Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Já znám jednu obvodní lékařku a ta je celá štěstím bez sebe z plateb u lékaře. Proč? Protože jí to navýší administrativu o 150%, kterýmžto pádem se to nevyplatí.
Já měl na mysli něco jiného. Že před tím to bylo zadarmo a teď už to zadarmo nebude. Chápeš, do zdravotnictví šlo 0kč a to se má teď změnit .
BTW hrozně nám to vypadává, zkusím ukecat naše, abychom přešli k tobě.
Jasně, není problém, napíšu ti na jabber a domluvíme se.
Já měl na mysli něco jiného. Že před tím to bylo zadarmo a teď už to zadarmo nebude. Chápeš, do zdravotnictví šlo 0kč a to se má teď změnit.
Jen jsem nabídl pohled z druhé strany barikády. Jo a školství Liška (vůl) bohužel nezpoplatní.
Jasně, není problém, napíšu ti na jabber a domluvíme se.
První je musím ukecat doma, do té doby je to trošku mimo.
Protože jí to navýší administrativu o 150%, kterýmžto pádem se to nevyplatí.Podle tohoto klíče by všichni, kdo prodávají věci za 30 Kč a méně, těžce prodělávali. Lékaři tak jako tak obvykle vybírají poplatky (např. za potvrzení na řidičák), takže nějakou agendu pro platby v hotovosti stejně musí vést.
Dává připojení do nižší daňové sazby?
A to by pomohlo jak?
Možnosti připojení nejsou o ceně. Je to o těch možnostech. Když někam nevede kabel nebo optika, tak zbývá wifi bastlení. To je tak asi jediné, co si jednotlivec (a menší firma) může dovolit. Prostě je nereálné, aby si jednotlivec platil výkop do nejbližšího přípojného switche, protože to jsou náklady v milionech. Tohle by právě měl nějak zajistit stát. Podobně, jak zajišťuje elektřinu, vodu, plyn a dopravní obslužnost.
A stát elektřinu, vodu a plyn nezajišťuje, to je naprostý nesmysl.
Kdo vybudoval většinu inženýrských sítí?
Kdo vybudoval většinu inženýrských sítí?Vybudovaly je většinou státní/národní/koncernové podniky, např. Československé spoje, České plynárenské podniky, Tranzitní plynovod, Středočeské (...) vodovody a kanalizace, České energetické závody atd. Nikoli stát.
S tím internetem zdarma pro zaměstnance je to něco jiného. Někdo má připojení k internetu, za které nemusí platit (ze své peněženky). Komerčním firmám tak ubyde nemálo zákazníků. A v neposlední řadě, tento internet "zdarma" je provozovám v bezlicenčním pásmu, takže je komerčním ISP zmenšován prostor ve vzduchu. To vše z našich daní. To mi vadí nejvíc.No ty jsi mi teda kapitalista
Heh, chvílemi jsem měl pocit, že píšeš o úspěšné firmně, která svým zaměstnancům chce poskytnout nějaké služby, podíl na tom úspěchu.
Nebo by si ta škola měla snad taktéž někde stěžovat, jak jí komerční ISP "zmenšují prostor ve vzduchu"?
To klidně může. Ale jakmile mi zaruší jedinný kanál, půjde na ČTU, protože já jsem na tom kanále byl první. Ne, nedělám si iluze že to pomůže.
PS: Jsem rád, že nelezu po střechách ZADARMO
Tiskni
Sdílej: