Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Mozilla sice má i tlačítko, ale hlavně má poslední položku té doplňující nabídky. Takže k vyhledávání stačí ped enter stisknout šipku nahoru.Tak to má i Epiphany. Napíšu do adresního řádku výraz "prdel", dám šipku nahoru, tím se dostanu na vyhledávače a už si jen vyberu. V praxi to je velmi rychlé a automatické.
tak tohleje geniální... řekl bych, že tahle užitečnost je mnohem lepší, než klasické vyhledávací políčko firefoxu...
Objevuju Epiphanyobjav aj kuzlo pekne upraveneho blogu - zrus to dlhocizne <pre> ...
1) epiphany-webkit mi pada pri kazde strance. Nepouzitelne, ale snad se to brzo zlepsi.Než používat ten bazmek z repositáře, doporučuju si překompilovat si vlastní Nightly-build. Mně jede docela dobře. Akorát teda nevím proč zrovna u Epiphany nahrazovat perfektně fungující Gecko WebKitem.
Akorát teda nevím proč zrovna u Epiphany nahrazovat perfektně fungující Gecko WebKitem.čistě zvědavost
ad dve - je to celkem jednoduché -na lištu se dá přetáhnout celý tag - udělá to přesně co potřebuješ - takže si udělej třeba tag lišta, tam nastrkej co potřebuješ, pak v záložkách klikni pravým na záložku a označ zobrazovat na liště. voala...
ad tři - mám podobný problém, zvětšil jsem minimální velikost písma, funguje to celkem dobře až na pár stránek... (třeba seznam...)
Tiskni
Sdílej: