Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Přijeli známí. Emigranti. Z Německa. Na návštěvu. Velkým bourákem.Zmínka o jakémsi velkém bouráku ve čtenáři hned povzbuzuje vrozený sklon k závisti a nenávisti. Hlubokou souvislost s tajemným velkým bourákem (neplést s Velkým Vontem), autor rozebírá hned v následujícím odstavci:
Abychom to velké auto pojednali hned zpočátku - vlastně o tom v článku vůbec nejde.Nezbývá než autora pochválit, že to hned takto na úvod vyjasnil. Hned pokračuje v pečlivé analýze makroekonomické situace v Evropě. Nejprve zmiňuje:
Známí jsou v cizině přes 35 let a podle všeho se mají zhruba stejně jako my, kteří jsme zde zůstali a trpěli pod komunistickým útlakem. Řekl bych, že se mají dokonce o něco hůře než průměrný Čech a proto mě to velké auto překvapilo.Autor poukazuje na to, že jeho známí se mají stejně nebo hůře než průměrný Čech. Jak dobrým reprezentativním vzorkem je blíže nespecifikovaná skupina známých (nejpravděpodobněji čítající dva členy) už necháme na úsudku laskavého čtenáře. Vzápětí autor ukliďnuje sebe i čtenáře dodatkem:
Uklidnilo mne až vysvětlení, že se jedná o firemní auto dcery, která přijela s rodiči navštívit jejich rodnou zemi.Autor se uklidnil, že se jeho známí vlastně až tak dobře opravdu nemají. Jsme rádi, že rozuzlení velkého vnitřního mentálního boláku bylo tak jednoduché. Dále se nenechává odradit a s nasazením agenta rozvědky získává klíčové informace o tajných ekonomických strukturách od příslušníka nepřátelského státu:
Potvrdil mi, že šéfuje týmu 6 lidí a že plat má tedy slušný. Nenechal jsem se odradit a tak nakonec přiznal (s žádostí abych to dál nerozkecával), že dcera vydělává ročně 110 tisíc EUR hrubého.Vzápětí však status agenta rozvědky ztrácí, když důvěrně obdrženou informaci vystaví na veřejný blog. Když si potom autor vypočítá, kolik ta jedna ženská (opět ponecháme na posouzení čtenáře, jak moc je jeden člověk postačující reprezentativní vzorek), málem ho z toho trefí šlak:
No, 3 milióny korun ročně, to mi přišlo na mladou paní, které ani není 40 docela dost. Když uvážíme průměrný český plat 25 tisíc hrubého měsíčně , tak je ten poměr platů desetinásobek a i když někdo bere 50 tisíc měsíčně, tak i pak vydělává 5 krať min než ta mladá dáma. Určitě takhle nevydělává v Německu každý, ale s tímhe musí Babiš něco udělat!Následuje (pravděpodobně vlivem rozvíjející se stařecké demence) odbočka k úplně jinému tématu, ale tu pro nyní ignorujeme a pokračujeme až k závěru:
Hospodářské výsledky novodobého Německa obdivuji, společensky si ale myslím, že jsou asi ztraceni.Jeho známí se mají hůř než my. Jedna ženská se má mnohem líp než my a s tím tedy jako Babiš musí něco udělat. V závěru tedy autor za použití nekompromisní logiky obdivuje hospodářské výsledky novodobého Německa. Rozbor prostřední části článku ponecháme na jiném čtenáři, ale pokud možno nějakém, který zatím neměl mrtvičku. HODNOCENÍ ŠÉFREDAKTORA NAŠEHO OBČASNÍKU PRECIZNÍ ROZBOR KÝBLU HOVEN:
___ __ __ ___ / _ \ / / /_ | / _ \ | | | | / / | | | | | | | | | | / / | | | | | | | |_| | / / | | | |_| | \___/ /_/ |_| \___/
Nema smysl tvrdit, ze vsechno je spatne,asi to někomu tak připadá, několik lidí tady to také tak vnímá (a to i v minulém blogu). Explicitně to nikde netvrdím, ale asi podvědommě formuluji tak, že to někdo tak chápe. (ale né všichni !?). Já si nemyslím, že je všechno špatné, spíše bych řekl, že současná světová ideologie (neoliberalismus) je špatnou odpovědí na současné a budoucí problémy světa. Protože ta ideologie zasahuje ale do všech možných společenských oblastí a jestliže připustíme, že ta ideologie škodlivá je, tak pak bude ta sféra (kultura, věda, právní podvědomi, etc.) poškozena, narušena. Já to takhle vnímám a proto se mi jeví většina oblastí společnosti narušena či nefunkční. Samozřejmě, že jsou občané, kteří považují neoliberální ideologii za přínosnou a automaticky budou tedy její vliv na společenské oblasti považovat za pozitivní. Takovým spoluobčanům jsem nastavil zrcadlo v minulém blogu, kde jsem tematizoval vliv neoliberalní ideologie na kulturu a v uvedeném příkladu ukazoval její narušení. Zkratkovitě by pak bylo možno konstatovat, že s kultúrou je to špatné. Taková zkratkovitá výpověd mate mnohé spoluobčany a považují to za paušální výkřik, blábol. Tomu tak samozřejmě není.
a smichat 15 veci dohromady.to je ale záměrem. Vyjadřuje to onu omletou 'pravdu', že vše souvisí se vším. Je to náročné pro čtenáře, ale já od 'mých' čtenářů očekávám, že se s tím poperou. Z toho nemohu slevit, i když riskuji špatné hodnocení.
Nekde jste nedavno treba napsal, ze mladi si uspech pomeruji poctem vlastnenych telefonu. To je pritom zcela zkreslenych pohled;Možná jste si toho povšiml, že když v roce 2015 přicházely ty statisíce uprchlíků do Evropy, jak v socíálnćh sítích obrovské množství zejména mladých lidí poukazovalo na skutečnost, že každý z těch uprchlíků ma vlastní smartphone a proto přece nemůže být chudý. Proč vlastně utíká ten člověk, když už vlastní ten symbol úspěchu západní společnosti. Mladí lidé na facebooku se tenkrát tak hezky 'Freudovsky' přeřekli, když vyjádřili tu úctu k těm telefonům a zároveň ukázali, jak dalece je neoliberální ideologie již pohltila.
s tim chozenim na vandry a dalsimTo je ta problematika svobody z minulého blogu. Ten vandr tematizuje dostupnost životně důležitých zdrojů a tedy svobodu každého je využívat. Jestliže se tyto zdroje dají do rukou několika 'Babišů', tak pak jsme se té svobody vzdali a proto je dnes na zeměkouli této svobody méně než před 40 lety. Jinak, jestli je nějaká nejasnost ohledně tématu tohoto blogu: Jedná se o to, že v otázce řešení uprchlické krize se diametrálně odlišuje názor německé a české společnosti. To je fakt, který je na příkladu ukázán. Tou v blogu nevyřčenou otázkou, ke které měl čtenář sám dojít je PROČ. V diskuzi vidíme, že někteří si tuto otázku kladou. Chválím!
Já si nemyslím, že je všechno špatné, spíše bych řekl, že současná světová ideologie (neoliberalismus) je špatnou odpovědí na současné a budoucí problémy světa.Neoliberalismus neni svetova ideologie, ale ekonomicky termin (viz take slovnik), nebo termin z oblasti mezinarodnich vztahu. Nevedet ani to, jake oblasti se dany termin tyka, poukazuje jen na to, ze nerozumite jeho skutecnemu vyznamu.
Vyjadřuje to onu omletou 'pravdu', že vše souvisí se vším. Je to náročné pro čtenáře, ale já od 'mých' čtenářů očekávám, že se s tím poperou.Vyrok, ze vse souvisi se vsim, je rceni, nikoliv pravda. Diskutovany zapisek slohove je (nebo by mel byt) uvaha. Pro Vasi interpretaci, tj. "michani veci dohromady", nahrava pouze nasledujici charakteristika:
Myšlenky jsou řazeny volně po sobě, dle úvahového postupu.Vyssiho (a pro uvahu zvlast charakteristickeho) vyznamu jsou vsak nasledujici vety:
V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj.To clanek nesplnuje.
jak v socíálnćh sítích obrovské množství zejména mladých lidí poukazovalo na skutečnost, že každý z těch uprchlíků ma vlastní smartphone a proto přece nemůže být chudýVsimnete si, ze rec nebyla o chudobe, ale o uspechu. Tvrdil jste, ze mladi lide si pomeruji uspech poctem vlastnenych telefonu, nikoliv, ze si takto pomeruji bohatstvi.
Proč vlastně utíká ten člověk, když už vlastní ten symbol úspěchu západní společnosti.... a tady jste to dokonce znovu opakoval. Michate dohromady uspech a (ekonomicke) bohatstvi.
Ten vandr tematizuje dostupnost životně důležitých zdrojů a tedy svobodu každého je využívat. Jestliže se tyto zdroje dají do rukou několika 'Babišů', tak pak jsme se té svobody vzdali a proto je dnes na zeměkouli této svobody méně než před 40 lety.V dane diskuzi bylo poukazano na to, ze prinejmensim v teto republice neni mozne napriklad oplotit les, nebo zakazat obcanum sbirat lesni plody. Jedna se o omezeni teto formy soukromeho vlastnictvi ze strany statu. V jinych statech mozna radu let plati jina pravidla, ale to je jedno, protoze pred 40 lety do nich bezny Cech nevycestoval.
Jedná se o to, že v otázce řešení uprchlické krize se diametrálně odlišuje názor německé a české společnosti. To je fakt, který je na příkladu ukázán. Tou v blogu nevyřčenou otázkou, ke které měl čtenář sám dojít je PROČ.Je na te otazce, popr. na mozne odpovedi, vlastne neco zajimaveho? Lze spekulovat o cele rade pricin, ale zadnou z nich nelze spolehlive dokazat; a predevsim -- s nejvetsi pravdepodobnosti si z toho nelze odnest zadny zajimavy zaver.
Neoliberalismus neni svetova ideologie, ale ekonomicky termin (viz take slovnik), nebo termin z oblasti mezinarodnich vztahu. Nevedet ani to, jake oblasti se dany termin tyka, poukazuje jen na to, ze nerozumite jeho skutecnemu vyznamu.Samotný článek ve wiki hovoří o změně významu v průběhu času a v různých kontextech. Rovněž zmiňuje dopady „takové“ politiky.
Možná jste si toho povšiml, že když v roce 2015 přicházely ty statisíce uprchlíků do Evropy, jak v socíálnćh sítích obrovské množství zejména mladých lidí poukazovalo na skutečnost, že každý z těch uprchlíků ma vlastní smartphone a proto přece nemůže být chudý. Proč vlastně utíká ten člověk, když už vlastní ten symbol úspěchu západní společnosti.Tohle je docela zajimave, ja se na to divam jinak. Predne, ja si nemyslim, ze tohle tvrdi hlavne mladi lide, naopak, spis starsi generace. Jde o variantu klasickeho argumentu (ktery pouzivala treba moje babicka) "cikani se nemohou mit tak spatne, protoze maji televizi". A je na tom krasne IMHO videt generacni rozdil. Za komunismu totiz byly veci jako televize nebo telefon (nebo auto) vrcholem luxusu, a skutecne si je nemohl dovolit kazdy. Ovsem temer kazdy mel decentni praci a bydleni. Dnes je to ovsem naopak - znakem chudoby nebo bohatstvi neni vlastnictvi spotrebniho zbozi jako televize nebo telefonu, ale spis mit dobrou (neprekarizovanou) praci a vlastni bydleni. To odlisuje chude od strednich vrstev. Ovsem nekteri lide, kteri se narodili za komunismu, stale jeste realitu pomeruji tim prvnim zpusobem. (Prestoze, realne, osobni mobilni telefon maji i Indove v tech nejzapadlejsich vesnicich, a televizi ma kazda rodina v jihoamericke favele.) A z toho pak vznikaji tyto myty, o tom, jak jsou ti imigranti vlastne neuveritelne bohati.
Jde o variantu klasickeho argumentu (ktery pouzivala treba moje babicka) "cikani se nemohou mit tak spatne, protoze maji televizi". A je na tom krasne IMHO videt generacni rozdil.Kdyz jsem jako kluk jezdil k babicce, dostaval jsem od nekterych lidi narozenych kolem roku 1900 mravokarna ponauceni, ze jsem rozmazleny a nevim co by, a ze oni v nasem veku chodili vetsinu roku naboso a boty byly jen do skoly a do kostela, a k snidani se jedla bila kava s nadrolenym chlebem a za valky ani to. A neskleb se, protoze to je pravda!
ze tohle tvrdi hlavne mladi lide, naopak, spis starsi generace.na facebooku bylo takových reakcí háfo a to určitě není doména starších lidí. Nebo jinak - z diskuze na iDnes v té rubrice pro ženy se rozebírala problematika, jak animovat děti k lepším výsledkům ve škole - osvědčené řešení je: za lepší známky => lepší smartphone.
(ktery pouzivala treba moje babicka)ženy dříve byly často v domácnosti, nemely vzdělání a ani všeobecný rozhled. To nebla jejich chyba, dnes je to naštěstí jiné.
Za komunismu totiz byly veci jako televize nebo telefon (nebo auto) vrcholem luxusu, a skutecne si je nemohl dovolit kazdy.to je samozřejmě totální nesmysl. V roce 1963 jsme byli poslední rodina, ve které se koupila televize. Od té doby ji měl každý. Telefon byl luxus, protože byl na příděl, ne že by byl drahý.
Ovsem temer kazdy mel decentni praci a bydleni.právě naopak. Největší problém socialismu bylo sehnat bydlení pro mladé rodiny. Sám jsem to na vlastní kůži zažil (bohužel).
že každý z těch uprchlíků ma vlastní smartphoneTak když si někdo může dovolit tisíce eur za cestu a převaděče, dá se očekávat, že na věci za sto eur bude mít taky.
To mne lidsky mrzí, ale myslím, že chyba nebyla na mé straně. Hospodářské výsledky novodobého Německa obdivuji, společensky si ale myslím, že jsou asi ztraceni.Chyba samozrejme je na vasi strane. Mozna by stalo se nad tim trochu zamyslet, a uvedomit si, jestli nahodou ty hospodarske vysledky nemaji proto, ze berou lidi jako lidi a ne jako nejakou abstraktni hrozbu. Ostatne, existuji na to historicke precedenty, nejlepsim je asi antisemitismus. O zidech se na prelomu 19. a 20. stoleti take tvrdilo, ze budou zkazou evropske civilizaci, a tyto predpovedi se naprosto nenaplnily. Kdo na tom ziskal? Nejvic asi USA, ktera byla po vetsinu 20. stoleti velmi otevrena imigraci. Pro zacatek by take bylo dobre si uvedomit, ze byste asi nemel nemecke zname, kdyby je Nemecko pred temi 35 lety vratilo zpatky do vlasti.
Chyba samozrejme je na vasi strane. Mozna by stalo se nad tim trochu zamyslet, a uvedomit si, jestli nahodou ty hospodarske vysledky nemaji proto, ze berou lidi jako lidi a ne jako nejakou abstraktni hrozbu.
Takže nedávná migrační vlna je pro Německo přínosem nebo ne? A pokud ano, proč se (nejen) Německo usilovně snaží tento "přínos" rozdistribuovat i do zemí, které migranty nechtějí (a migranti nechtějí do těchto zemí)? Nevidíte v tom zásadní rozpor?
Myslíš, že na to existuje jednoznačná odpověď?Takže nedávná migrační vlna je pro Německo přínosem nebo ne?
Myslíš, že na to existuje jednoznačná odpověď?
Pro začátek se spokojím i s nejednoznačnou. Každopádně tu máme zásadní rozpor mezi činy a slovy, což je vždy indikátorem průšvihu. Dalším indikátorem je vyhodnocení po nějaké době. V roce 2015 některé státy vítaly, zatímco jiné stavěly ploty. O rok později už nevítá nikdo, takže "xenofobové" měli pravdu a vítači se mýlili.
Mě zajímá, jestli si myslíš, že existuje, resp. jeslti si myslíš, že se na to dá nějak smysluplně jednoznačně odpověděť
Můj osobní názor je, že to je průšvih, který se postupem času bude zhoršovat. Většina lidí včetně politiků je si toho vědoma, protože dnes už na vítače téměř nenarazíme, zatímco ploty staví skoro všichni.
Určitě ne teď, možná tak za sto let.
Vzhledem k tomu, že multikulti společnost budují na Západě přes půl století a zatím se projevily jen zápory, nevidím důvod, proč čekat dalších sto let, jestli se to náhodou nezlepší.
Většina lidí včetně politiků je si toho vědoma, protože dnes už na vítače téměř nenarazímetech vitacu bylo vzdycky naproste minimum, to jen ovecky, co zerou propagandu Kremlu z ni nabyly skalopevny dojem, ze vsichni lide, co si nemysli, ze by se uprchlici meli strilet na hranicich, nechat utopit v mori nebo nekde na pobrezi nechat pochcipat hladem jsou "vitaci" a vidi v uprchlicke vlne pozehnani pro Evropu.
zatímco ploty staví skoro všichni.skoro vsichni? Kolik zemi EU a ktere?
Určitě ne teď, možná tak za sto let.
Vzhledem k tomu, že multikulti společnost budují na Západě přes půl století a zatím se projevily jen zápory, nevidím důvod, proč čekat dalších sto let, jestli se to náhodou nezlepší.co je multikulti spolecnost? A co jsou ty zapory? Treba to, ze zadna z tech zapadnich zemi za to uplynule pul stoleti nespachala zadnou velkou genocigu, pogromy na skupiny obyvatel nebo treba to, ze treba cernosi muzou studovat na vysoke skole?
tech vitacu bylo vzdycky naproste minimum,
Vzpomeňme třeba na Rakousko, kde se Willkommenkultur stalo slovem roku. Nebo na návrhy, že by EU si uprchlíky vozila přímo z Turecka nebo severní Afriky, aby neriskovali životy na moři. Dnes už o takových blbostech nikdo neuvažuje.
skoro vsichni? Kolik zemi EU a ktere?
Rakousko otočilo během několika měsíců. Dánsko velmi přitvrdilo a dokonce i Německo a Švédsko šlapou na brzdu. Možná to nejsou skoro všichni (některé země ploty nepotřebují), ale vítací země už v EU nenajdeme.
co je multikulti spolecnost?
Společnost, kde v důsledku imigrace žijí lidé různých ras, národností, náboženství atd. To by nemuselo být na škodu, pokud by nově příchozí přijali evropské hodnoty.
A co jsou ty zapory?
Terorismus, kriminalita, ghetta plná nezaměstnaných a nepřizpůsobivých lidí atd.
Treba to, ze zadna z tech zapadnich zemi za to uplynule pul stoleti nespachala zadnou velkou genocigu, pogromy na skupiny obyvatel nebo treba to, ze treba cernosi muzou studovat na vysoke skole?
Jak to souvisí s imigrací? Do ČR moc velká imigrace nebyla, přesto se u nás také nic takového nestalo.
A co jsou ty zapory?Terorismus, kriminalita, ghetta plná nezaměstnaných a nepřizpůsobivých lidí atd.
Terorismus s migrací nemá nic společného. Něco takového může tvdrdit jen naprostý pitomec!
Ad kriminalita: to je vcelku pověra, že by kriminalita působením uprchlíků nějak signifikantně narostla.
Ad ghetta: záleží velmi na tom, jak se kdo o uprchlíky postará. Němci to dělají poměrně chytře tak, že se snaží donutit uprchlíky k tomu, aby se usidlovali v malých skupinách v malých městech.
Ad nezaměstnanost: to právě záleží na tom, jak se který stát o uprchlíky postará a tady je vidět, že Německo spoustů věcí zvládlo dobře a má nastaveny mechanismy, které uprchlíky prakticky nutí k tomu, aby si práci hledali.
Nepřizpůsoviví lidé: Což uprchlíci očividně nejsou, když se jim podařilo dostat se až do Evropy...
Tak například mě EU určitě neživí.je to problematicke to zjistit, to ze nepobirate primo nejake dotace neznamena, ze EU penezni toky nejdou oklikou i do Vasi kapsy. Napr. nejaky architekt naprojektuje nejakou cyklostezku a z casti vyplacenych penez si pak koupi potahy na zahradni nabytek od Vasi firmy.
Přesto jsem zastáncem EU, i když by mohla zmizet přebujelá byrokracie. Volný pohyb lidí, zboží i pracovních sil/příležitostí je určitě pozitivní jev, kromě toho pravděpodobnost války v Evropě je menší.s tim naprosty souhlas, Kez by bylo vice takovych rozumnych lidi.
Vzpomeňme třeba na Rakousko, kde se Willkommenkultur stalo slovem roku. Nebo na návrhy, že by EU si uprchlíky vozila přímo z Turecka nebo severní Afriky, aby neriskovali životy na moři. Dnes už o takových blbostech nikdo neuvažuje.to nic nevypovida o mnozstvi tzv. vitacu
Rakousko otočilo během několika měsíců. Dánsko velmi přitvrdilo a dokonce i Německo a Švédsko šlapou na brzdu.no fajn a ktera z tech zemi stavi ploty a kde? A ze by nektera z tech zemi chtela prijmat uprchliky porad a vsechny, to jsem teda nezaznamenal, spis presne naopak
To by nemuselo být na škodu, pokud by nově příchozí přijali evropské hodnoty.aha a kdo presne prosazuje politiku, ze lide ruznych ras, nabozenstvi atd. si zde mohou zit jak chteji? Ktera Eu zeme ma v ustave, ze pro jedny lidi plati jedny zakony a pro jine plati jine zakony? Ja nevim ani o jedne. To, ze policie a mistni samostavy nejsou schopny nekde zakony vynutit je problem hlavne dane oblati, pripadne naproste selhani integrace ale rozhodne to neni zadna cilena politika, jak se snazis podsouvat
Terorismusjako treba RFA, IRA, ETA ... ? Obavam se, ze terorizmus jako takovy nijak s tim "multikulti" nesouvisi
kriminalita, ghetta plná nezaměstnaných a nepřizpůsobivých lidí atd.nejak jsem si nevsiml, ze bysme u nas meli multikulti a stejne tady mame ciganska ghetta plna nezamestnanych a neprizpusobivych, kde je velka kriminalita ... ze by to nebyl dusledek multikulti ale prave onoho laxniho pristupu k vymahani prava a poradku a naproste selhani integrace neprizpusobivych do majoritni spolecnosti (pripadne vicemene absence jakekoli snahy je integrovat)?
Jak to souvisí s imigrací?nijak, ja se ptal, jestli tohle jsou ty zapory multikulti
Ktera Eu zeme ma v ustave, ze pro jedny lidi plati jedny zakony a pro jine plati jine zakony?
Jedna věc jsou zákony, druhá věc jejich vymáhání.
To, ze policie a mistni samostavy nejsou schopny nekde zakony vynutit je problem hlavne dane oblati,
Takže migrace je OK, jen je problém v policii, že nezvládá? Koho tím chcete oblbnout?
ale rozhodne to neni zadna cilena politika, jak se snazis podsouvat
Netvrdím, že to je cílená politika. Je to jen neschopnost přijmout fakt, že experiment zkrachoval a podle toho jednat.
jako treba RFA, IRA, ETA ... ? Obavam se, ze terorizmus jako takovy nijak s tim "multikulti" nesouvisi
Zaprvé tyto organizace už téměř neexistují, zadruhé šlo o izolovaný problém a zatřetí jsem nikdy netvrdil, že terorismus je výhradně produktem imigrace.
nejak jsem si nevsiml, ze bysme u nas meli multikulti a stejne tady mame ciganska ghetta plna nezamestnanych a neprizpusobivych, kde je velka kriminalita ...
Romové jsou vlastně také tak trochu imigranti. Po válce žilo na území ČR asi tisíc Romů, potom se zmigrovali ze Slovenska a důsledky vidíme.
ze by to nebyl dusledek multikulti ale prave onoho laxniho pristupu k vymahani prava a poradku a naproste selhani integrace neprizpusobivych do majoritni spolecnosti (pripadne vicemene absence jakekoli snahy je integrovat)?
To už je otázka pohledu. Já říkám, že multikulti/migraci se v Evropě nedaří zvládat, a proto ji musíme zastavit. Vy říkáte, že je to vlastně OK, jen je potřeba zvládnout integraci. Jenže když něco nefunguje 50 let, tak to asi zvládnout nepůjde.
Jedna věc jsou zákony, druhá věc jejich vymáhání.presne to pisu vyse.
Takže migrace je OK, jen je problém v policii, že nezvládá? Koho tím chcete oblbnout?proc bych tim nekoho oblboval. Jestli policie neni schopna v nejakem ghettu zajistit vymahani platnych zakonu, je to jeji naproste selhani, resp. selhani statu, protoze nebyl schopen zajistit vymahani platnych zakonu (pripadne ze vubec umoznit vznik gehtt, nad kterymi ztratil kontrolu), to snad naprosto zrejme plyne ze zakladnich charakteristik statu. Problem muze nastat, pokud k migraci dojde k takove mire, ze je to naprosto nad sily daneho statu, pak je to ovsem zase jeho selhani, protoze tak masovou migraci dovolil. V pripade masove migrace pak pochopitelne do uvahy vstupuji dalsi faktory jako na jedne strane mira rizika ze se neco vymkne kontorle vs. na hranici migranty napr. po tisicich strilet. To je ale zcela zasadne jine tvrzeni, nez prohlasit, ze problem je principielne v migraci samotne.
Netvrdím, že to je cílená politika. Je to jen neschopnost přijmout fakt, že experiment zkrachoval a podle toho jednat.Politika jednotlivych zemi je reflektovana v jejich ustavach a zakonech, pokud zapadni zeme nemaji ruzne zakony pro ruzne skupiny lidi (a az na marginalie AFAIK nemaji), tak se neni o cem bavil, protoze zadny experiment se nikdy nekonal.
Zaprvé tyto organizace už téměř neexistují, zadruhé šlo o izolovaný problémstejne tak muzu prohlasi, ze teroristicke ciny spachane migranty jsou casove omezena zalezitost a je to izolovany problem (ve smyslu, ze u nas zadne teriristicke utoky nejsou, protoze tady nejsou zadni migranti a stejne tak tady napr. ETA neprovedla zadnou akci, protoze u nas nejsou baskove, kteri by tady usilovali o nezavislost).
Romové jsou vlastně také tak trochu imigranti.jiste. Z toho uhlu pohledu bych se ale pak zeptal, kdo migrant neni... Cikani se na nasem uzemi vyskytovali minimalne od stredoveku a podstatna cast jich nikdy nebyla integrovana do spolecnosti (aspon podle dnesnich meritek). Obecne asi lze rict, ze mira integrace cikanu (zvlaste tech, co prezili 2 svetovou) do spolecnosti v Cechach a na Morave byla vyssi nez tech na Slovensku, ale to na veci nic moc nemeni.
Jenže když něco nefunguje 50 let, tak to asi zvládnout nepůjde.to je trochu demagogie. Podobne bych napr. mohl rict, ze kapitalismus nefunguje, protoze je tady mnohem dele a stejne dochazi ke krizim systemu. Nebo ze demokracie je nepouzitelny system, protoze jsme ji meli a skoncilo to komunizmem, v Nemecku ji meli a melo to jeste fatalnejsi dusledky, ktere by prece urcite nikdo nechtel opakovat.
Jestli policie neni schopna v nejakem ghettu zajistit vymahani platnych zakonu, je to jeji naproste selhani, resp. selhani statu, protoze nebyl schopen zajistit vymahani platnych zakonu (pripadne ze vubec umoznit vznik gehtt, nad kterymi ztratil kontrolu), to snad naprosto zrejme plyne ze zakladnich charakteristik statu
A právě proto se do některých věcí raději nebudeme pouštět, když je nedokážeme zvládnout.
To je ale zcela zasadne jine tvrzeni, nez prohlasit, ze problem je principielne v migraci samotne.
Migrace nám přináší problémy, které následně nezvládáme. Takže musíme zastavit migraci. Až najdeme řešení problémů, tak ji můžeme obnovit.
stejne tak muzu prohlasi, ze teroristicke ciny spachane migranty jsou casove omezena zalezitost
Islámský terorismus v Evropě nezmizí za rok ani za deset let, pokud nepřistoupíme k radikálním řešením.
stejne tak tady napr. ETA neprovedla zadnou akci, protoze u nas nejsou baskove, kteri by tady usilovali o nezavislost
ETA prováděla akce ve Španělsku a trochu i ve Francii. Např. ve Švédsku útok ETA nehrozil. O islamistech to neplatí.
to je trochu demagogie. Podobne bych napr. mohl rict, ze kapitalismus nefunguje, protoze je tady mnohem dele a stejne dochazi ke krizim systemu. Nebo ze demokracie je nepouzitelny system, protoze jsme ji meli a skoncilo to komunizmem, v Nemecku ji meli a melo to jeste fatalnejsi dusledky, ktere by prece urcite nikdo nechtel opakovat.
Tohle je demagogie. Demokracie a kapitalismus mají spoustu chyb, ale alternativy jsou ještě horší. Alternativa k migraci/multikulti společnosti je naopak lepší. Proč dělat něco, co nám zhorší naše životní podmínky?
A právě proto se do některých věcí raději nebudeme pouštět, když je nedokážeme zvládnout.tak v pripade naseho statu bych veril tomu, ze to shocpni zvladnout nejsme, ale prijde mi pak fer priznat i vinu na nasi strane, ze nejsem schopni/ochotni migranty integrovat a ne se tvarit, ze je 100% viny na jejich strane
Migrace nám přináší problémy, které následně nezvládáme. Takže musíme zastavit migraci. Až najdeme řešení problémů, tak ji můžeme obnovit.problem je, ze zastanaci toho pristupu zadne reseni obvykle hledat nechcou a typicky ani nemaji zadne rozumne reseni, jak tu migraci zastavit
Islámský terorismus v Evropě nezmizí za rok ani za deset letpro tohle tvrzeni neni zadna evidence. Velke skupiny islamskych komunit zily na zapade desitky let a k zadny islamem inspirovanym teroristickym utokum nedochazelo.
ETA prováděla akce ve Španělsku a trochu i ve Francii. Např. ve Švédsku útok ETA nehrozil. O islamistech to neplatí.coz bylo dane tim, ze ve Svedsku nebyly zadne baskitske separatisticke skupiny, svet nebyl tak globalni atd.
Alternativa k migraci/multikulti společnosti je naopak lepší.tohle neni nicim podlozene. Pomoc lidem v nouzi a pravo azylu patri k zakladnim kulturnim a morlanim hodnotam zapadu a nevidim zadny duvod na tom neco menit jen kvuli tomu, ze se v minulosti nepodarila integrace. Obavam se, ze pokud slevime tady, dalsi brzky krok bude treba vyhnat vsechny cikany, protoze ti se taky nejsou schopni integrovat (coz navrhoval uz kdysi v 90. letech Sladek) a velmi rychle se to zvrhne do neceho mnohem horsiho.
tak v pripade naseho statu bych veril tomu, ze to shocpni zvladnout nejsme, ale prijde mi pak fer priznat i vinu na nasi strane, ze nejsem schopni/ochotni migranty integrovat a ne se tvarit, ze je 100% viny na jejich strane
Nemám s tím problém. Možná je chyba i na naší straně, ale výsledek je stejný.
problem je, ze zastanaci toho pristupu zadne reseni obvykle hledat nechcou a typicky ani nemaji zadne rozumne reseni, jak tu migraci zastavit
Už jsem to tady několikrát psal. Řešení vidím v Austrálii nebo Španělsku. Nakonec i ty ploty docela fungují, malá Makedonie postavila plot a zastavila příliv.
pro tohle tvrzeni neni zadna evidence.
Těžko najdeš člověka, který ohlásí konec teroru na příští rok.
tohle neni nicim podlozene.
Zkuste porovnat počet ghet, zapálených aut, teroristických útoků atd. ve Švédsku či Francii před 30 lety a dnes.
Pomoc lidem v nouzi a pravo azylu patri k zakladnim kulturnim a morlanim hodnotam zapadu
Ten výklad je složitější. Např. právo na azyl neexistuje. Existuje pouze právo požádat o azyl. A my máme právo žádost prozkoumat a azyl udělit nebo neudělit. Dále existuje cosi jako třetí bezpečná země atd. Prostě reálně nemusíme udělit azyl téměř nikomu a nic tím neporušujeme.
Už jsem to tady několikrát psal. Řešení vidím v Austrálii nebo Španělsku. Nakonec i ty ploty docela fungují, malá Makedonie postavila plot a zastavila příliv.Španělsko? To bych od vás nečekal. Ti mají možná plot v Ceutě, protože tam je ta situace skutečně extrémní, ale jinak to je asi nejvíc "immigrant positive" země v EU, kde se dokonce konají masové demonstrace za větší přijímání uprchlíků. Že vy jste nakonec zakuklený vítač!
Španělsko? To bych od vás nečekal. Ti mají možná plot v Ceutě, protože tam je ta situace skutečně extrémní, ale jinak to je asi nejvíc "immigrant positive" země v EU, kde se dokonce konají masové demonstrace za větší přijímání uprchlíků. Že vy jste nakonec zakuklený vítač!
Zdá se, že jste špatně informován ohledně španělské imigrační politiky. Doporučuji k prostudování tento dokument, které se dost rozchází s vašimi představami.
Možná je chyba i na naší straně, ale výsledek je stejný.neni, protoze misto racionalni argumentace je 99% "diskuzi" cernobilych, naprosto iracionalnich a zalozenych na sireni strachu, coz ve vysledku vede ke snazsi manipulaci s obacny/volici a pokud nekdo rekne jiny naroz, je malem lyncovan jako vlastizradce.
Už jsem to tady několikrát psal. Řešení vidím v Austrálii nebo Španělsku.sorry, zdaleka nectu vsechny diskuze, spis naopak, jen jejich malou cast. IIRC jsi tady kdysi navrhoval umistit uprchlicka centra mimo uzemi EU - ok, kdyz to bude fungovat proc ne, AFAIK by to EU rada takhle udelala v Africe. Jen bych asi prestal zminovat Australii, protoze AFAIK od tohoto modelu usputupuje.
Ten výklad je složitější. Např. právo na azyl neexistuje. Existuje pouze právo požádat o azyl. A my máme právo žádost prozkoumat a azyl udělit nebo neudělit. Dále existuje cosi jako třetí bezpečná země atd. Prostě reálně nemusíme udělit azyl téměř nikomu a nic tím neporušujeme.s tim naprosto souhlasim. Jak jsem psal vyse, me vadi iracionalni diskuze, a diskuze, kde se ze zakonu a faktu vybira jen neco. Takze tady je potreba dodat, ze napr. CR nema Turecko na seznamu bezpecnych zemi, v roce 2015, kdy byla migrace z Tucerka nejvetsi nemela Turecko na seznamu bezpecnych zemi snad zadna zeme EU (pokud takovy seznam vubec mela) a EU jako celek uznalo Turecko jako bezpecnou zemi IIRC teprv loni. Nasledne by slo diskutovat, kdy je mozne/vhodne (z bezpecnostnich nebo humanitarnich (jak to udelala treba Angela)) tyhle zakony porusovat, ale to by byla o dost slozitejsi diskuze, na kterou nemam cas (ostatne, v kontextu jinych diskuzi, co jsem na tema uprchliku vedl, mi docela staci, ze jsem zde nebyl okamzite oznacen za vlastizdradce a celkove ta diskuze mela hlavu a patu (aspon pro me
ETA - těch pár muslimských útoků v EU má co dohánět, tohle ovšem imigranti nebyli.
Všimněte si několika faktů. Seznam končí v roce 2011. Nerozlišuje se závažnost, jsou tam jak útoky s mrtvými, tak akce, při kterých se vůbec nic nestalo (June 23: ETA said it had planted four bombs to roads and railways in the city of Valencia. No bombs were found.). Navíc se ETA před pár týdny odzbrojila.
A třeba v Británii by se museli hodně, hodně snažit aby předehnali IRA.
Opravdu? Pročetla jste ten odkaz aspoň trochu? Pokud vyjdu z vašeho odkazu, tak od roku 2000 zemřelo v UK při islamistických útocích přes 60 lidí, zatímco při útocích IRA ani jeden! IRA je minulost, zatímco islamisté přítomnost a budoucnost. A podívejte se do Francie. Muslimové vedou a to tvoří jen několik procent populace.
Těch pár muslimských cvoků je proti naší nedávné historii slabota.
To velmi nebezpečný argument. Tím by daly omluvit i moc ošklivé věci - např. i vypálení mešity s věřícími. Zahráváte si s ohněm.
...IRA je minulost...
Jak dlouho jste zil v Irske republice nebo Severnim Irsku, ze tohle muzete tvrdit? Nebo si myslite, ze Velkopatecni dohoda vsechno vyresila? Myslite si, ze dneska se lidi z irskych casti Belfastu neboji chodit do unionistickych casti?
Kdyz je pochod Oranzistu, tak jen tak nahodou je tam tolik obrnenych policejnich aut jako by meli policajti prehlidku.
Jenze to co se v Irsku cas od casu stane neni tak medialne atraktivni, tak kdo by se tim zabejval nebo to uvazoval, ze?
Takže jsi přesvědčen, že existuje.
V konečném důsledku to takto funguje. Je to stejné, jako když se člověk rozhoduje, jestli udělat nějakou životní změnu - např. sňatek/rozvod, změna zaměstnání, hypotéka atd. Všechny tyto akce mají spoustu různých faktorů, které je v podstatě nemožné objektivně ohodnotit. Ale nakonec se to stejně zúží na ANO nebo NE.
Když už se bavíme o přínosu - tak máš na mysli přínos pro koho, nebo co?
Pro cílovou zemi, případně pro Evropu jako celek.
Jaký přínos - ekonomický, v kvalitě života, množství konfliktů mezi lidmi, vzdělanosti, přírodě?
Viz výše. Nakonec z toho vypadne buď ano nebo ne. Ale pokud bych měl charakterizovat hlavní priority, tak to je svoboda, prosperita a bezpečnost. To jsou základní hodnoty, kterým migrační vlna nepomáhá.
tak to určitě _do budoucna_ pro Německo bude přínos - jakmile se utečenci vyučí, naučí němčinu a zapojí do ekonomiky
Jaký je plán B pro případ, že to nedopadne podle plánu A?
Ale ten politik (sociální) tady má taky rodinu. Taky tady chce žít v příjemným prostředí a vyrazit se občas kouknout na nezdemolovaný kulturní památky, ke kterým přistěhovalec většinou nemá žádný vztah, nebo si ho teprve buduje.
Jenže politici v takovém prostředí žijí. Bydlí v luxusních čtvrtích s ochrankou, kde na nepřizpůsobivého spoluobčana nenarazíš. Jejich děti chodí do drahých soukromých škol, kde není inkluze atd. Oni jsou spokojení, protože na ně nedopadají důsledky jejich rozhodnutí.
akže nedávná migrační vlna je pro Německo přínosem nebo ne?Ja ti na to rad odpovim, pokud mi odpovis na otazku, jestli byla vlna 12000 migrantu z Recka do Ceskoslovenska prinosem pro Cesko. Proste je to mizerne polozena otazka. Nedela se to kvuli prinosu, ale z humanitarnich duvodu.
Ja ti na to rad odpovim, pokud mi odpovis na otazku, jestli byla vlna 12000 migrantu z Recka do Ceskoslovenska prinosem pro Cesko.
Pokud vím, tak s Řeky žádné velké problémy nebyly. Takže ano, tito lidé pro nás byli přínosem, nebo aspoň nebyli problémem.
Proste je to mizerne polozena otazka. Nedela se to kvuli prinosu, ale z humanitarnich duvodu.
Prioritní je bezpečnost a blahobyt našich občanů. Teprve potom můžeme uvažovat, jestli pomůžeme cizincům a jakým způsobem. V podstatě neexistuje žádný důvod, proč přijímat údajné uprchlíky, kteří nepožádali o azyl v první bezpečné zemi.
Takže ano, tito lidé pro nás byli přínosem, nebo aspoň nebyli problémem.Tady mas odpoved na svoji otazku.
V podstatě neexistuje žádný důvod, proč přijímat údajné uprchlíky, kteří nepožádali o azyl v první bezpečné zemi.Samozrejme, ze existuje, ale ty ho nechces prijmout. Ten duvod je, ze jsme a chceme byt soucasti evropy (EU).
Samozrejme, ze existuje, ale ty ho nechces prijmout. Ten duvod je, ze jsme a chceme byt soucasti evropy (EU).
Jestli chce Německo spáchat sebevraždu, je to jejich věc. Ale nevidím žádný důvod, proč bychom to měli dělat i my.
No a mame to tu zase - chudy Cech doporucuje bohatemu Nemci, jak ma hospodarit.
Absolutně ne. Jen nechci, aby nám Němci zase určovali, co máme dělat. Možná mají Němci pravdu, migranti je obohatí a my budeme jednou litovat, že tady žádné nemáme (osobně tomu nevěřím), ale je to naše země a naše rozhodnutí. Nejsme žádný protektorát.
Nikdy me neprestane fascinovat ten lidsky tribalismus. Me vadi, kdyz mi cizi clovek rika co mam delat a je mi uplne jedno, jestli je to Cech nebo Nemec. Podle tebe je to v jednom pripade magicky spravne a v druhem pripade protektorat. Me uz dost vysira, ze o mne porad nekdo mluvi zajmenem "my" jenom na zaklade toho, kde jsem se narodil.
V České republice rozhodují občané ČR, v Německu němečtí občané atd. To je celé, pořád ještě jsme svrchovaný stát a my (občané ČR) si rozhodneme, jaké bude naše imigrační politika. Němci ať si rozhodnou o své politice, ale do naší jim nic není.
Němci ať si rozhodnou o své politice, ale do naší jim nic není.Tím jsi přesně zopakoval to, vůč čemu se Hans vymezoval. Proč by o mě měli rozhodovat nějací Češi?
Proč by o mě měli rozhodovat nějací Češi?
Protože nežiješ na pustém ostrově, ale v ČR společně s dalšími 10 miliony lidí.
Já se ptal na lidi, ne na stát.
Stát je tvořen lidmi.
. Ale když už jsme u toho - tak proč by měl ten stát být určen tak, jak aktuáklně je?
Protože snahy o změnu státu často vedou k válce a jiným ošklivým věcem.
Proč oprávněnost kecat někomu do života má končit s hranicemi státu, když vzájemný vliv na život s těmito hranicemi nekončí?Protože většina si to tak přeje / historicky přála. Stát je výslednice vůle lidí, kteří ho tvořili a tvoří. Nemá smysl se hádat o principu, ten se ti klidně může zdát blbě, ale to na tom nic nemění. Pokud chceš něco změnit, musíš změnit myšlení lidí, ne se hádat s principem. Zkus ostatní přesvědčit, proč by to tak podle tebe bylo lepší, ne jen pro tebe, ale i pro všechny ostatní.
Já chtěl z Randyho dostat trochu hlubší odpověď na otázku proč nám Němci nemají co kecat do života, než něco ve stylu "tak to prostě je" a "protože zákony".Přišlo mi právě, že chceš odpověď, která bude podložená něčím jiným, než že většina si to tak prostě přeje, třeba něčím logickým. Přitom to že to tak lidi chtěj je zcela validní důvod aby to tak bylo.
Asi to bude v určitých kruzích nepopulární, ale osobně mám menší strach z toho, co si na mne vymyslí v Bruselu, než z toho, co si na mne vymyslí v Praze. A obávám se, že od podzimu bude ještě hůř.
Teď jsem třeba cestou do práce slyšel v rádiu, že ministerstvo vnitra uvažuje o znovuzavedení branné výchovy do škol, přičemž jedním z cílů má být i "výchova k vlastenectví". Bohužel za tou frází nějak nedokážu nevidět tlupy zdivočelých bosolebců, jak (mnozí ozdobeni symboly historicky spojenými s nacistickým Německem) vyřvávají "Čechy Čechům", mávajíce (zatím) baseballkami. Nebo scénu z jednoho z letošních dílů Ano, šéfe, jak tam majitel hospody pořádal jakousi akci "proti islamizaci", kde postupně několik lidí zopakovalo do kamery frázi "My tady máme všichni stejnej názor." Ze podobných uskupení, kde mají automaticky "všichni stejnej názor" mám husí kůži.
Možná se na to dívám jinak i proto, že pracuji ve svým způsobem německé firmě aktuálně patřící do holdingu se sídlem v UK a mým bezprostředním nadřízeným je Němec. Svět se ale prostě mění. Není to zase až tak dávno, co bylo obvyklé, že se člověk za celý svůj život nedostal dál než 20-30 km od svého domova. Dnes už je normální, že je ten akční rádius mnohem větší a člověk potkává mnohem víc lidí z "cizích krajů", dnes už naštěstí ty "cizí kraje" zahrnují i ty opravdu cizí, ne jen jiné části našeho státu. My jsme v tom ale pořád hodně pozadu, třeba v roce 2015 na otázku, zda osobně znají nějakého cizince, odpovědělo kladně jen asi 40 procent respondentů (např. tady - ten článek je zajímavý celý, ale obávám se, že situace u nás se od té doby pod vlivem mediální a "virální" masáže dost zhoršila). Možná právě proto se u nás xenofobii tak daří, přestože tu nemáme žádné výraznější problémy, kterými by to šlo vysvětlit. Prostě máme rádi svůj malý dvoreček a bojíme se na tom cokoli změnit (tedy aspoň většina).
Rekne se vlastenectvi a tobe naskoci hololebci.
Ne "vlastenectví" ale "výchova k vlastenectví", to je velký rozdíl. Navíc organizovaná a shora nařízená. Nemám nic proti lidem, kteří se třeba rozhodnou dělat honorárního konzula nebo provozovat české kulturní centrum, nebo třeba obětují dovolenou na to, aby podpořili nároďák na mistrovství světa nebo ve finále Fed Cupu. Ale nalévat "vlastenectví" dětem do hlaviček ve školách (nebo kdekoli jinde), to mi prostě smrdí. Zvlášť když zrovna mezi potenciálními učiteli branné výchovy není úplně absurdní očekávat netriviální výskyt sympatizantů hnutí, která si pletou lásku ke své vlasti s nenávistí k těm ostatním.
opravdu velky kus prace na tobe odvedli, klobouk dolu
Kdo jsou vlastně pořád ti tajemní oni, kteří podle vás tak úspěšně manipulují mým myšlením? Opravdu si nedokážete představit, že bych si na něco dokázal udělat svůj vlastní názor (třeba i odlišný od toho vašeho)?
jestli neco takoveho zavedou, vyfasuji to stavajici ucitele, pravdepodobne ti v dane chvili nejmene zatizeni, takovi "obcankari"
Vzhledem k tomu, že to má být v rámci předmětu "branná výchova", ne "občanská nauka", tak bych to viděl spíš na tělocvikáře. Husí kůže mi naskakuje právě z toho, že místo aby taková "výchova" (viz příspěvek kolegy - co si pod tím vlastně představit, jak se učí vlastenectví?) byla součástí občaské nauky nebo základů společenských věd nebo jak se to jmenuje, je tu plán spojit to s brannou výchovou s cílem "připravit žáky na stav ohrožení státu". To je zatraceně nebezpečná kombinace. Nevím jak vy, ale já kombinaci branné výchovy s politickou nalejvárnou už zažil, a vůbec se mi po tom nestýská.
Vcetne tech, ktere povazujeme za vzor demokracie.My někoho považujeme za vzor demokracie? Tohle mě baví už delší dobu. Vždycky někdo přijde s tím, že máme vzory demokracie a že jsou špatné. Přijde mi to jako by někdo vešel do plné hospody a postavil do prostředk sud piva. Následně by všem okolo zapáleně vysvětlil, že to pivo v tom sudu je hrozně hnusný a demostrativně ho zase odnesl.
Rekne se vlastenectvi a tobe naskoci hololebci. Klobouk dolu a uznanci vymyvacum.LOL ... ano, ruzni populiste a nacionalisticti demogogove v tomto odvadi bohuzel dobrou praci, kdyz soustavne zamenuji vlastenectvi (patriotismus) s nacionalizmem, takze neni divu, ze pri zmince o vlastenectvi se me take (minimalne podvedome) vybavi to same. A co jsem procelt par prispevku nize, tak ty si to asi pletes taky (soude treba podle toho udajneho tlaku na "nevlastenectvi" - nic takoveho jsem nepozoruju, jen tlak na "nenacionalizmus" nebo ze jsi Cech jen z poloviny), takze pogratuluj i sam sobe a laskave priste nebud prekvapeny, ze az budes nekde mluvit o vlastenectvi, tak se ti dostane odpovedi, jako nacionalistovi, ne jako vlastenci...
Ze podobných uskupení, kde mají automaticky "všichni stejnej názor" mám husí kůži.
Co je divného na tom, že členové určitého sdružení mají stejný názor? Lidé se přece sdružují na základě stejných zájmů. Asi nikoho nepřekvapí, že členové spolku na ochranu přírody mají stejné názory, tak proč by to měl být problém v tomto případě?
Možná právě proto se u nás xenofobii tak daří, přestože tu nemáme žádné výraznější problémy, kterými by to šlo vysvětlit.
Takže si máme ty problémy, které vidíme na Západě, zavléct i k nám a teprve poté můžeme zaujmout postoj? Platí to také pro nacismus?
Co je divného na tom, že členové určitého sdružení mají stejný názor? Lidé se přece sdružují na základě stejných zájmů.
…jako třeba tady. A máte pocit, že tu mají "všichni stejnej názor" (i když si odmyslíme politiku a omezíme se jen na IT témata)? Já moc ne.
Asi nikoho nepřekvapí, že členové spolku na ochranu přírody mají stejné názory
Mne by to překvapilo. Členem žádného spolku na ochrany přírody jsem sice nebyl, ale vzhledem k tomu, že v těch, ve kterých jsem byl, členové ani zdaleka stejné názory neměli, nevidím důvod, proč by tomu u ochránců přírody mělo být jinak.
Ona vůbec idea sdružování na základě stejných názorů je IMHO dost nešťastná. Do určité míry se to děje na sociálních sítích, kde si lidé podvědomě vybírají příspěvky těch, s kým souhlasí, a vyhýbají se těm, se kterými nesouhlasí. Výsledkem jsou informační bubliny, kde se taková enkláva vzájemně utvrzuje v tom jediném správném názoru, až nabydou přesvědčení, že všichni kromě pár exotů si myslí to co oni. A pak se po volbách strašně diví.
Takže si máme ty problémy, které vidíme na Západě, zavléct i k nám a teprve poté můžeme zaujmout postoj?
Zásadní problém vidím v tom, že podle všeho u nás ty "problémy, které vidíme za Západě" vidíme (tedy většina (nebo aspoň ta nejhlasitější část) populace) mnohem kritičtěji než lidé na tom západě, přestože jich se týkají. Nepřijde vám to ani trochu podezřelé, nebylo by snad logičtější, kdyby tomu bylo naopak?
Členem žádného spolku na ochrany přírody jsem sice nebyl, ale vzhledem k tomu, že v těch, ve kterých jsem byl, členové ani zdaleka stejné názory neměli, nevidím důvod, proč by tomu u ochránců přírody mělo být jinak.
Základní názor, že příroda se musí chránit, budou mít stejný. V ostatních věcech se samozřejmě můžou lišit.
Zásadní problém vidím v tom, že podle všeho u nás ty "problémy, které vidíme za Západě" vidíme (tedy většina (nebo aspoň ta nejhlasitější část) populace) mnohem kritičtěji než lidé na tom západě, přestože jich se týkají. Nepřijde vám to ani trochu podezřelé, nebylo by snad logičtější, kdyby tomu bylo naopak?
Co třeba politická korektnost? Desítky let vymývání mozků, jak jsou všichni šťastní v multikulturní společnosti? My si pořád ještě pamatujeme, jak funguje totalitní systém a nedáme se opít rohlíkem. Ulice plné vojáků, polistů a dlouhodobý výjimečný stav mají ve Francii, ne v ČR. Jestli to Francouzům zase tolik nevadí, je to jejich věc. Ale my to tady nechceme.
Základní názor, že příroda se musí chránit, budou mít stejný.
Opět použiju příměr se zdejším webem. Máte tu široké spektrum názorů od hard core GPL zealotů přes více či méně liberální oportunisty až po lidi, kteří s closed source nemají vůbec žádný problém. Nevidím důvod, proč by to u ochránců přírody mělo být zásadně jinak.
Co třeba politická korektnost? Desítky let vymývání mozků, jak jsou všichni šťastní v multikulturní společnosti?
Kdesi jsem narazil na vysvětlení, proč jsou tyhle věci u nás (a v postsocialistickém bloku obecně) vnímány jako strašný problém a "vymývání mozků", zatímco v západním světě je to spíš záležitost silně konzervativních kruhů tesknících po Starých Dobrých Časech (k nimž ale samozřejmě jako protipól existují i extrémní názory opačného směru). Jde o to, že posun ve vnímání společnosti, ať už šlo o práva žen, jiných ras, národnostních menšin nebo třeba sexuálních menšin, je pozvolný proces trvající přinejmenším desítky let. A zatímco na západě ten proces desítky let pokračoval, u nás jsme měli úplně jiné problémy, takže po roce 1989 jsme najednou byli konfrontováni s tím, že západní Evropa je v těchto otázkách už někde úplně jinde. Je pak celkem pochopitelné, že snaha o rychlou synchronizaci způsobila řadě lidí šok a vyvolala odpor a řeči o "vymývání mozků".
Opět použiju příměr se zdejším webem. Máte tu široké spektrum názorů od hard core GPL zealotů přes více či méně liberální oportunisty až po lidi, kteří s closed source nemají vůbec žádný problém. Nevidím důvod, proč by to u ochránců přírody mělo být zásadně jinak.
V té hospodě, kde všichni údajně mají stejný názor, to může být podobné. Oni se v zásadě shodují, že migranty nechtějí. Ovšem kdybychom šli trochu do hloubky, tak bychom nejspíš narazili na rozdíly. Někdo by migrantům potápěl lodě, jiný by potápěl lodě i s migranty atd.
A zatímco na západě ten proces desítky let pokračoval, u nás jsme měli úplně jiné problémy, takže po roce 1989 jsme najednou byli konfrontováni s tím, že západní Evropa je v těchto otázkách už někde úplně jinde.
A proto tam mají výjimečný stav a ozbrojence v ulicích. To je ten posun? Tam máme směřovat? Děkuji, nechci.
V té hospodě, kde všichni údajně mají stejný názor, to může být podobné. Oni se v zásadě shodují, že migranty nechtějí. Ovšem kdybychom šli trochu do hloubky, tak bychom nejspíš narazili na rozdíly. Někdo by migrantům potápěl lodě, jiný by potápěl lodě i s migranty atd.
Pořád mi tu nějak chybí ta unisono deklarace "my tady máme všichni stejnej názor". Tedy obrazně řečeno, ve skutečnosti mi tu nic takového samozřejmě nechybí.
A zatímco na západě ten proces desítky let pokračoval, u nás jsme měli úplně jiné problémy, takže po roce 1989 jsme najednou byli konfrontováni s tím, že západní Evropa je v těchto otázkách už někde úplně jinde.A proto tam mají výjimečný stav a ozbrojence v ulicích. To je ten posun? Tam máme směřovat? Děkuji, nechci.
Zajímavě žonglujete s tématy… Část mého příspěvku, kterou jste ocitoval, byla reakcí na vaši tezi "Co třeba politická korektnost? Desítky let vymývání mozků, jak jsou všichni šťastní v multikulturní společnosti?" Nebo snad mají "ozbrojence v ulicích a výjimečný stav" kvůli politické korektnosti a tomu, čemu vy říkáte "vymývání mozků"?
Nebo snad mají "ozbrojence v ulicích a výjimečný stav" kvůli politické korektnosti a tomu, čemu vy říkáte "vymývání mozků"?
Přesně tak. Dlouhá desetiletí se o určitých věcech nemluvilo. Pokud někdo poukázal na to, že muslimská imigrace přináší problémy, byl označen za xenofoba a nácka.
Je pak celkem pochopitelné, že snaha o rychlou synchronizaci způsobila řadě lidí šok a vyvolala odpor a řeči o "vymývání mozků".[jen jdu okolo] A teď ta představa jak budou reagovat imigranti :-/
Teď jsem třeba cestou do práce slyšel v rádiu, že ministerstvo vnitra uvažuje o znovuzavedení branné výchovy do škol, přičemž jedním z cílů má být i "výchova k vlastenectví".To mi připomíná rozhovor, kde se snažil Martin Veselovský dostat z Aleny Vitáskové vysvětlení, co jsou to ty kroky k obnově vlasteneckého smýšlení a národní hrdosti z volebního programu Úsvitu. Začátek v čase 20:34.
MV: Jak to chcete ve školách učit, milovat svojí vlast? (chvíli pauza) AV: Vy nemáte rád Česko?!?Ta intonace, ten pohled při tom na MV, prostě výborné.
Jak to chcete jinak řešit? Měli bychom my (občané ČR) mít právo rozhodovat o rakouských zákonech? Nebo Slováci o ukrajinských? Nebo naopak?Tak koncept federativní republiky zřejmě některým větším státům funguje velmi dobře...
Proč oprávněnost kecat někomu do života má končit s hranicemi státu, když vzájemný vliv na život s těmito hranicemi nekončí?
Co lepšího navrhujete? Že my bychom nařizovali Brazilcům, jak zacházet s deštnými pralesy a oni nám, jestli máme v zimě solit silnice?
Napadají mě historické důvody, ale to je trochu málo, ne?A ted myslis Rakousko-Uhersko nebo Svatou Risi Rimskou?
Meli bychom se inspirovat temi, kteri to delaji dobre (a tedy jsou na tom dobre). Ze jsou to zrovna Nemci nebo jiny narod by melo byt irelevantni.
Myslíte, že Němci jsou na tom dobře díky masové imigraci? Není možné, že jsou na tom dobře navzdory imigraci? Není možné, že po WWII byla pro Německo imigrace přínosem (řešila nedostatek pracovní síly), zatímco dnes to už tak být nemusí?
Randy vlastne rika, ze jako Cech ma pravo byt iracionalni.. Ano, to ma, ale nic to nemeni na tom, ze je to hloupost.
To je věc názoru. Já jsem zase přesvědčen, že se iracionálně chovají Němci. Časem uvidíme, kdo měl pravdu. A abychom si to ujasnili - tvrdíte tedy, že německé chování v roce 2015 bylo racionální rozhodnutí (tj. Německo na tom bude profitovat), nebo to vlastně bude spíš problém, ale bylo to nutné udělat z humanitárních důvodů?
A abychom si to ujasnili - tvrdíte tedy, že německé chování v roce 2015 bylo racionální rozhodnutí (tj. Německo na tom bude profitovat), nebo to vlastně bude spíš problém, ale bylo to nutné udělat z humanitárních důvodů?Uz jsem ti vickrat psal, ze se to dela z humanitarnich duvodu a otazka racionality je nepodstatna. Ale ano, myslim, ze spolecnosti otevrene vuci imigrantum na tom v dlouhodobe perspektive profituji. Je to jeden z nejjednodussich a nejlevnejsich zpusobu, jak rozsirit svuj kulturni vliv v zahranici. Ale taky chapu, ze treba xenofob, pro ktereho treba potomek Vietnamce narozeny v Cesku neni Cech, to muze videt jinak.
Uz jsem ti vickrat psal, ze se to dela z humanitarnich duvodu a otazka racionality je nepodstatna.
Takže postoj V4 včetně ČR (nepřijímat migranty) je racionální nebo iracionální?
Ale ano, myslim, ze spolecnosti otevrene vuci imigrantum na tom v dlouhodobe perspektive profituji.
Výjimečný stav ve Francii je jeden z indikátorů toho profitu?
Je to jeden z nejjednodussich a nejlevnejsich zpusobu, jak rozsirit svuj kulturni vliv v zahranici.
K čemu je to konkrétně dobré?
Ale ano, myslim, ze spolecnosti otevrene vuci imigrantum na tom v dlouhodobe perspektive profituji.
Ještě bych to upřesnil. Ve Francii budují multikulti společnost už přes 50 let. V jaké fázi se nyní nacházejí? Profit to asi není, že? Jak byste to pojmenoval? Drobné počáteční potíže? A kdy vidíte, že přijde ten profit?
Co když je problém spíš v rozdílné mentalitě a (ne)fungování státní správy než v obecné mantře "multikulti je zlo a nemůže fungovat"?
Možné to je. V Německu jsou na tom líp, ale pochybuji, že z migrantů profitují. To by nám je nevnucovali Ale v každém případě opakuji, že nejdřív musíme vylepšit státní správu a teprve potom někoho přijímat. Je to jako v jiných oborech - nejdřív vyvinu produkt a teprve potom ho prodávám. Opačný postup skončí katastrofou.
V Německu jsou na tom líp, ale pochybuji, že z migrantů profitují. To by nám je nevnucovaliMůžeš to vnucování něčím doložit? Občas někde čtu analogie, jak si někdo zve hosty a pak se je snaží nacpat k sousedům, ale nevím z čeho to pramení. Možná mi něco uniklo, ale nejsem si vědom toho, že by Německo chtělo přerozdělovat žadatele o azyl, kteří do něj přišli před uzavřením Balkánské migrační trasy respektive uzavřením dohody s Tureckem. To je nějaká obsese, že se neustále vracíš k tomu, že aby byl udělen někomu azyl, tak z toho musí být profit?
Můžeš to vnucování něčím doložit? Občas někde čtu analogie, jak si někdo zve hosty a pak se je snaží nacpat k sousedům, ale nevím z čeho to pramení. Možná mi něco uniklo, ale nejsem si vědom toho, že by Německo chtělo přerozdělovat žadatele o azyl, kteří do něj přišli před uzavřením Balkánské migrační trasy respektive uzavřením dohody s Tureckem.
To je nějaká obsese, že se neustále vracíš k tomu, že aby byl udělen někomu azyl, tak z toho musí být profit?
Jen si chci ujasnit fakta. Jsou migranti pro Evropu prospěšní nebo ne?
Jen si chci ujasnit fakta. Jsou migranti pro Evropu prospěšní nebo ne?Tohle bude obtížné objektivně posoudit, protože kvůli korektnosti žádný stát neřekne "lidé národnosti XYZ během uplynulých 10 let odvedli ABC na daních, ale vybrali DEF na dávkách, nákladech na věznění atp.". Hlavně je nutné oddělit migranty, co jdou za lépe placenou prací, a migranty, co jdou za vyššími dávkami. Ti z druhé skupiny se u nás obecně nevyskytují.
Ne, tam se nikde nepíše o tom, že by se měli přesidlovat žadatelé o azyl, které si Německo dobrovolně k sobě vzalo.
Že většina EU krom V4 a Rumunska vidí nutnost v revizi systému, kdy prakticky při totožných podmínkách pro udělení azylu nese to břímě jen 5 zemí na okraji, není to, na co jsem se ptal.
Jen si chci ujasnit fakta. Jsou migranti pro Evropu prospěšní nebo ne?
Očekával bych že ano, když nám to stojí za to řešit nějaké zaměstnanecké karty a centrální evidence volných pracovních míst obsaditelných držiteli zaměstnanecké karty.
Pokud máš na mysli pouze žadatele o azyl, tak nevím. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel. Stejně jako jsem neměl potřebu dohledávat, kolik stát investuje například do domovů důchodců a LDN, anebo jsem nedumal, kolik by se ušetřilo prostředků, kdyby se postižení novorozenci házeli rovnou ze skály.
Ne, tam se nikde nepíše o tom, že by se měli přesidlovat žadatelé o azyl, které si Německo dobrovolně k sobě vzalo.
Těžko říct, co přesně se skrývá třeba pod výrazem: Jsem hluboce přesvědčena, že Evropa potřebuje nejen selektivní přemístění migrantů, ale také trvalý mechanismus pro přerozdělování uprchlíků mezi členskými státy. A hlavně Německo otevřelo stavidla, čímž povzbudilo další statisíce migrantů, tak ať si to pěkně vyžerou sami.
Stejně jako jsem neměl potřebu dohledávat, kolik stát investuje například do domovů důchodců a LDN, anebo jsem nedumal, kolik by se ušetřilo prostředků, kdyby se postižení novorozenci házeli rovnou ze skály.
To jsou dvě různé věci. Stát si zřizujeme mj. proto, aby nám poskytnul nějaké služby. Tedy aby se postaral také o důchodce a postižené novorozence. Na to platíme nemalé daně, ale nemám s tím problém. Ale rozhodně tady náš stát není od toho, aby se staral o občany jiných států, kteří nám ještě ke všemu přinesou kriminalitu a další problémy.
Těžko říct, co přesně se skrývá třeba pod výrazem: Jsem hluboce přesvědčena, že Evropa potřebuje nejen selektivní přemístění migrantů, ale také trvalý mechanismus pro přerozdělování uprchlíků mezi členskými státy.Co je na tom těžkého? Prostě se ukázalo, že Dublinské dohody v současné podobě mohou být logické a dobré řešení jen do určitého množstí žadatelů. Při krizi naopak dojde k paralyzování hraničních států. Snad tady všichni chápeme, co to je bottleneck a load balancing.
A hlavně Německo otevřelo stavidla, čímž povzbudilo další statisíce migrantů, tak ať si to pěkně vyžerou sami.No pointa ale je, že kdyby to Němci neudělali, tak si to vyžere Řecko a kaskáda států za ním podle toho, jak rychle by byli schopni zavírat hranice. Já osobně vidím třeba celkem pozitivně to, že více jak polovinu té migrační vlny absorbovala hospodářsky nejsilnější země a troufnul bych si tvrdit, že kvůli svému pověstnému smyslu pro organizaci a preciznost, i nejvíce vhodná to ve výsledku co nejlépe ustát. Ale ono ne. Bůů, fůůj, Německo, měli jste nechat to krachující Řecko, které si ani nedokáže oplotit pobřeží a ostrovy, ať se v tom pořádně vykoupe samo. Je jasné, že krok Německa byl pochopen jako pozvánka a zvýšil zájem vydat se do Evropy, ale když se podívám na graf počtu příchozích a vím, že Němci to otevřeli 4. října, tak se mi zdá značně přehnané odhadovat statisíce.
To jsou dvě různé věci. Stát si zřizujeme mj. proto, aby nám poskytnul nějaké služby. Tedy aby se postaral také o důchodce a postižené novorozence. Na to platíme nemalé daně, ale nemám s tím problém. Ale rozhodně tady náš stát není od toho, aby se staral o občany jiných států, kteří nám ještě ke všemu přinesou kriminalitu a další problémy.A já plně respektuji tvé právo jít to tam na podzim hodit straně, která nás vyvede ven z EU, vypoví Úmluvu o právním postavení uprchlíků a udělá z nás další Bělorusko nebo Ukrajinu.
Prostě se ukázalo, že Dublinské dohody v současné podobě mohou být logické a dobré řešení jen do určitého množstí žadatelů.
Problém, že v Evropě není konečné množství migrantů, které si jednotlivé státy rozeberou a tím to skončí. Za nimi přijdou další a další.
No pointa ale je, že kdyby to Němci neudělali, tak si to vyžere Řecko a kaskáda států za ním podle toho, jak rychle by byli schopni zavírat hranice.
Což se v podstatě stalo v roce 2016.
A já plně respektuji tvé právo jít to tam na podzim hodit straně, která nás vyvede ven z EU, vypoví Úmluvu o právním postavení uprchlíků a udělá z nás další Bělorusko nebo Ukrajinu.
Ale no tak. Zatím není třeba dělat takové velké kroky, stačí trochu švejkovat a musím uznat, že to naše vláda dělá dobře. Zatím jsme přerozdělili celých 12 uprchlíků a to je myslím ta správná cesta, jak problém řešit. Kdyby tlak zesílil a museli jsem jich přijmout víc, doporučil bych např. vybudování uprchlických zařízení poblíž hranic se SRN.
Problém, že v Evropě není konečné množství migrantů, které si jednotlivé státy rozeberou a tím to skončí. Za nimi přijdou další a další.To budou. Evropa bude tak jako tak prijmat 1-2 miliony lidi rocne po dobu 20-30 pristich let jen ke zmirneni demografickeho propadu.
To budou. Evropa bude tak jako tak prijmat 1-2 miliony lidi rocne po dobu 20-30 pristich let jen ke zmirneni demografickeho propadu.
Perfektní ukázka nedostatečného myšlení. Jestliže chceme vyrovnat demografický propad, nestačí pouze přijmout mladé lidi. Musíme zajistit, aby tito mladí imigranti také pracovali. Mladí "celoživotní důchodci" problém nejen neřeší, ale dokonce zhoršují. Podívejte se do Francie - demograficky na tom není úplně špatně, ale to nestačí. Nezaměstnanost se pohybuje okolo 10%, u mladých lidí je to ale 25%. Myslíte, že přijetím dalších mladých lidí se situace zlepší?
Perfektní ukázka nedostatečného myšlení. Jestliže chceme vyrovnat demografický propad, nestačí pouze přijmout mladé lidi.Implikujete veci ktere jsem nerekl. Pokuze jsem konstatoval fakt, ze Evropa bude prijmat v budoucnu nadale velke mnozstvi imigrantu z venci. To na zaklade jakeho klice a odkud je jina vec.
Podívejte se do Francie - demograficky na tom není úplně špatně, ale to nestačí.Francii drzi demograficky nad vodou prave imigranti s vyssi porodnosti.
Nezaměstnanost se pohybuje okolo 10%, u mladých lidí je to ale 25%.To je predevism otazkou socialni a hospodarske politiky. Britanie ma vetsi podil imigrantu v populaci nez Francie a vyrazne mensi nezamestnanost, podobne treba Nemecko.
Musíme zajistit, aby tito mladí imigranti také pracovali.Jakou práci od nich potřebujeme?
To by me zajimalo, jake mnozstvi tech "hodnot" teda potrebujeme vytvaret, kdyz produktivita prace se s vyvojem technologii neustale zvysuje, ale pracovni doba zustava prakticky stejna.
Spíš je otázka, proč tedy potřebujeme imigranty k zmírnění demografického propadu. Vždy jsem myslel, že primárně potřebujeme omladit populaci, aby mladí vydělávali na důchody, případně aby pokryli nedostatek pracovní síly obecně. Pokud je nepotřebujeme na práci, třeba kvůli robotizaci, tak k čemu vlastně?
Jestli můžu, tak to tady doporučuju převratit na socialistickou džamáhíríju se sloganem „Tahle země není pro stařeny…“ a „S mladými socialisty vstříce světlým (mladým!) zítřkům!“ a povinně každého občana těsně před důchodovým věkem:
zakonzerovované Japonsko(https://www.youtube.com/watch?v=QH-kNnq7mFM)
Dal by někdo nějaké TL;DR (resp. TL;DW), o co tam jde?zakonzerovované Japonsko(https://www.youtube.com/watch?v=QH-kNnq7mFM)
V jiném dokumentu:
byla na konci řeč o tom že v podstatě někdy od první světové války až do teď tam nezažili socialismus a vůbec si něco takového nedovedli představit. Až nyní jeho kouzlo začínají objevovat (podobně jako v Řecku a jiných jižních státech Evropy). Nevědí do čeho jdou
Nic netrvá věčně. Ani kapitalistický růst nebude.To snad ani nikdo nikdy netvrdil, ne? I učitelka základní ekonomie, kterou jsme měli na střední, tvrdila, že růst přichází v cyklech následovaných depresí.
A proč ČR, která naopak nemá moc imigrantů, se naopak z krize dostala?Záleží, kolik je podle tebe moc. Ročně to vychází na desetitisíce lidí. [ČTU], [MVČR] Což je víc než to Řecko a v přepočtu na obyvatele i více než Itálie. [OECD]
Vůbec si o tobě nemyslím, že bys byl hloupý, takže nechápu smysl toho, že úmyslně zase mícháš dohromady žadatele o azyl s řízenou migrací pracovních sil.
Vždyť ono to tak v praxi chodí. Potenciální migrant to nejdřív zkusí legální cestou (pracovní, studijní, turistické či jiné vízum) a když to nevyjde, tak to vezme přes azyl. A z druhé strany - úspěšní žadatelé o azyl mohou pracovat, takže se z nich vlastně stávají gastarbeitři. Ale nechme to stranou a soustřeďme se na podstatu problému - v některých zemích EU (Řecko, Itálie, Španělsko, Francie) je poměrně vysoká nezaměstnanost (okolo 10 % celkově, u mladých lidí 25 % nebo i výrazně víc) a růst HDP je malý, pokud vůbec nějaký. Opravdu se tato situace dá vyřešit imigrací, klidně i řízenou?
Vždyť ono to tak v praxi chodí. Potenciální migrant to nejdřív zkusí legální cestou (pracovní, studijní, turistické či jiné vízum) a když to nevyjde, tak to vezme přes azyl. A z druhé strany - úspěšní žadatelé o azyl mohou pracovat, takže se z nich vlastně stávají gastarbeitři.[citation needed] Ne, opravdu by mě zajímala nějaká statistika, kolik například Ukrajinců, co nedostali v ČR pracovní povolení, žádalo o azyl. A naopak kolik Syřanů/Afgánců/Iráčanů žádalo před azylem první o nějaké zmíněné vízum.
Ale nechme to stranou a soustřeďme se na podstatu problému - v některých zemích EU (Řecko, Itálie, Španělsko, Francie) je poměrně vysoká nezaměstnanost (okolo 10 % celkově, u mladých lidí 25 % nebo i výrazně víc) a růst HDP je malý, pokud vůbec nějaký. Opravdu se tato situace dá vyřešit imigrací, klidně i řízenou?Jen bych shrnul toto podvlákno a na co jsem reagoval:
Grunt: Potřebuješ imigranty k vyrovnání ekonomické deprese. Ty: Do ČR imigrace není a krizi překonala. Já: Není pravda, že do ČR není imigrace.Já nesouhlasím ani s Gruntem, když to formuluje takto obecně. Prostě záleží na konkrétní demografické a hospodářské situaci. Někdy imigrace pomoct může, někdy je zase kontraproduktivní - například při té vysoké nezaměstnanosti, jak píšeš.
Ne, opravdu by mě zajímala nějaká statistika, kolik například Ukrajinců, co nedostali v ČR pracovní povolení, žádalo o azyl.
Statistika asi není, ale vzhledem k systému Visapoint mnoho Ukrajinců ani nedostalo možnost o vízum požádat, natož aby ho dostali. Tak to řeší jinak, takže se to těžko vyhodnotí.
A naopak kolik Syřanů/Afgánců/Iráčanů žádalo před azylem první o nějaké zmíněné vízum.
Opět přiznám, že nevím, ale logika je jasná. Cesta do Evropy s pašeráky stojí tisíce dolarů, je dlouhá, nebezpečná a s nejistým výsledkem. Kdyby bylo možné dostat vízum, tak si za stejnou částku (nebo i levněji) koupí letenku.
Já nesouhlasím ani s Gruntem, když to formuluje takto obecně. Prostě záleží na konkrétní demografické a hospodářské situaci. Někdy imigrace pomoct může, někdy je zase kontraproduktivní - například při té vysoké nezaměstnanosti, jak píšeš.
Přesně tak. Když je v dané zemi nedostatek pracovních sil, gastarbeitři můžou pomoct. Ale nějak nevidím způsob, jak imigranti pozvednou ekonomiku v krizi a s vysokou nezaměstnaností. Teoreticky by příliv vzdělaných, podnikavých a solventních lidí mohl ekonomiku nakopnout, ale proč by se takoví lidé stěhovali do státu v krizi?
Statistiky o migraci má MVČR tady. V roce 2014 u nás legálně pobývalo 104 388 Ukrajinců, krátkodobé vízum v tom roce dostalo 58 040 (z 59 870 žádostí) a dlouhodobé 1064 (z 1607). Ukrajinců neoprávněných k pobytu policie zajistila 1020, vyhoštěných jich bylo 815 (správní vyhoštění) + 171 (trest vyhoštění). Žadatelů o azyl bylo 515 a jen 25 bylo vyhověno. Tolik tedy nějaká čísla k "Potenciální migrant to nejdřív zkusí legální cestou (pracovní, studijní, turistické či jiné vízum) a když to nevyjde, tak to vezme přes azyl".
Vzhledem k tomu, že Polsko vydává pracovní víza pro Ukrajince po statisících, tak tato statistika nemá vypovídací hodnotu. Ukrajinec by chtěl do ČR, ale přes Visapoint se nejspíš nedostane ani k pohovoru. Tak jde do Polska, kde s vízem není problém. Proto není třeba žádat o azyl.
své problémy řešit imigrací?Budou-li mít problém že jim ekonomika začne mrzout, protože prostě nebude dostatek pracovní síly (mladí se nebudou množit), ano mohla by touhle migrací svou problémovou situaci řešit. Dodám že pro imigranty z Turecka ovšem není Řecko cílová země, ale jde o zemi tranzitní, takže tam toho stejně moc migranti nepořeší…
Budou-li mít problém že jim ekonomika začne mrzout, protože prostě nebude dostatek pracovní síly (mladí se nebudou množit), ano mohla by touhle migrací svou problémovou situaci řešit.
Ale to není současná situace, že ne? Aktuální problém zemí jako je Řecko, Itálie nebo Španělsko není nedostatek pracovní síly ani mladých lidí, je to tak? Nebo tam platí nějaké alternativní fyzikální zákony, takže jim chybí mladá pracovní síla a zároveň jsou desítky procent mladých lidí bez práce?
Nejspíš chybí pracovní síla a zároveň je tam spousta nezaměstnaných a nezaměstnatelných. :D
To sice také může nastat, ale potom je otázka, jestli imigranti spadnou do kategorie "pracovní síla" nebo "nezaměstnaný a nezaměstnatelný". Nemluvě o tom, že před importem migrantů bych dal přednost transformaci domácích nezaměstnaných do zaměstnaných. Protože důchodový systém nezachráníme tím, že kromě starobních důchodců budeme živit i ty celoživotní.
bych dal přednost transformaci domácích nezaměstnaných do zaměstnanýchSměle do toho pokud je to tak jednoduché.
Problém, že v Evropě není konečné množství migrantů, které si jednotlivé státy rozeberou a tím to skončí. Za nimi přijdou další a další.Řešením toho problému ale není trvání na současné podobě Dublinských dohod, ty jsou mechanismem proti asylum shopping, nijak neřeší kritéria pro udělování azylu a nekorigují počty možných žadatelů.
Což se v podstatě stalo v roce 2016.Ano, zajisté, výsledek by byl naprosto stejný. Plus mínus zanedbatelný milion lidí, kteří by tou dobou nebyli v Německu, ale roztahaní napříč všemi těmi státy od Řecka až po Maďarsko/Rakousko a všichni by se dohadovali, kdo se o ně postará.
Ale no tak. Zatím není třeba dělat takové velké kroky, stačí trochu švejkovat a musím uznat, že to naše vláda dělá dobře. Zatím jsme přerozdělili celých 12 uprchlíků a to je myslím ta správná cesta, jak problém řešit. Kdyby tlak zesílil a museli jsem jich přijmout víc, doporučil bych např. vybudování uprchlických zařízení poblíž hranic se SRN.To snad nemá cenu ani komentovat. Pak to u nás nemá takhle vypadat.
To snad nemá cenu ani komentovat. Pak to u nás nemá takhle vypadat.
Ano, vypadá to u nás opravdu hrozně. Nemáme výjimečný stav, ozbrojence v ulicích, teroristické útoky ani muslimská ghetta. A v tom švejkování nejsme sami - po roce a půl se z plánových 160k lidí zatím přerozdělilo celých 13 tisíc..
ozbrojence v ulicíchOzbrojence v ulicích máme. Alespoň v Praze vídám každý den policajty se samopalama na normálních obchůzkách.
se samopalama?
Při krizi naopak dojde k paralyzování hraničních států.Ano, proto je nutné jim maximálně pomáhat. Distribuovat problém je nesmysl.
No pointa ale je, že kdyby to Němci neudělali, tak si to vyžere Řecko a kaskáda států za ním podle toho, jak rychle by byli schopni zavírat hranice.Nevyžere. Pokud by byly zavřené už od začátku, tak by neměli ani motivaci do Řecka chodit, protože by věděli, že se dál nedostanou, a všichni víme, že Řecko pro ně není dost dobré.
A já plně respektuji tvé právo jít to tam na podzim hodit straně, která nás vyvede ven z EU, vypoví Úmluvu o právním postavení uprchlíků a udělá z nás další Bělorusko nebo Ukrajinu.Bohatě by stačilo odmítat žádost o azyl na základě toho, že nebylo požádáno v první bezpečné zemi. To, co provádějí lidé v současné migrační krizi, je azylová turistika; snaha vytěžit maximum ze situace, že mám možná důvod žádat o azyl.
Bohatě by stačilo odmítat žádost o azyl na základě toho, že nebylo požádáno v první bezpečné zemi.V podstate nelze, prislusne mezinarodni umluvy nevyzaduji aby uprchlik pozadal o azyl v prvni bezpecne zemi do ktere se dostane.
V podstate nelze, prislusne mezinarodni umluvy nevyzaduji aby uprchlik pozadal o azyl v prvni bezpecne zemi do ktere se dostane.
Mezinárodní úmluvy možná ne, ale německé i naše zákony ano. Takže to samozřejmě možné je a také se to děje.
Podobne rozhodnuti v praxi to znamenaji, ze plosne odmitat zadatele o azyl jen na zaklade konceptu treti bezpecne zeme nelze a podstatna cast dukazniho bremene je na statu samotnem, nikoliv na zadateli o azyl, ktery ve slabsi pozici.
No jo, tak prostě budeme muset vyladit "paperwork" a každou žádost důkladně "prozkoumat", aby celý proces byl v souladu pravidly EU. V podstatě se mi zdá, že úplně nejlepší řešení je stát se nebezpečnou zemí, potom k nám nikdo nebude chtít a ani k nám nikoho nebudou vracet.
No jo, tak prostě budeme muset vyladit "paperwork" a každou žádost důkladně "prozkoumat", aby celý proces byl v souladu pravidly EU.Nejde jen o pravidla EU, to je podchyceno i na urovni OSN. Nejlepsi co CR muze udelat je jednat korektne a dostat svym zavazku bez nejakych ucelovych triku. Skutecneho uprchlika nechat, problematickeho ekonomickeho migranta vyhostit a cast prinosnych klidne ponechat - nikdo nepopira, ze kazdy stat si muze stanovit pravidla pro imigraci jake uzna za vhodne.
V podstatě se mi zdá, že úplně nejlepší řešení je stát se nebezpečnou zemí, potom k nám nikdo nebude chtít a ani k nám nikoho nebudou vracet.Na status nebezpecne zeme by v prvni rade doplatili jeji obcane.
Skutecneho uprchlika nechat, problematickeho ekonomickeho migranta vyhostit a cast prinosnych klidne ponechat - nikdo nepopira, ze kazdy stat si muze stanovit pravidla pro imigraci jake uzna za vhodne.
S tím nemám problém. Prostě si ta pravidla stanovíme tak, že v podstatě všichni budou ekonomičtí migranti.
Na status nebezpecne zeme by v prvni rade doplatili jeji obcane.
Já to klidně risknu. Země bude nebezpečná jen pro migranty, práva občanů jsou něco úplně jiného.
Prostě si ta pravidla stanovíme tak, že v podstatě všichni budou ekonomičtí migranti.Zase. Nejde jen o to co stanovy ceske zakony. Pokud zacnete ucelove postupovat, rozeberou vam to evropske soudy.
Zase. Nejde jen o to co stanovy ceske zakony. Pokud zacnete ucelove postupovat, rozeberou vam to evropske soudy.
Jistě, bude potřeba postupovat velmi sofistikovaně v rámci daných mantinelů. Nakonec se to už dávno v podstatě děje - potenciální uprchlíci k nám moc nechtějí a úspěšných žadatelů o azyl je minimum.
potenciální uprchlíci k nám moc nechtějí a úspěšných žadatelů o azyl je minimum.To je spise dusledkem celkove neatraktivity CR a jejiho neprilis pozitivniho vnimani ve svete, nez nejakymi obstrukcemi.
Ano, proto je nutné jim maximálně pomáhat.Jestli si to dobře pamatuju, tak ta maximální pomoc ze strany ČR spočívala v tom, že se poslali policisti a pohraničníci do Maďarska a Makedonie, aby se problém z Řecka nepřeléval dál.
Nevyžere. Pokud by byly zavřené už od začátku, tak by neměli ani motivaci do Řecka choditSamozřejmě, kdyby byly všechny ty hranice, na kterých se ploty budovaly až v plném proudu krize (zdroj), zavřené hned od začátku, tak... Pokud chceš vést diskuzi ve smyslu co by, kdyby, tak já osobně bych se spíš zaměřil na možnosti, jak se více angažovat s pomocí sousedům Sýrie, aby se ta vlna nedala vůbec na pochod. Případně jestli stojí za to rozdmýchat v Sýrii občanskou válku a udělat si z ní píseček pro proxy válku velmocí.
Bohatě by stačilo odmítat žádost o azyl na základě toho, že nebylo požádáno v první bezpečné zemi. To, co provádějí lidé v současné migrační krizi, je azylová turistika; snaha vytěžit maximum ze situace, že mám možná důvod žádat o azyl.Myslíš něco jako dohodu mezi EU a Tureckem, aby ti, co se vydají na vlastní pěst za lepším, byli vyměněni v poměru 1:1 za ty, kteří čekají na možnost legálního vstupu? (Která je mimochodem kritizována jako porušení mezinárodních konvencí, jak píše little.owl.)
PCR dela to, co ji zakony ukladajiNevim, kam tim smerujes, ale kdyby to aspon byla pravda!
Nehlede k tomu, ze Policie CR taky obcas imigrantum "pomaha" tak, ze je nekam zavre, sebere jim penize a telefony, a pak je zase vyhosti.. Snad by bylo lepsi, kdyby se "maximalne nepomahalo".
To je docela efektivní postup, potom se ČR budou vyhýbat. A zjevně v tom nejsme sami.
Jen nechci, aby nám Němci zase určovali, co máme dělat.Přesně tak. My chceme pouze německé platy, bezcelní unii a nic víc, že?
Prioritní je bezpečnost a blahobyt našich občanů. Teprve potom můžeme uvažovat, jestli pomůžeme cizincům a jakým způsobem.Mozna by bylo dobre si uvedomit, ze lidi maji ruzne priority a muzou uvazovat o cem jen uznaji za vhodne. Nepokladat svoje priority za obecnou pravdu by mohl byt prvni krok k tomu, aby tyhle diskuse nebyly tak nudne a predvidatelne. Ale to bych asi chtel moc.
Mozna by bylo dobre si uvedomit, ze lidi maji ruzne priority a muzou uvazovat o cem jen uznaji za vhodne.
Nemám s tím problém, můžeme o tom podiskutovat a potom hlasovat ve volbách nebo v referendu.
Prioritní je bezpečnost a blahobyt našich občanů. Teprve potom můžeme uvažovat, jestli pomůžeme cizincům a jakým způsobem.Máš nějak stanovenou tu hranici na dostatečnou úroveň blahobytu a bezpečnosti?
Máš nějak stanovenou tu hranici na dostatečnou úroveň blahobytu a bezpečnosti?
Nakonec se to ukáže ve volbách. Kdo má pocit, že máme přijímat migranty, ať volí příslušnou stranu.
Doposavaď jsi diskutoval na IMHO celkem vysoké úrovni, tak nač to kazit důkazy davem / argumentací kruhem.
Můj názor je jasný. Z bezpečnostního hlediska je přijímání některých migrantů (muslimové, Afričani ...) nesmysl - přínosů málo, rizik hodně. Těch pár exotických restaurací klidně oželím. Nemám nic proti určité finanční pomoci směrované do zemí kolem Sýrie, navíc taková pomoc je mnohonásobně efektivnější než v Evropě.
To není odpověď na moji otázku
Odpověď viz výše.
I kdybysme výsledek voleb zredukovali pouze na referendum o přijímání uprchlíků, tak ne=SPD, ano=? a co ten zbytek?
Při minulých volbách ještě migrace nehrála žádnou roli. Letos nevidím moc stran, které by vítaly, možná Zelení.
Takže jestli Zelení nevyhrají volby, tak je to důkaz, že Češi nechtějí přijímat uprchlíky. Ne že bych měl pochyby o tom postoji Čechů, jen žasnu nad tou argumentací.
Spíš bych to viděl opačně. Pokud ve volbách uspějí strany, které se staví proti přijímání migrantů, tak je zjevné, že voliči migranty nechtějí. Potom tu máme průzkumy veřejného mínění a kdyby chtěl někdo mít opravdu jistotu, tak můžeme uspořádat referendum.
Nedela se to kvuli prinosu, ale z humanitarnich duvodu.To mi není moc jasné - z těch zemí utečou bohatší (můžou si zaplatit převaděče) a schopnější, ale válkou tam trpí všichni (naopak ti nejchudší, co tam zůstanou, protože si cestu nemůžou dovolit, trpí typicky nejvíce), teď se tam navíc sníží ekonomická aktivita a množství odborníků.
Jenze v praxi se prave prijimani imigrantu ukazuje jako nejlepsi cesta, jak pomoci prislusnym zemim. Imigranti casto posilaji cast vydelku svym pribuznym a znamym v puvodni zemi.
Opravdu to tak funguje? Kdyby ano, tak by Trumpova zeď byla zcela zbytečná. Z Mexika i jiných latinskoamerických zemích přicházejí do USA miliony lidí již desítky let. Teoreticky by tedy v těchto zemích měla stoupnout životní úroveň natolik, že již nebude důvod k emigraci. Ale to se neděje, že ne? Nemluvě o tom, že když z chudé země odejdou ti schopní a vzdělaní (lékaři, inženýři atd.), podmínky se tam ještě zhorší. A remitence to nevyřeší, ty jen umožní ostatním přežívat.
Navic to ma i kulturne-vlivovy efekt - narozdil od obvykleho nazoru, realita je takova, ze imigrace mnohem vice prosazuje kulturu cilove zeme v zemich puvodu nez naopak. Zase, je to tak proto, ze imigrace zvysuje komunikaci mezi temi zememi, zejmena smerem k zemi puvodu.
To jsme teď viděli v tureckém referendu. Turci žijící v Evropě hlasovali pro omezení demokracie ve větší míře než ti v Turecku. Tak nevím - potvrzuje to vaši teorii nebo ne?
Teoreticky by tedy v těchto zemích měla stoupnout životní úroveň natolik, že již nebude důvod k emigraci. Ale to se neděje, že ne?Nedeje, protoze, jak spravne pises, jde o odliv mozku, ktery ma take prinos pro cilovou zemi. (Je trochu paradoxni, ze povazujes imigranty za zatez, a pritom zaroven za odliv mozku.)
Trumpova zed je zbytecna (pokud vim tak imigrace z Mexika klesa).
Zjevně si to američtí voliči nemyslí.
Nedeje, protoze, jak spravne pises, jde o odliv mozku, ktery ma take prinos pro cilovou zemi. (Je trochu paradoxni, ze povazujes imigranty za zatez, a pritom zaroven za odliv mozku.)
Tyto věci se nevylučují. Struktura migrantů je pestrá, od špiček až po ksindl. Tím pádem jsou pestré i dopady pro obě země. Příchod doktorů je plus, ale je vyvážen příchodem kriminálníků atd. Četl jsem reportáže z mexických vesnic, kde jsou pouze děti a starci, ostatní odešli do USA. Ale nepřišlo mi, že by jim to nějak pomáhalo. Perspektiva dětí byla, že v dospělosti také odejdou do USA, nikoliv, že z remitencí rozjedou nějaký byznys v Mexiku.
Trumpova zed je zbytecna (pokud vim tak imigrace z Mexika klesa).
Plus migrace se děje primárně letadlem (zeď nemá vliv).
Ale možná zbytečná není a posílí ekonomiku nejen budováním hladové zdi, ale i růstem trhu pro delší žebříky.
Plus migrace se děje primárně letadlem (zeď nemá vliv).
To asi nebude pravda.
Chyba samozrejme je na vasi strane.Jsem toho názoru, že známi neohodnotili dostatečně skutečnost, že 95 % obyvatel České republiky zastává názor, že k uprchlíkům je třeba se chovat velmi restriktivně. Jen zanedbatelná část našich spoluobčanů by nechala uprchlíky utonout ve Středozemním moři. Zbytek o humanismu již také slyšel. Toto akceptovat dělá Němcům podle mne potíže a to, že někdo nesdílí jejich názor je udivuje.
Jsem toho názoru, že známi neohodnotili dostatečně skutečnost, že 95 % obyvatel České republiky zastává názor, že k uprchlíkům je třeba se chovat velmi restriktivně.A proc by tu skutecnost meli (kladne) ohodnotit? Nicmene slo mi hlavne o stejnou vec, co rikal hypfvoxy - nazor Cechu, kteri nemaji s tim problemem zadne zkusenosti, je zcela irelevantni.
Jen zanedbatelná část našich spoluobčanů by nechala uprchlíky utonout ve Středozemním moři. Zbytek o humanismu již také slyšel.To bych si rad myslel, ale uprimne receno nevim, jestli si to muzu myslet.
Toto akceptovat dělá Němcům podle mne potíže a to, že někdo nesdílí jejich názor je udivuje.Protoze to neni o nazoru, ale o ceske vycuranosti. Predpokladam, ze ta "95% vetsina" navrhuje podobne reseni Randy vyse - nechat problem uprchliku na zemich na okraji EU. Jenze pointa je, ze pokud jsme soucasti EU, musime sdilet i problemy, nejen vyhody. Prijde mi, ze Nemci tohle chapou, ale Cesi (a vubec obcane V4) ne. Jsme proste takovy stat rednecku tady. Nemecko prijalo skoro milion uprchliku. Od Ceska se v ramci EU chtelo, aby jich prijalo asi 1200. Fakt by to byl problem?
Nicmene slo mi hlavne o stejnou vec, co rikal hypfvoxy - nazor Cechu, kteri nemaji s tim problemem zadne zkusenosti, je zcela irelevantni.
Platí to i pro nacismus? Je potřeba osobní zkušenost, abych mohl mít na něco názor?
Jenze pointa je, ze pokud jsme soucasti EU, musime sdilet i problemy, nejen vyhody.
Jak tvrdí Němci, zákony by se měly dodržovat, i když se to zrovna nějak nehodí, to prý odlišuje právě diktaturu od demokracie. Tak se podle toho řiďme. Smlouvy o ochraně hranic EU jsou staré desítky let, nikdo proti nim neprotestoval a zatím nebyly změněny.
Od Ceska se v ramci EU chtelo, aby jich prijalo asi 1200. Fakt by to byl problem?
A tím by to skončilo? Opravdu tomu věříte?
taky cekam, kdy ty 2 miliony co pritahly do nemec poslou zpet do prvni bezpecne zeme, pres kterou prosli. Pokud teda do rise neseskocili padakem, ze? Nemci (a slunickari) preci zakony vzdy dodrzuji, ne?Jak tvrdí Němci, zákony by se měly dodržovat, i když se to zrovna nějak nehodí, to prý odlišuje právě diktaturu od demokracie. Tak se podle toho řiďme. Smlouvy o ochraně hranic EU jsou staré desítky let, nikdo proti nim neprotestoval a zatím nebyly změněny.
O jakých zákonech je řeč?
Dublinská úmluva, Schengenská smlouva atd.
Nor is a government forced under law to send asylum seekers away, the regulations explicitly state that any member of the EU may take responsibility for an asylum seeker and describe how this should be communicated to any other member that has already started proceedings.[zdroj]
"It's really up to the receiving country whether they wish to accept someone into their country without a passport," says Lavinia Limon, president and chief executive officer of the US Committee for Refugees and Immigrants.
- že ti migranti jsou taky lidé - že mnozí utíkají před válkou - že západní svět ty problémy svou koloniální politikou zavinil - že ti, kteří mají nárok na azyl ho dostanou, že to prý je v právním státě normální a že to tak mají v ústavě - že ti, kteří utíkají z míst, kde je vojenský konflikt mají právo dočasného pobytu, to mají také v zákoně - že zákony by se měly dodržovat, i když se to zrovna nějak nehodí, to prý odlišuje právě diktaturu od demokracie - že aktivní pomoc těm lidem je naše lidská povinost stojící na novodobém humanismu - že jsme všichni byli jednou uprchlíci - atdA mají pravdu...
Já jsem se neangažoval ... My jsme neměli kolonieCo Čech, to já nic, já muzikant.
naopak byli Sovětskou kolonií
Přitom vesele vyzbrojovali ty arabské a židovské teroristy.
naprosto přesně víme o si lidé v jiných (západních) zemích mají o těchto migrantech myslet, jak se k nim mají chovat, kam je mají posílat, kdo za to může a kde to skončí když ne.Narážka na Brusel?
Skutecna zvracenost je ceska vycuranost, ktera bohuzel z tveho prispevku kouka jako slama z bot.
A co třeba lucemburská vyčůranost? Zcela zjevně Lucembursko blokuje slučování rodin byrokratickými požadavky. Další evropské země (Belgie, Kypr) následují tento trend a stupňují požadavky. A co plán EU na uzavření migrační trasy z Libye? To není vyčůranost? Uprchlíkům musíme pomáhat, ale zároveň zaplatíme Libyi a Turecku, aby k nám žádné nepouštěli?
je ceska vycuranost,presne tak, hospodarsky prostor bychom radi vyuzivali ale problemy, ktery ten cely prostor ma, at si vyresi jini. Zacal s tim Masaryk, kdyz nakukal Wilsonovi, ze Ceskoslovensko bude druhe Svycarsko a podobne mluvil i Klaus. Cimz nechci Masaryka tim srovnanim ponizovat.
Je tu problém. Ti migranti jsou nejen uprchlíci, ale současně i ekonomičtí migranti.A? Máš snad pocit že právo zvednout prdel a jít za lepším náleží jen tobě? Němci nejsou aspoň pokrytci. Je jim jedno jestli otrhanec přijde z východního bloku nebo Blízkého východu, pro ně je otrahnec jako otrhanec. Ekonomická migrace je proces který je tu mnohem déle než nějaká EU a není na něm nic špatného.
Ekonomická migrace je proces který je tu mnohem déle než nějaká EU a není na něm nic špatného
Ochrana hranic před migranty všeho druhu je tady také velmi dlouho a také na ní není nic špatného.
Je jim jedno jestli otrhanec přijde z východního bloku nebo Blízkého východu, pro ně je otrahnec jako otrhanec.To, že to nerozlišují, je jejich problém. Rozdíl je v tom, že otrhanec z východního bloku tam jde pracovat. Otrhanec z Blízkého východu spíš ne.
Ekonomická migrace je proces který je tu mnohem déle než nějaká EU a není na něm nic špatného.Není na něm nic špatného pro koho? Ve Švédsku pobírají 75 % objemu sociálních dávek migranti, zatímco důchodci se tam mají hůř a hůř. (Nemám náladu ti teď dohledávat odkazy, najdi si to sám). Ano, je to chyba těch západních zemí, že jim něco dávají. U nás co se dávek týče dostanou prdlačku, proto u nás zůstávají opravdu jen migranti, co jdou za prací.
To, že to nerozlišují, je jejich problém. Rozdíl je v tom, že otrhanec z východního bloku tam jde pracovat. Otrhanec z Blízkého východu spíš ne.Obávám se že tohle není až tak úplně pravda. Všichni otrhanci jdou za vyšším standardem života, ne se někde upracovat k smrti. Jmenuje se to myslím sociální mobilita. Je to přirozený princip distribuce bohatství v prostoru. Socialismus v akci
Ve Švédsku pobírají 75 % objemu sociálních dávek migranti, zatímco důchodci se tam mají hůř a hůř.A až zplundrují švédský sociální systém tak jako ten svůj, tak se stavy vyrovnají, nevyplatí se tam migrovat a nastane mír, pokoj a snad už konečně přestane chcát a vyleze i sluníčko…
Rozdíl je v tom, že otrhanec z východního bloku tam jde pracovat. Otrhanec z Blízkého východu spíš ne.Srovnej s:
Racism is discrimination and prejudice towards people based on their race or ethnicity. .. According to a United Nations convention on racial discrimination, there is no distinction between the terms "racial" and "ethnic" discrimination.
Hospodářské výsledky novodobého Německa obdivuji, společensky si ale myslím, že jsou asi ztraceni.
Ony ty hospodářské výsledky jsou JENOM proto, že (narozdíl od východních banánistánů jako je ČR) Německo NENÍ společensky (úplně) ztracené.
To, že většina Němců nejsou takoví xenofobní píčusové jako 95% čechů je jen jedním z kamínků v mozaice.
A ano, i když jsem vzhledem z vlastní zkušenosti k politickému islámu velmi skeptický, myslím si, že Evropa má povinnost válečné uprchlíky přijímat. Pokud to nedělá, tak porušuje základní lidská práva, ke kterým sama po staletích hrozných zkušeností dospěla...
Já se třeba domnívám, že autor nelže a popsal skutečně návštěvu známých tak, jak proběhla.Tvrdim nekde opak?
$aktualni_spolecensky_problem
" → Snaha prosadit všude, všem a za každou cenu, že je potřeba, aby společnost $aktualni_spolecensky_problem
urychleně řešila, protože dotyčný má pocit (bohužel iluzorní), že to uleví tomu strachu/depresi.
Všimni si, že lidé v tomhle stavu typicky v čase mění zaměření na různé společenské problémy - ty lidi, které znám, byli v tomto stavu už dávno před uprchlickou krizí a tehdy 'prosazovali' jiné společenské problémy, problém s migrací jim tento psychický stav nezpůsobil, pouze ho "adoptovali".
Jsem si naprosto jist, že to není záležitost generačního rozdílu.Naprosto?
Naprosto?Ano. Hodit rozdílnost názorů na generační rozdíl je takové levné odbytí. Prostě někdo řekne "No jo, von je mladej" nebo "No jo, von je starší generace" a je s tím hotov, aby nemusel řešit, jestli třeba ty názory nejsou rozdílný z jinýho důvodu...
Jednu vec vim jiste - je velmi tezke objektivne posuzovat cloveka, ktereho znam jen z par prispevku na Internetu.To souhlasím.
Hodit rozdílnost názorů na generační rozdíl je takové levné odbytí.V sociologii se pracuje s terminem "generation gap", ktery je realny a s lidmi z jine generace a s jejich perspektivou se casto nechodnete, a je to do znacne miry prirozene. Zkuste si precist uvodni praci na tomto poli od Karl Mannheim zde.
a s lidmi z jine generace a s jejich perspektivou se casto nechodnete, a je to do znacne miry prirozenev zásadě nic takového nepozoruju...
... hned sáhnout po vysvětlení, že to je dané tím generačním rozdílem.Rozhodne lepsi nez tvrdit, ze ma depresi. Navic, zadna takova absolutni tvrzeni jsem neudelal, psal jsem:
Nemam pocit, ze autor ma depresi. Jina generace, jiny slovnik, jiny pohled na vec.Narozdil od vas:
Jsem si naprosto jist, že to není záležitost generačního rozdílu.
Rozhodne lepsi nez tvrdit, ze ma depresi.Uznávám, že to je asi hodně "odvážné" tvrzení (nebo to tak vypadá)... U mě to je daný tou osobní zkušeností, která asi není úplně přenositelná...
Narozdil od vas:Já nevim, jak si mám jinak vysvětlit to, že znám lidi, kteří mají stejný slovník a stejný pohled, ale jsou o min. 2 generace mladší...Jsem si naprosto jist, že to není záležitost generačního rozdílu.
Já nevim, jak si mám jinak vysvětlit to, že znám lidi, kteří mají stejný slovník a stejný pohled, ale jsou o min. 2 generace mladší...To je trochu anecdotal evidence. O tom ze tomu tak neni vas mohou presvedcit treba vysledky voleb ci referend, kde ruzne generace casto meritelne voli jinak.
O tom ze tomu tak neni vas mohou presvedcit treba vysledky voleb ci referend, kde ruzne generace casto meritelne voli jinak.Ano, ale jednak, jak říká davkol, o jednotlivém případu to až tak moc nevypovídá, ale hlavně, úplně nevim, jak bych mohl namapovat výsledky voleb na tenhle postoj/pohled, ta souvislost bude spíše slabší. IMHO jediný, kdo se na to taknějak umí zaměřit a využít toho, je Zeman, ale ten se zaměřuje i na jiné věci...
IMHO jediný, kdo se na to taknějak umí zaměřit a využít toho, je Zeman, ale ten se zaměřuje i na jiné věci...S generacnimi kohortami pracuji jak politici, tak reklama a marketing.
Stale mi neni uplne jasne proc, tak detailne deni v CR nesleduji.Dodám že já tady žiju denně, ale jsem na tom jinak úplně stejně. Stejná nechápačka.
Protože emigranty tehdy vítali naši sousedé s otevřenou náručí (paralela s dneškem, politika, ooo), a ti, co tu zůstali, museli makat a žít v těch s...čkách tady.Tohle je typicky argument "Vy jste si odesli uzivat, zatimco my jsme tady museli trpet". V realu lidem co odesli, krome pocatecni pomoci s integraci, nic zadarmo nedali a museli se postarat o sebe jako kazdy jiny, s tim ze jako uprchlik bez zazemi a dobre znalosti jazyka to meli spocatku tezsi. O vitani take nemuze byt rec, jen vetsina lidi chapala, ze vracet nekoho do totalitniho statu, kde muze byt perzekuovan, je nesmysl.
Kromě toho to nechávali "místní bezpečnostní složky" rodinám těch emigrantů a jejich známým tady pěkně "sežrat".To byl naopak duvod proc se pokusit odejit, nebot neopodstatnena perzekuce lidi za neco za co nemohli, je jednim ze znaku totalitniho statu a legalni duvod pro ziskazni statusu uprchlika podle mezinarodnich konvenci.
Proto je cítit rozdíl mezi odchodem do cizí země kvůli nedostatku práce, aby člověk nechcípl hlady, a odchodem "za kopečky", kdy se o tebe postarali "soudruzi" z opačné strany barikády.Znam Cechoslovaky z vlny ktera odesla po 1948 a 1968, a nikdo z nich neodesel proto aby se o ne nekdo staral. Vetsinou hledali svobodu a z ni vyplivajici moznosti, a byli pro to ochotni riskovat i pripadny neuspech a vezeni.
Poprvé jsem to ještě překousl, ale podruhé už ne:
svobodu a z ni vyplivajici moznosti
plynout → vyplývající
ve vetsi mire nez jinde dokazi byt lide jedovati i vuci vlastnim emigrantum,to je normalni zavist, rada lidi si mysli, ze enigranti se tam v cizine meli/maji lepsi. A ti emigrante si z ciziny nekdy prinesou i odlisne nazory (treba ti z Nemecka na ty atomove elektrarny) a hned je problem, protoze tady je nazor totalne odlisny a kdyz 95% obyvatelstva nahlizi na nejakou problematiku shodne, tak si takova vetsina automaticky mysli, ze jiny nazor musi byt blbost.
a tak nakonec přiznal (s žádostí abych to dál nerozkecával)..jo jo, zlaticko se nezapre...
jak muzu mit rad milionove skupiny lid?Na jednu stranu se ti zdá divné mít nějaký vztah k milionové skupině lidí, ale na drouhou stranu ti nevadí takové skupině paušálně přisuzovat nějaké vlastnosti. Není to trochu rozpor?
A porovnávat nebo převádět platovou úroveň v cizině a doma uvedeným způsobem je velmi, ale opravdu velmi amatérskénechci autora obhajovat, ale vidim casto , ze se na to tak zjednodusene pohlizi, napr. Mzdy v Cesku, Mate slovo s M. Jilkovou http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/217411030520010/
Pokud ti soudruzi emigranti měli potřebu si zacpávat uši na koncertě v Balbínce (chodím tam pravidelně), tak je zřejmě chyba na jejich straně, a skutečně byli zřejmě první, kdo měl problém.OP píše:
Známá trpí občas případy náhlé nedoslýchavosti a proto si zakrývala uši, když skupina pořádně hrábla do strun.Možná jsou „případy náhlé nedoslýchavosti“ sarkasmus, ale pokud ne – na koncerty chodím už roky zásadně se špunty do uší jako ochranou sluchu: (a) nechci si nechat poškodit sluch, (b) požitek bývá v důsledku lepší.
Neroumím řeči tvého kmenu.
To mě nepřekvapuje.
na koncerty chodím už roky zásadně se špunty do uší jako ochranou sluchuShodou nahod zrovna o tech spuntech do usi jsme se nedavno bavili s kamaradem, kdyz jsme spontanne vyrazili na death metalovy koncert. Zkusil jsem ted zahledat a nasel treba Alpine PartyPlug. To vypada docela rozumne.
Z nekterych veci proste slevit nechci. Treba vseobecna listina zakladnich prav a svobod.
Jen je potřeba si uvědomit, že dokumenty jako je Ústava nebo Listina práv nelze vykládat doslova. Tam se pouze deklarují základní principy (např. svoboda projevu), což ovšem neznamená, že můžete říkat absolutně cokoliv. Práva mohou být přiměřeným způsobem omezena, i když ta formulace vypadá, že nemohou. Podívejte se na První a Druhý dodatek Ústavy USA.
Proto si nejvíce cením lidí, kteří se do uprchlických táborů osobně vydali, aby viděli realitu na vlastní oči. A pak samozřejmě těch, kteří mají s tématem dlouhodobou zkušenost - znají země, odkud uprchlíci pocházejí, mají zkušenosti s více uprchlickými vlnami než jen s tou současnou apod.Ja taky. Bohuzel, rozsiril se zde strawman nazor, ze jsou to nejaci "vitaci", prestoze to neni vubec pravda.
Můžeme vidět určité analogie našeho extremismu s extremismem, kterého se právě bojíme u uprchlíků.To máš ovšem docela problém, ještěže se ne každý do toho tvého „naše“ počítá. :)
Neříkám, že všechny tyto aspekty jsou nutně zavrženíhodné, ale měli bychom si je uvědomit.Pak vám přeju, ať se dílo zdaří.
Hrozně mě také fascinuje, jak od některých (i těch politicky činných) islamobijců slyším z jedné strany pokrytecké výkřiky o muslimech co nemají úctu k ženám a chvilku potom prohlášení o tradičních hodnotách kdy by měla žena být u plotny a držet hubu a krok.Tak to máš naprostou pravdu. Když slyším jako argument proti islámu „křesťanské hodnoty“ a „tradiční rodina“, otevírá se mi kudla v kapse a jdu si pustit na uklidněnou Chocolat. :)
Ale situace, kdy se do Evropy valí miliony lidí z různých částí světa
hypotetická situace
do Evropy … z různých částí světa (… Balkán …)
Pokud od doby, kdy jsem se naposled díval na mapu, nedošlo k nějakým nenadálým tektonickým posunům, je Balkán stále ještě součástí Evropy.
Za několik posledních let jde o jednotky milionů. Nebýt různých zásahů, tak by se dalo jistě hovořit o milionech i během období 2015-2016. Takže se opravdu valí, jen je jim v tom různými způsoby bráněno.Ale situace, kdy se do Evropy valí miliony lidí z různých částí světahypotetická situace
Měl jsem napsat do západní Evropy.do Evropy … z různých částí světa (… Balkán …)Pokud od doby, kdy jsem se naposled díval na mapu, nedošlo k nějakým nenadálým tektonickým posunům, je Balkán stále ještě součástí Evropy.
Tiskni
Sdílej: