Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Viz např. Lyx, ano, vím že má své mouchy, ale to by se určitě dalo nějak opravit...Lol, mouchy? Zkoušel si ho někdy používat? Vždyť je to nic moc, je to pomalé, výsledek vždy neodpovídá tomu co zobrazuje editor a když si chce člověk ten dokument potom nějak ručně upravit tak je to k zbláznění. A proč to nemůže aplikace jako Word používat? Protože Tex je příliš těžkopádný na takovéto užití.
doc
to splňuje rozhodně lépe než HTML. A je snaha standardizovat takový formát, který to bude splňovat ještě lépe. Formát Office Open XML je hodně svázaný s produkty Microsoftu, ten tedy také není zrovna vzor přenositelnosti. OpendDocument Format je na tom o něco lépe, i když zase vychází z možností OOo. Ale rozhodně tyto formáty dokáží informace potřebné pro textový procesor zaznamenat daleko lépe, než HTML nebo TeX. Navíc oba ty formáty nepopisují jen textový dokument, ale také tabulky, grafy, prezentace (případně databázový formát). A to už je s TeXechem i HTML úplně mimoběžné.
\chyph \font\nadpisfont=\fontname\tenbf{} scaled \magstep2 \def\nadpis#1{\removelastskip \bigskip \hrule\vskip 2pt \hrule \medskip \centerline{\input cbookman \nadpisfont #1} \medskip \hrule\vskip 2pt \hrule \bigskip} \nadpis{Sorry} {\sl Promiňte} mi, že jsem nepoužil {\it takovéhle zobrazení}, ale kdybyste si pořádně všiml vkládacího formuláře, zjistil byste, že ve skutečnosti TeXovskou syntaxi nepodporuje... A kdybyste si {\sl pořádně} přečetl můj příspěvek, přišel byste na to, že neobhajuji {\bf plaintext}, ale {\bf plainTeX}... \vfill\eject \bye
:%s/TeX/TeX/gi
taky prospělo, aspoň by nedocházelo k záměně plainTeXu a plaintextu
Tiskni
Sdílej: