Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
awk -f csv2qif.awk vypis.csv vypis.qif
Expect je nástroj pro automatizaci obsluhy interaktivních aplikací jako jsou scp, telnet, ftp, passwd, fsck, rlogin, tip, atd.
Někde v nějaké středně velké strojní firmě jsou všichni bezradní z neustále se objevujících, měkkoučkých rolí toaletního papíru a my v naší středně velké firmě vyrábějící pro automobilní průmysl a nejen to jsme všich tuze nešťastní z rolí středně drsného smirkového papíru, které se nám objevují v těch krásných nerezových zásobnících na toaletách. Zajímalo by mne, kdo za to může.
Kdybych měl volné nějaké finanční prostředky, postavil bych si počítač. Ne že bych už jeden neměl, ale není to ono. Má totiž klidovou spotřebu kolem 160 - 170W (podle měřítka z Lidlu). A to není zrovna málo. Když běží přes den tak 7 - 8 hodin denně a o víkendu až 13 hodin denně.
Tak jsem měl ve čtvrtek nehodu. Vyjel jsem od marketu, najel na hlavní a frčím směrem k centru. Tedy frčím - po městě si nedovolím víc než tachometrových 55 km/h, nemám to zapotřebí. Přejedu horizont a blížím se ke sto metrů vzdálené křižovatce. Zleva stojí auta na stopce, zprava z parkoviště prázdno. Ani jsem si nevšiml, jestli jede něco proti mě, přeci jen to není můj pruh.
Něco je špatně. Musím, chci a potřebuji udělat spoustu věcí. Jen mi to nějak nejde. Ne že bych neměl čas. Nebo chuť. Spíš to vypadá, že si to neumím zorganizovat. A něco s tím udělat musím nebo mne to zavalí. A k čemu tenhle zápisek? Za prvé sesumírovat všechno co je potřeba udělat a za druhé nechat si poradit od čtenářů jak bych se s tím měl popasovat.
vím, že jsem si dal s tímhle dopisem pěkně na čas, ale věřím, že mi to dokážeš odpustit.
Pod stromečkem nemusím najít nic a i přesto budu šťastný. Mám totiž skvělou, hezkou, inteligentní a hodnou ženu. Mám i slušně vychované a milující děti. Máme skoro všechno co potřebujeme a to co nám ještě schází máme v plánu pořídit příští rok. Nebo ten po něm. Není to nic bez čeho bychom nedokázali žít.
Přišel čas udělat jednou pro vždy něco s tou kupou papírů, poznámek a dokumentů, které se mi hromadily na stole.
Při třídění obsahu hromady mne napadlo dojít si vyfasovat odkladače na dokumenty, tzv. kastlíky a zavést systém, kterým bych předešel opětovnému kupení.
Řekl jsem si o čtyři kastlíky a pojmenoval je shora dolů takto:
Vzhledem k nařízení o trvalém svícení zakotveném v zákoně 411/2005 Sb. jsem se rozhodl pomoci si s dodržováním tohoto nařízení jednoduchým udělátkem.
Trochu jsem upravil skript z návodu od IBM tak, aby hlídal procentuální zaplnění filesystému a informoval o překročení limitu
Dnes jsem dostal řetězový mail s nabídkou trojmístné eurosumy za každé přeposlání, na který jsem odpověděl následovně:
Opravdu jsi tak hloupá, že něco tak stupidního pošleš dál?
Nemusíš být ani technicky zdatná, stačí použít logiku a zdravý rozum ke
zjištění, že uvedená nabídka je zcestná, nerealizovatelná a slouží jen k
tomu, aby tento mail poslalo dál co nejvíce neuvažujících.
Tak jsem koukal na film (Černý jestřáb sestřelen) a tak v půlce jsem si šel zakouřit a přišel nápad.
Vyšla verze 1.2 a já nechápu proč to není 1.1.5 :o(
Nic podstatného, jen malé změny.