Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
doinstaloval jsem si na kubuntu jen balík xubuntu-desktopCo jsi na tom nepochopil?
xubuntu-desktop
), díky kterému můžete nainstalovat všechny charakteristické balíčky pro Xubuntu (resp. jeho Xfce prostředí) do jakékoliv *buntu distribuce. Čili, autor si nainstalovat Kubuntu, a do něj pak tento balíček. Nemusel provádět reinstalaci.
Něco ti brání si ho nastavit do původní podoby?
Pokud vím, tak XFCE je dá se řcí odlehčený gnome, je postavenej na gtk, tak bych používal prostě aplikace pro gnome :) z vlastní skušennosti vím, že v xfce šlapou i gnome tgrafická témata, stejně jako v gnome šlapou ty z xfce...z toho soudil že je to to odlehčené gnome.Tak to je taky častý omyl. Xfce je odlehčené tím, že toho prostě umí míň (než GNOME, KDE). Jistě, že v Xfce šlapou GNOME témata a naopak -- nejsou to totiž Xfce témata a GNOME témata, ale GTK témata... A proč používat odlehčené prostředí kvůli jeho odlehčenosti, když pak používáš aplikace z "neodlehčených" prostředí?
A proč používat odlehčené prostředí kvůli jeho odlehčenosti, když pak používáš aplikace z "neodlehčených" prostředí?Protoze 1 + 2 je mene, nez 2 + 2
Xfce != Gnome. Je to samostatnej desktop, kterej s Gnome sdílí pouze GTK v pozadí. Nechci říkat odlehčenej, spíš zjednodušenej. Každopádně mi z "velké trojky" (KDE, Gnome, Xfce) přijde nejpříjemnější.
v prohlížeči souborů nejde zvětšovat obrázky.Ctrl + kolecko mysi ...zvetsuje/zmensuje jako po masle. Jinak pouzivam gThumb.
To se mi samozřejmě nepodařilo nainstalovat.Proč ne? Tady je deb balíček.
Xfce je pro me vyrazem temer dokonale rovnovahy mezi "odlehcenosti" a funkcemi.Nesouhlasím. Xfce toho prostě umí míň. Poměr výkon (spíš příkon) ku funkce je stejný jako třeba u GNOME nebo KDE. Porovnej třeba Mousepad s Gedit a Kate. Porovnej nástroje. Porovnej programy pro nastavení systému. Porovnej třeba poštovní klienty a WWW prohlížeče (Xfce je nemá). Zkrátka, Xfce je opravdu jen správce plochy. (Neříkám, že špatný.)
Jinak nic jako "aplikace pro xfce" neexistuje, Xfce je napsane nad GTK+, takze jakakoliv aplikace, co dobre zapada do Gnome, bude i do Xfce.Ufff... Vždyť Xfce používáš, měl bys to vědět! Samozřejmě, že existují aplikace pro Xfce! (Xfce aplikace = aplikace využívající knihovny Xfce.) A výrazu "zapadá" fakt nerozumím.
Na Xfce wiki je seznam aplikací, které tak nějak splňují filosofii Xfce. Třeba tě to inspiruje.
nevyhoda == GTK, jinak pekne prostredi, a pokud clovek nepotrebuje aby bezelo nonstop tak neni problemV čem je to nevýhoda, nerozumím, proč by to nemohlo běžet nonstop?
Prohlížeč: Firefox, Kazehakase, Seamonkey,...
E-mail: Sylpheed, Claws Mail, Balsa, Seamonkey,...
Kecálek: Gajim, Pidgin,...
Grafika: prohlížeč GQView, editor Gimp
Audio: Audacious, BMP,...
Video: mplayer, Xine,...
Tučně jsou moje volby.
Tiskni
Sdílej: