ale jel bych z fleku, dlouho už jsem nikde nebyl, naposled před nějakejma patnácti lety na Proseku...
, ale do jeskyne bychom se taky nebali
docela prdel. Takže bych se toho vubec nebál. Kdyby si chtěl... můsí se zvolit vhodná jeskyně - tzn jeskyně kde se neslaňuje a podobně :) pak už to je asi v pohodě pro kohokoliv... stačí říct.
... a jsou tam i netopýři (jen zimují a není dobré je rušit...)
Různé jeskyně a podobné věci mám rád, navíc se známe.
Jen se chci tak orientačně zeptat - co je to za jeskyni, jak jsi na ni přišel a jaké dovednosti a výbavu očekáváš od výzkumníků?
pokud jde o vybavení, ... v jeskyně které znám většinou stačí čelovka, dobrá je přilba na hlavu, nějaké vhodné oblečení - super je třeba overal nebo prostě něco co se může zašpinit... hoděj se rukavice. Pak jsou jeskyně co neznam a tam si beru vše co mám, nikdy nevíš kde se budeš slańovat nebo cokoliv jiného... takže lana, karabiny, kladky atd ... s tím si ale hlavu nelam, kdyby si chtěl tak tohoto vybavení mám dost i na pujčení.
Já teda žádné vybavení nemám (ani ty čelovky), zejména proto, že jsem to doteď nepotřeboval; nikdy jsem nikam takhle organizovaně nelezl. Ale pokud by to mělo být častější, tak bych klidně pořídil.
Tak jestli se bude něco organizovat, určitě bych se rád přidal
dal bych to třeba tuto Sobotu, 10 hodin, sraz na stanici metra P. Povstání? hupnem do auta a za 40 minut už někde polezeme, co ty na to?
Budu tam. Ještě ti to teda potvrdím během dneška nebo zítřka, ale ber to jako že spíše jo.
Musím říct, že máš teda zajímavé akce
Jinak bych klidně nějakou výpravu podnikl - mám kamarády které to taky zajímá tak by nás mohlo být víc - cca 4 lidi. Jinak nečekej žádné zázraky, ty jeskyně co zde avizuji jsou krátké, řádově desítky maximálně sto metrů. Delší jeskyně jsou zamčené a nedá se do nich dostat :(( bohužel. I tak to ale rozhodně stojí za to :)
Kdyby se chtěl někdo přidat tak v 16h na Budějovické... sebou si vemte čelovky a oblečení na zničení!