Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Po troškách, ale přece: xine-lib 1.0.3a.
Tiskni Sdílej:
# cat xine-lib-formatstring.patch --- src/input/input_cdda.c.old 2005-05-28 11:26:59.000000000 +0200 +++ src/input/input_cdda.c 2005-10-02 01:43:47.921856832 +0200 @@ -1473,7 +1473,7 @@ static void _cdda_save_cached_cddb_infos return; } else { - fprintf(fd, filecontent); + fprintf(fd, "%s", filecontent); fclose(fd); }Je to ono, ne ? Stabilita nás zajímá.
a nevyviji vlastni patche ani nezaclenuje nic z jinych zdroju nez original.:)))Popravdě by to Patrik asi těžko stíhal, dělat Slacka a ještě programovat patche do různého softwaru!
Je to ono, ne ? Stabilita nás zajímá.To není stabilita, akorát tam máte opravený security bug. To že 1.1.x není stabilní větev jedním patchem nezměníš.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
09.10.2005 security problem and fix A security problem has been reported to us by Ulf Harnhammar from the Debian Security Audit Project. Thanks a lot for finding this. You can read more about this problem in our advisory, but let me summarize it for you: Nasty things can happen simply by listening to your favorite CD. So be sure to upgrade to the freshly released version 1.0.3a of xine-lib. Unfortunately, this will not give you much more than a fix for this specific problem, because all the shiny new stuff is still hidden in the not-yet-stable 1.1 series of release.
A nové KDE vyšlo až dnes:
On October 13th 2005, the KDE Project released KDE 3.4.3.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Tak jak tak, mi to nedalo a už se to vaří.Jojo, včera jsem taky kompiloval... asi 2-3 hodiny. Žádný změny jsem zatím nezaregistroval. Jen kicker. Ten applet Rychlé spouštění aplikací - když přesuneš ikonku ve verzi 3.4.2 (a asi i starších), tak je tam pak 2x a jednu musíš zahodit.