Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »qutebrowser is a keyboard-focused browser with a minimal GUI. It’s based on Python, PyQt5 and QtWebKit and free software, licensed under the GPL. It was inspired by other browsers/addons like dwb and Vimperator/Pentadactyl.
Hmm, ako dostať pentadactyl do nového firefoxu?
Kde sú podpísané buildy? Na oficiálnom webe to neviem nájsť, ani mezi rozšíreniami firefoxu ho nevodím.
Není to ani pět minut co jsem na ní koukal Zatím asi zůstanu u Firefoxu, ale zkusím se pomalu stěhovat. QupZilla mě zaujala už kdysi dávno, pak se mi na ní povedlo zapomenout a teď je to snad už potřetí co o ní někdo píše v hodně pozitivním světle.
Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/534.34 (KHTML, like Gecko) QupZilla/1.8.9 Safari/534.34
Použitelný? Já jsem smutný z toho, že použitelný mi přijde tak leda Firefox s doplňky Lazarus Form Recovery a It's All Text! (Aspoň spam to IIRC blokuje a ovládat klávesnicí se to s trochou dobré vůle taky dá.)
Naprosto nezbytné pro mne jsou Classic Theme Restorer, AdBlock Plus a Greasemonkey. Kromě nich mám už jen Complete Youtube Saver, FxiF a Pearl Crescent Page Saver. Status-4-Evar už vlastně asi není potřeba, ten mám nainstalovaný spíš ze setrvačnosti; stejně tak Show the Image, který by se občas hodil, ale už dost dlouho mi nefunguje, takže ho mám vypnutý.
FlashGot
nogoogle
uBlock Origin
YouTube High Definition
...a pak takový ty blbosti jako počítadlo otevřených tabů a podobně
Pokud někomu chybí nativní prohlížec pro Qt/KDE
Tady se poněkud ztrácím. K čemu je dobré mít nativní prohlížeč pro KDE? Jaké to přináší výhody? O co přicházím, když v KDE používám nenativní prohlížeč?
Tiskni
Sdílej: