Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Napadlo nekoho, ze se opravdu muze brzo neco stat, resp. uz se treba i mohlo stat, pokud by treba ten experiment v rijnu vyvolal nejaky zmatky v casoprostoru, tak by se treba mohla otevrit nejaka casova dira do casu o mesic driv (tedy nekdy uz ted) a zpusobit katastrofu:) Na druhou stranu, pokud by ten experiment mel znicit jenom zemi, tak to bude OK. Jestli by to melo ale zlikvidovat celej vesmir, tak by urcite nejaky vyspelejsi bytosti zasahli:) Urcite to tady uz dlouho sledujou a vedi presne, co se stane. A bud nic, nebo to nejak chytre poskodi, aby se nic nestalo:) BTW: Uvazoval nekdo nad tim, jestli nahodou nejaka super tajna organizace v USA uz nahodou podobnou hracku nema a davno uz vyzkouseli tenhle CERN experiment a uz treba i maji jiny srandicky, ktery diky tomu experimentu dokazali postavit?:)Nehul to uz! Radsej sa sustred na to ako by si mohol byt svojou (aj ked mozno poskromnejsoou a prehulenou) mozgovou kapacitou ludstvu uzitocnejsi... Ber si z ludi v CERNe priklad...
jestli uz neco takovy USA nemaji
Na toto je jednoduchá odpověď. Když za války (třeba studené) někdo vyvinul o pár MT lepší atomovku, hned ji demonstrativně odpálil. Když někdo vyvinul lepší letadlo, ponorku a pod. skrytou před radary/sonary, hned ji poslal do nepřátelských vod (ukázat). Když se omylem trefí protiraketový systém do rakety, tak je z toho sláva. A teď máme věřit, že někdo má již padesát let technologie, kterými by tehdy totálně obrátil rovnováhu sil ve světě a on si ji nechá pro sebe? Viz Filadelfský experiment, technologie ze setřeleného UFO a nově i vytvářeč černých děr? Konspirační teorie mám velmi rád a ve skrytu duše bych se rád reálně podíval do zařízení ze sci-fi filmů a her, ale v reálu to bohužel neexistuje.
Konspirační teorie mám velmi rád a ve skrytu duše bych se rád reálně podíval do zařízení ze sci-fi filmů a her, ale v reálu to bohužel neexistuje.nastastie, nastastie...
že někdo má již padesát let technologie, kterými by tehdy totálně obrátil rovnováhu sil ve světě a on si ji nechá pro sebe?No, a proc by mel nekdo nejakou takovou technologii ukazovat svetu a TOTALNE obracet rovnovahu sil, kdyz na to stacili v pohode prave ty malickosti "o par MT lepsi atomovka", "o trosku lepsi letadlo/ponorka"? Ja osobne bych vynalezy do nevyuzival k bojovym a zastrasovacim ucelum, ale dokazu si predstavit, ze ty super-valecny-takticky mozny muzou uvazovat nasledovne: "Mame super zbran, se kterou dokazeme totalne, presne a rychle zlikvidovat kohokoliv, kdekoliv. Proc by sme ji meli vsem hned ukazovat, kdyz staci zastrasovat soucasnyma hrackama? Kdyz ji ukazame, tak je mozne, ze nam ji nekdo bude chtit ukrast a mozna se mu to i povedeme a budeme mit houby, pripadne na to nekdo prijde prirozenym vyzkumem. Kdyz ji schovame, budeme mit pak velkou vyhodu, az se nejakej silenej diktator rozhodne nejakej atomovkou znicit celej svet a zacne vyhrozovat - pak ho muzeme rychle zlikvidovat a kdyz o nasi zbrani nikdo nebude vedet, tak se to muze svest i na neco jinyho." Asi takhle a pripada mi to celkem logicky, tobe ne? Podobne (podle me) funguje i konkurence v prumyslu - pokud ma nekdo obrovskou vyhodu, hned s ni nepujde ven a bude vylepsovat pouze stavajici technologie a teprve pozdeji prijdou s tou novou. Verim tomu, ze spousta firem si drzi ruzny o hodne lepsi veci, ktery by treba byly levnejsi nez soucasne, ale proste ty soucasny porad jeste vydelavaji prachy, tak proc s nima koncit a zacit pouzivat novejsi?
az se nejakej silenej diktator rozhodne nejakej atomovkou znicit celej svet a zacne vyhrozovat - pak ho muzeme rychle zlikvidovat a kdyz o nasi zbrani nikdo nebude vedet, tak se to muze svest i na neco jinyho."
Jeden diktátor zničí jiného diktárora.
Podobne (podle me) funguje i konkurence v prumyslu - pokud ma nekdo obrovskou vyhodu, hned s ni nepujde ven a bude vylepsovat pouze stavajici technologie a teprve pozdeji prijdou s tou novou. Verim tomu, ze spousta firem si drzi ruzny o hodne lepsi veci, ktery by treba byly levnejsi nez soucasne, ale proste ty soucasny porad jeste vydelavaji prachy, tak proc s nima koncit a zacit pouzivat novejsi?
Jenže toto funguje pouze za předpokladu aktuální převahy nad konkurencí. Pokud je konkurence daleko, tak prodávám za vysoké ceny a konkurence se snaží dohnat lepší technologií. Až to udělá, tak se karta obrátí. Přesně toto střídání fungovalo v závodech ve zbrojení mezi SSSR a USA. SSSR vyhrálo prvenství ve vesmíru a nakonec i v největší bombě světa. Myšlíš, že kdyby tehdy měli USA teleportační technologii z Filadelfie, tak by se nesnažili zvítězit?
Navíc LHC a třeba i ITER je na samotné hranici našich schopností (materiálových, výpočetních, teoretických). Rozhodně si nemyslím, že má nějaká země zavřených 12000 vědců, kteří staví LHC^2 s průměrem 100km. A už vůbec nevěřím tomu, že někdo má v šuplíku zavřené bůh ví jaké znalosti znamenající skok o 100let dopředu. S tím se naopak každý rád pochlubí.
Napadlo nekoho, ze se opravdu muze brzo neco stat, resp. uz se treba i mohlo stat ...Myslite treba neco takovehleho ?
Tiskni
Sdílej: