Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tohle bude otázkový blog a ještě ke všemu se moc nezabejvající linuxem ...
No půjdeme rovnou k věci:
mám minisystém, který je mimochodem schopnej přehrávat DVD, jeho obrazovej výstup je cinch (nevím jestli to má nějakej spešl název, ale ten konektor se tak menuje) a scart. Dále mám PC, na jehož monitoru bych chtěl vidět obraz z tohoto minisystému.
Nechce se mi do toho moc investovat, takže sem si říkal, jestli by se tam dala koupit nějaká starší TV karta z nějakým vstupem a udělat si konektor cich > něco ...
Ideální by byl nějaký převodník cinch/scart > vga kábl s tím, že by mohl bejt připojenej zároveň i PC a nějak by se volilo z čeho by se bral obraz, ale to by byl asi docela drahej špás.
A teď to nejhorší na PC momentálně beží windows XP ... ovšem je tu možnost, že v budoucnu poběží linux
. Mno a já bych se rád zeptal, jestli někoho napadne ještě nejaké řešení a taky jestli to, co sem vymyslel je blbost a mám se jít zahrabat
Tiskni
Sdílej:
Jo jinak tomu čemu říkáš cinch, tak to je composite video. Jinak ten konektor svádí k tomu, tahat ho obyč audio kabelama. Lze to, ale pozor na kvalitu signálu co z toho pak leze.
Jinak konvertor tohodle na SCART je jednoduchý, neb stačí připájet dva piny na tom scartu. Dostat to, ale na VGA konektor to nejspíš nepůjde, protože na tom compositu máš všechny RGB složky na jednom vodiči, kdežto u VGA kabelu jsou vedený odděleně.